Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nőgyógyászati leletben mi mit...

Nőgyógyászati leletben mi mit jelent?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni hogy mi van leírva a leletemben:

Nőgyógyászati vizsgálati lelet:kp. tág hűvely, portio hátul, kp. nagy uterus, anteflexioban van, környezete mko. szabad

T.K: ép hámmal fedett portio

UH lelet:grav. susp.

Párommal babát szeretnénk, a doki azt mondta lehet hogy van valami, majd két hét múlva kell kontrollra menni.


2009. márc. 17. 09:28
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Na most meg olyan mintha megjött volna, de mégsem.Nem fáj a hasam, csak néha picit, meg görcsök sem jelentkeztek.Hallottam már ismerősöktől hogy akkor is megjött neki amikor már terhes volt.Szerintetek?
2009. márc. 17. 19:08
 12/25 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem volt pozitiv tesztem az elmaradt menszim után,voltam dokinál azt mondta h kezdődő terhessségem van(5hét és 2napos):De a papiromra mégis azt irta h terhesség gyanuja,de mért??ezt nem értem,hétfön ujra megyek,akkor már biztos lesz?

2010. márc. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

2009-03-17 10:52 vagyok

Azért ezt írta, mert még csak egy megvastagodott nyálkahártyát lát, és talán petezsákot, de még nem biztos benne. Ennyi hetesen nekem is ugyanezt írta doki a lapomra, aztán 1 hét mulva pedig a terhesség tényét írta. Ne gondolj semmi rosszra, tudom hogy nehéz, de pozitívan állj hozzá, hogy lesz egy aranyos kisbabád. Azóta már nekem is megszületett a kisfiam, most mult harmadikán 5 hónapos. Ha visszamentél az orvoshoz, írd majd meg a fejleményeket, én szorítok neked!!!


A kérdezőtől kérdezném, hogy kisbaba volt a dologban? Ha igen, akkor már a te babád is megszületett. :)

2010. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Szia!köszönöm a válaszodat,hát ma voltam ujra az orvosnál,azt irta a leletemre hogy a petezsák szerint 6hetes terhességem van,és h tojásnyi nagyságú,felpuhult uterus.

meg h terhesgondozásra jelentkezzek!akkor már minden oké lehet??csak azt nem tudom még,hogy néha fáj a hasam,de mért?

2010. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Szívesen!

Szeretnék gratulálni az ici-pici kisbabádhoz!!!:) Bizony minden rendben van, így jelentkezz bátran a terhesgondozásra. A hasad fog még néha szúrkálni, nekem úgy a 10.hétre megszünt, utána azt sem éreztem hogy kisbaba van a pocakomban, olyan jól éreztem magam végig. Ha szúr, pihenj le inkább. Dolgozol még? Hogy tervezed, elmész táppénzre?

Nekem el kellett mennem, mert a munkám nehéz fizikai munka volt, pedig szeretem a szakmám. De így született egy szép kisfiam, aki, ha akkor maradok, nem biztos, hogy lett volna olyan erős, hogy benn maradjon a pocimban.

Egyébként azért szúrkál, mert a 12.hétig helyezkedik az embrio a méhfalba, alakul a méhlepény és ez néha kellemetlenségekkel jár, de elmúlik. Ne aggódj!:) Egyébként jól vagy? Szédülés ilyesmik előfordulnak (remélem nem)? Néha írj majd, okés?:D

2010. márc. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Hát nem dolgozom,én most fogok érettségizni,még csak 19éves vagyok,de mindenki jol fogadta a hirt,igaz apukám még nem tudja!

Hát szédülés az van elég sűrűn mostanában,de a hányingerem kezd elmulni!

De megeröltetni nem lehet magam ugye?még elmehet a baba?és ha igen meddig??én ettöl még félek nagyon!

2010. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Apukád is örülni fog ne aggódj!:)

Hát a tornaórákat kihagynám az életemből a helyedben (nem tudom van-e), én 6 éve érettségiztem :D

De ha nem ugrálsz és nem emlgetsz 10-20kg-at akkor tuti nem lesz semmi baj.

