Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért tört rám nagy-nagyon,...

Miért tört rám nagy-nagyon, hogy milyen jó lenne egy kisbaba? Még csak 20 éves vagyok.

Figyelt kérdés
Többször volt már, hogy úgy elgondolkoztam, hogy milyen jó lenne, de ez most más. Úgy érzem, hogy megveszek egy babáért. Elképzelem, hogy a hasamban van, meg ilyenek. Már kezdek félni, hogy ez beteges. Ugye el fog múlni?
2011. jún. 1. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen időszakok a nő életében. Nekem is sokszor volt már. 26 vagyok, most érzem, h tényleg megértem rá, eddig csak a szívem kívánta, most az eszem is.
2011. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja, pont 20 éves voltam amikor pont így éreztem, persze az akkori párom hallani sem akart még babáról, pedig nagyon jó anyagi körülmények között éltünk, de persze még fiatalok.


Aztán ez elmúlt,utána jött egy "nagyon nem akarok még gyereket" korszak, inkább a tanulásra és a karrierépítés volt a központban. Aztán meglett a karrier, a suli és lett egy férjem és amikor újra ezt éreztem (már 29 voltam), akkor már semmi akadálya nem volt a babának.

Most így,hogy idősebb vagyok 10 évvel és anya lettem tudom, hogy ÉN 20 évesen biztosan elhamarkodottan szültem volna.

2011. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazából nem vállalnám be "direkt"-be, mert most vagyok másodéves a gyógyszerészetin, mindig az volt az álmom, hogy gyógyszerész legyek, szóval nem adom fel. Csak most a vizsgaidőszakban elgondolkoztam, hogy milyen jó lenne tanulás helyett babázni. :)

És tényleg ijesztő, hogy mennyire intenzív ez az érzés. 20-30 percekig nézelődök a drogériákban meg áruházakban a babarészlegnél, meg szagolgatom a babaápolási szereket és elképzem, hogy a babát szaglom...áááá, nem akarok megbolondulni. :)

Szóval csak megnyugtatást várok, hogy igen, el fog múlni. :)

2011. jún. 1. 15:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én 22 éves vagyok és mi most tervezzük a babócát a párommal...úgy érzem kész vagyok rá, nagyon szeretnénk.A párom 26 éves.
2011. jún. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hormon és biológiai óra :) Minden irónia nélkül mondom, nekem 22 éves korom óta megy ez, már nagyon szeretnék és ha minden jól megy (munka, anyagi helyzet) akkor ősszel belevágunk a projektbe.

24/l

2011. jún. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

24 éves koromban tört rám a vágy.

25-26 éves korom óta próbálkozunk (másfél éve)

Most 27 vagyok, de még nem sikerült sajnos! :(

Mivel már ilyen régóta nem sikerül, ezért most feladtam a reményt is, hogy nekem sikerülhet valaha.

2011. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, nekem már van 1 kislányom, de pár hónapja én is majd megveszek egy babáért, babázásért, de nem akar összejönni :(

Kínomban elkezdtem reborn (élethű) babakészítéssel foglalkozni, de még gyakran megesik, hogy a munkahelyen is könnybe lábad a szemem ha babás képre bukkanok. Te tudod, hogy megértél-e már az anyaságra, a fiatalság nem biztos, hogy kizáró ok kell hogy legyen, de ha bírod ezt a gyötrődést, akkor várj még vele. Ha a te korodban lennék, és rendelkeznék némi szabadidővel, biztosan jelentkeznék a helyi szülészetre vagy csecsemőotthonba önkéntes segítőnek. Ha van rá mód, a csecsemősök biztosan szívesen fogadják, és így némileg kielégítheted a babázás utáni vágyadat. Etetést, pelenkázást, szeretgetést biztos nem kötnek végzettséghez. Lehetnek olyan babák is, akiket otthagytak a szüleik, nekik nagy szükségük lehet a szeretetedre.

2011. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!