Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A pénzen múljon egy kisbaba?

Kitti0330 kérdése:

A pénzen múljon egy kisbaba?

Figyelt kérdés
sziasztok! A párommal most terveznénk kisbabat.2 eve van állando munkaviszonyom.De sajnos most jun.15.én felszámolják a céget és igy a munkahelyemet is.Az lenne a kérdésem ha mégis a gyermekvállalás mellett döntünk,munkanélküli alatt kapnák e táppénzt,és járna e a gyed?Vagy inkabb egy másik munkahely ahonnan késöbb eltudnek menni szülni?Sajnos tapasztalatlan vagyok ilyen téren.Elöre is köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 9. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok! Babával próbálkozunk 1 éve de márciusban hirtelen munkanélküli lettem és azóta sem találtam semmit! Én úgy tudom hohy munkanélküliről nem mehetsz el gyedre Csak ha szülés előtt van valamennyi munkával töltött időd!Amúgy a gyed a szülést megelőző két év átlagbére!De ha munkanélküli lettél akkor máskép van!
2011. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha nincs munkahelyed akkor sajnos nincs táppénz és gyed sincs. :( Csak munkanélkülit kapnál ameddig jár, ha meg megszületett a baba gyest kapnál ami 26ezer valamennyi+ a családi pótlékot ami 12200Ft. :( Valahová el kéne menned dolgozni.
2011. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos esetekben járhat a tgyás és a gyed.


Amennyiben állapotos leszel és még van munkahelyed, akkor elmehetsz táppénzre (persze, csak ha muszáj), azonban amint megszűnik a cég, átvált a táppénz passzívvá. Ez onnantól számított 30 napig él. Utána el lehet menni álláskeresésire. És itt van egy hatalmas kérdőjel bennem. A híradások arról szólnak, hogy a mostani 270 napot 90-re akarják csökkenteni. Egyesek szerint ezt már meg is szavazták, ugyanakkor én nem találok semmi hiteles forrást erről, többek között az NFSZ honlapján sincs róla semmi. Így leírom, hogy a 270 napos álláskeresési járadék mellett hogyan kaphatsz tgyást, gyedet.

A 270 napot azt kaphatja, aki az elmúlt 4 évből 4-et végigdolgozott. Ha ez meglenne és az igénylésekkor már állapotos lennél (akár 1 hónapos terhes), akkor simán kaphatnál tgyást, gyedet. Ugyanis akkor kitart a járadék a szülés előtt 28 napig, akkor lehet szüneteltetni, igényelni tgyást, majd vissza járadék és onnan gyed.


Viszont te azt írod, hogy két év munkaviszonyod van. Ezzel (durva számítás szerint) csak 135 napot kapnál járadéknak, azaz kb. 4 hónapos terhesnek "kell" lenned, hogy kitartson a járadék a szülésig. Mivel írtad, hogy jún. 15 a határidő, így ez nem járható út, csak akkor ha elhúzódik a felszámolás, ami egyébként reális elképzelés, mert egy felszámolás jó sokáig el tud húzódni.


Anyagilag (az egyik válaszolónak: soha nem az utolsó két évet nézik, hanem csak az utolsó év jövedelmét)

Táppénz: előző év napi átlagának a 60%-a.

Álláskeresési járadék: 90 napig a korábbi fizetésed 60%-a, de max a mindenkori minimálbér 120%-a, utána minimálbér 60%-a

Tgyás: előző naptári év napi átlagának a 70%-a (ha járadékról mész szülni, akkor a járadék alapjául szolgáló jövedelmet nézik)

Gyed: lásd tgyás, de max. a minimálbér kétszeresének a 70%-a.


Persze a legjobb az lenne, ha egyből el tudnál helyezkedni.

2011. jún. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:) ma vvoltam bent a társadalom biztosítonál és azt ajanlottak,30 napon belul mennyek el dolgozni akkor nem szakad meg.És az uj munkahelyemen varjam meg a 3 hónap probaidot,es akkor vállaljak gyereket,ugy jár a táppenz is es a gyed is.
2011. jún. 10. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Tgyás és gyed esetében csak az ellátások összegénél számít, hogy volt-e megszakítás vagy sem, mivel a jogosultsági idő (365 nap) nem kell, hogy folyamatos legyen.
2011. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!