Én pékségben melóztam a 6.hétig, én is paráztam, hogy nehogy baj legyen. Kénytelen voltam a 30kg-os zsákokat meg a tésztákat cipelgetni, míg a doki nem adta ki a papírt hogy várandós vagyok. szerencsére nem lett semmi baj, de lehetett volna, nagyon kellett fogyelnem hogy ne hasizomból emeljek, mint addig. A babám, mint egy kis vasgyúró, biztos ő is emelte velem a liszteket :)

A baba sajnos akármikor elmehet, de ilyenre ne gondolj. Inkább arra gondolj, hogy most kb. fél-1 cm körül lehet és úszkál a magzatvízben és nagyon jól érzi magát az ő kis luxuslakosztályában. Hányingerre jó a gyömbéres üdítő (kinley) Az osztálytársaid tudják? Vitamint szedsz (Gravida, Elevit)?


maszatka

2010. márc. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Hát szerencsére testnevelés órám nincs,ugyhogy ezzel nincs gond.probálok egyre jobban figyelni,meg anyu is mindig figyelmeztet ha elfeledkezem magamrol,ö nagyon figyáz rám.hát az osztálytársaim még nem,csak akikkel szorosabban tartom a kapcsolatot.védőnőhöz jövő héten megyek,ő gondolom mondja,hogy milyen vitamint kell szednem,ha szednem kell.vagy az muszály?

meg még lenne olyan kérdésem ha nem érzed furinak,hogy ilyenkor az együttlét még veszélyes lehet a babának?és mitől tud elmenni a babám?mert azt nagyon nem szeretném!köszönöm az eddigi válaszaidat

2010. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Mázilsta, nincs tesiórád!:) Nekem volt kettő hétfő reggel:(

Az együttléttől nem megy el a baba. Talán azért tartod furának, mert még szoknod kell a gondolatot, hogy ott van a pocakodban. De ne félj, olyan szuper béléses helyen van a babócád, hogy észre sem veszi, hogy csináltok valamit, őt nem érheti baj ettől, a magzatvíz tompít zajt, hangot mindent.

Arra figyelj, hogy kipihent legyél, egyél rendesen és akkor nem megy el a babád, meg a fizikai megterhelést kerüld el (ne te cipeld a boltból az ásványvizet)

Vitamint jó ha szedsz, mert most nincs annyi zöldség és gyümölcs, hogy sok vitamint és nyomelemet bevigyél a szervezetedbe, az pedig most nagyon fontos, kell az energia neked, hogy a babád jól fejlődhessen. Én például Elvitet szedtem, csak 10kg-ot híztam, a babám sem lett óriásbébi, pedig aztán ettem még éjjel kettőkor is, ha arra ébredtem, hogy éhes vagyok. Ha esetleg cigizel, azt jó ha abbahagyod, én már 1 éve letettem, büszke is vagyok magamra érte.

A baba elmehet betegség miatt is, hogy olyan fejlődési rendellenessége lett volna, ami az élettel összeegyeztethetetlen, de általában az 5-6 hét körül ezt már jelzik apró vérzések, barnázások, ha valami gond lenne. Sokan írták itt, hogy vérzés mellett megmaradt a babájuk, de ezt ne vedd készpénznek, arra figyelj, ha bármilyen fura dolgot észreveszel (rózsaszín folyás, barna v. kisebb vvérzés) azonnal orvos v. ügyelet, mert lehet hogy az oka az, hogy éppen akkor menstruálnál, de figyelmeztethet arra is, hogy többet kéne pihenned, vagy éppen lejjebb van a méhlepény (de az később feljebb vándorol). De összességében tényleg arra figyelj, hogy ne emelj nehezet. És hallgasd meg a védőnőt meg a dokit, hogy mit ajánlanak, és persze anyukádra is hallgass. Ha szúrkálna a hasad, arra nyugodtan bevehetsz Magne B6-ot, ez oldja a szúrkálást, a B6 pedig jó hányingerre is. Ha mégsem szednél vitamint, akkor vegyél folsavat a patikában, az nagyon fontos az első 12 hétben a baba fejlődése szempontjából ( de a terhesvitaminban benne van a többi fontos anyaggal együtt)

2010. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

nagyon szépen köszönök minden érdekes és felhsználható választ!hát igen dohányzom,de már addig eljutottam,hogy napi 2-3cigivel beérem,talán ez már elindulás a cél irányában.

És ha nem szurkálást érzek a hasamban,hanem olyan érzést mintha megjönne az baj??mindenki azt mondja hogy az nem jo,meg minden,ezért félek annyira!

hát eddig nem volt se barna,se rozsaszin,se vérzésem,hála az égnek!

és fejfájásra mit lehet bevenni,mert tudom h semmi nem ajánlatos igazábol!?

2010. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!