Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Epilepsziásan teherbe esni?...

Epilepsziásan teherbe esni? Van itt epilepsziás anyuka/leendő anyuka?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 15:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem egy barátnőmről derült ki, hogy epilepsziás , szinte egyidőben azzal, hogy állapotos lett. Még nem terveztek babát, csak becsúszott.Végig szedte a gyógyszereket, gyönyörű , egészséges kislánya született.
2011. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én epilepsziás vagyok 17 éves korom óta. Legalábbis ekkor volt az első rohamom. Lehetséges, h egy korábbi fejsérülésből alakult ki, lehet, h épp az erősítette fel. örökös migrének pici korom óta voltak.

32 éves vagyok, van egy 5 éves lányom és egy 3 éves fiam. Mindkettő egészséges, életvidám. A gyógyszereket előzetes megbeszéléssel szedtem végig. A terhesség zavarmentes volt, és a szülés is az lett volna. Császár lett, de nem az epilepszia miatt, hanem fájásgyengeség és zöld magzatvíz miatt.

Ha lenne kérdésed, írhatsz privit.

2011. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. jún. 1. 20:28
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia, én is kamaszkorom óta vagyok epilepsziás, javarészt tünetmentes. Mikor elkezdtük tervezni a babát, a neurológus átállított nem teratogén gyógyszerre (Lamotrigin hatóanyagú), így semmi baja nem lehetett a babának. Igaz, hogy 5 évet kínlódtunk, mire összejött, de nem volt gond, tökéletes volt a terhességem, minden probléma és rosszullét nélkül. A szülésnél nekem is fájásgyengeség volt, de végül természetes úton szültem. Szülés után másfél hétig nem aludtam egyáltalán(csak 5-10 perceket), mégsem lett semmi bajom.
2011. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok.

Van már egy 3 éves lányom, sajnos a terhesség alatt 5 rohamom is volt. Nem tudom, merjek-e vállalni még egy babát. Én 2*100 mg Lamolep mellett lettem rosszul...

2011. jún. 2. 15:25
 6/16 A kérdező kommentje:
Nektek volt túlsúlyotok a terhesség kezdetén? Mennyit híztatok a terhesség alatt?
2011. jún. 2. 15:26
 7/16 anonim ***** válasza:

tegnap 19.40-es vagyok.

mindenképp beszéld meg a dokiddal a következő gyerekvállalást. nekem nem okozott rohamot, így nem tudom mit fog javasolni.

az én gyógyszereim: 2*100 mg lamotrigin, vagy ugyanennyi lamolep ( ugyanaz a kettő, csak más névvel)

és 2* 500 mg depacine crono.

Nem volt fölös rajtam sem előtte sem utána. a lányomnál 8 kg jött fel (utólag bánom, de nagyon visszafogtam a táplálkozást.)

a fiamnál 12 kg jött föl ( pörivel, szalonnával , édességgel) mindkettő gyorsan le is ment.

de szerintem a súly nem is annyira fontos.

2011. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Anyukák!! szoptathatátok a babáitokat?
2011. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
természetesen! A gyógyszereket terhesség alatt is kellett szedni, így a szoptatás is engedélyezett gyógyszerszedés mellett. Sőt, lázcsillapítókat kaptam 3-4 napig mindkét gyerekemnél, és ekkor is azt mondták, szoptassak, a gyereknek nem árt. Sajnos 3 hónapra elment a tejem mindkettőnél, de ezalatt és ezután sem volt semmi mellékhatás.
2011. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én Lamolepet szedek, beszéltem az 1. terhességem előtt genetikussal, ő mondta, hogy lehet szoptatni. 26 hónapig szoptattam. :)
2011. jún. 18. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!