Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nőgyógyászati leletben mi mit...

Nőgyógyászati leletben mi mit jelent?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni hogy mi van leírva a leletemben:

Nőgyógyászati vizsgálati lelet:kp. tág hűvely, portio hátul, kp. nagy uterus, anteflexioban van, környezete mko. szabad

T.K: ép hámmal fedett portio

UH lelet:grav. susp.

Párommal babát szeretnénk, a doki azt mondta lehet hogy van valami, majd két hét múlva kell kontrollra menni.


2009. márc. 17. 09:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
A teszted pozitív?Az uterus:méh a többit nem tudom!
2009. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Grófházy ***** válasza:

Közepesen tág hüvely,méhszáj hátul van,nagy méh,ami hártahajott.Környezete szabd.

Ép hámmal fedett méhszáj(tehát semmi fertőzés)

Ultrahang lelet:grav.az terhességet jelent,de a susp. az nemtom mi.

lehet terhesség gyanuja esteleg?

a susp.az a suspensio(oldat) rövödítése a gyógyszerészetben legalábbis.

2009. márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
55%
susp=gyanu tehát terhes vagy:) gratulálunk:)
2009. márc. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok bocsi pontosan grav.susp= gravida suspect terheség gyanuja
2009. márc. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
A lelet szerint minden rendben. A portio a méhszáj, uterusz a méh, az antiflexióban van, azt jelenti, hogy normálisan helyezkedik el. Szóval azt írja le, hogy mindened olyan és akkora, amilyennek és amekkorának lennie kell. Az uh lelet jelentése: gyanított terhesség. Szurkolok, hogy legközelebb már bizonyított legyen!
2009. márc. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
susp= suspected Latinul azt jelenti, hogy feltételezett, gyanított. A leletet a többiek már teljesen jól leírták. A méh állapota feltételezi a terhességet, de abból többet jelenleg még ultrahanggal nem tudott igazolni a doki. Kérdésedből nem derül ki, hogy volt-e pozitív teszted és ha igen mikor. Ha valóban terhességről van szó, akkor két hét múlva már többet kell látni a dokinak.
2009. márc. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%
grav. susp. ------------> terhesség (grav a babára utal)
2009. márc. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni hogy a gyorsteszt meg negatív, viszont minden tünet jelentkezett.Azt olvastam már valahol hogy ezek a tesztek nem mindig jelzik még akár a sokadik hónapban lévő terhességet sem.Köszönöm a gyors válaszokat!Reméljük baba lesz!!
2009. márc. 17. 09:45
 9/25 anonim ***** válasza:
Ha van pozitív teszted, akkor nálad baba van. De ha nincs, csak késik a mensi, akkor még bármi lehet sajnos. NBekem is volt garv. susp. , vagyis terhességi GYANÚ, de az UH igazolta, hogy nincs baba! Csak hormonzavar volt, és kaptam gyógyszert, amivel meghozták a mensimet...
2009. márc. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ne ijhedj meg a teszttől,az ismerősömnek soha nem volt pozitív tesztje,mégis van egy fél éves kisfia.
2009. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!