Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hallottatok már ilyenről? Mi...

Hallottatok már ilyenről? Mi a véleményetek? Hihetetlen!

Figyelt kérdés

Angliában élünk! Hugomék babát szeretnének! Tudatosan készültek rá! Amikor abbahagyta a fogamzásgátlót, fél évig még védekeztek. Miután letelt a fél év, elkezdték a babaprojektet és elkezdte szedni a terhesvitamint. Ettől kezdve, az eddig 28-29 napos ciklusa teljesen felborult, hol 20, hol 40 naponta jött meg a menszije. 4 hónap után, abbahagyta a terhesvitamint. Rögtön az első hónapban pozitív lett a terhestesztje, a nem várt előtt 1 nappal. Alig akarta elhinni, úgyhogy 2 naponta csinált még további 2 pozitív tesztet, közben pedig elkezdte újra szedni a terhesvitamint. Az ötödik szem vitamin után elkezdett pecsételni, majd újabb 3 nap után megjött a menszije.

Lehetséges, hogy a terhesvitamintól? Mi történhetett? Van valakinek hasonló tapasztalata?

Most ismét próbálkoznak a babával, és újra nem szedi a vitamint!


2011. máj. 26. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem furcsa lenne, ha ezt kizárólag a vitamin okozta volna, mert azért a vitaminok nem borítják fel a hormonháztartást. Amúgy fogamzásgátló szedése után nekem vagy 1 évig össze-vissza jött meg, volt, hogy úgy tűnt rendszeres lesz, aztán meg utána megint elcsúszott a dolog.

De pszichés okok is okozhatják ezt.

2011. máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A terhesvitamin Magyarországon nagy divat (gyógyszerlobbi) de pl. a nálunk annyira favorizált Elevitet több nyugati országban be is tiltották. Sajnos valóban többet ártanak, mint használnak.

Ha vitamint akar szedni, csakis olyat, ami nem szintetikus - szívből ajánlom a foreveres Kids vitamint, nyugodtan szedje terhesség alatt is, tökéletes és minden megvan benne, ami fontos.

Addig pedig szintén foreveres Berry gél és Royal Jelly. Tuti siker. :-)

2011. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem akkor zavarodott meg a mensim amikor gravidát kezdtem szedni, a normál ciklusból csinált olyat, hogy hol 21 napra jött meg, hol 36-ra , abba is hagytam, utána rendeződött, amint terhes lettem ismét szedni kezdtem, kb egy pár nap telt el, pecsételés és vetélés, soha többé nem fogok szedni terhesvitamint, az első gyereknél sem szedtem még sem volt semmi baja, az orvosom azt mondta, ha kiegyensúlyozott a táplálkozásunk, eszünk gyümit, zöldséget, fehérjét és szénhidrátot is akkor felesleges szedni vitamint, jelezte is a szervezetem , hogy nincs rá szükségem, csak nem ilyen áron kellett volna.
2011. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, továbbítom neki! :)
2011. máj. 26. 10:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm szintén a terhesvitaminra gyanakszik egy vetélése miatt. Azt nem veszi figyelembe, hogy volt már egy elhalt terhessége vitamin nélkül is. Négy gyermekem van, egészségesek, első kettőnél még Maternát szedtem, harmadik negyedik terhesség és szoptatás alatt pedig Elvitet. S hogy esetleg az orvosok mit mondanak a vitaminokról? Azt mondják, amiért pénzt kapnak és azt a vitamint dicsérik amelyikért fizetnek nekik. A többit pedig lehúzzák. Nagy harc ez a gyártók között pozitív és negatív kampányokkal. Az viszont tény, hogy bizonyos összetevőkkel, "ragasztó" és vivőanyagokra lehet érzékeny valaki és ez okozhat galibát a szervezetében. Ez viszont nem gyártó és márkafüggő.
2011. máj. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Grófházy ***** válasza:

szia


ha pozitív lett a tesztje ott biztosan babus volt.

Ez a hormon "csakúgy" nincs a női szervezetben.

Sajna most egy nem túl bíztató példát fogok leírni,ami sajna a sajátom :(

nemvárt után + teszt.

Hatalmas öröm meg minden ami kell

rá 1 hétre pár csepp barnázás,

dokit felhívtam,azt mondta,hogy ez előfordulhat,ha nincs semmi más panaszom(görcsök stb) akkor csak pihenés,és magnézium pezsgőtabi,mert az lazítja a méhizomzatot.

Rá 2 napra erős görcsök,délután és a köv 2 napban erős vérzés.Totális pánik

Spontán vetélés

Olyan fiatal volt még,hogy az uh-n sem látták a terhességet,de 2 tesztem is + volt.kb 4 5 hetes lehetett.

Sajnos ez viszonylag gyakori.és sokan ilyen korai stádiumban nem is tudják,hogy terhesek voltak.

Mindenesetre sajnálom ,hogy nálatok így alakult

2011. máj. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ivan Iljics ***** válasza:

Szerintem nem kellene szednie a terhesvitamint.


A szükséges vitaminokat össze lehet szedni zöldségből, gyümölcsből úgyhogy ha abból eleget eszik akkor az elég lesz a gyereknek is... Gondolom.


Sajnos annyira nem értek a témához.

2011. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!