Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mire való az Utrogestan?

Mire való az Utrogestan?

Figyelt kérdés

tegnap voltam a dokinál és mondta hogy tökéletesebb nem is lehetne bennem minden ha babát akarunk és pont akkor volt peteérés és mondta ha hazamegyünk legyünk együtt meg holnap azaz ma, és mivel elég rendszertelen volt eddig Írt fel UTROGESTAN-t és ha esetleg nem sikerül és megjön akkor CLOSTILBEGYET.

Az UTROGESTAN-t miért írta fel?azt mondta mától a 28 . napig szedjem mire való?


2009. márc. 18. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
a tájékoztatón nem írja? Nem ismerem ezt a gyogyót, de gondolom, hogy a beágyazódást segíti. Én erre a célra Duphastont kaptam.
2009. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A tájékoztató ezt írja:

-menstruáció zavarokra

-menzesz előtti tünetegyüttes kezelésére

-emlőfájdalomra

-menopauza


szóval passz..

Mondott olyat jogy a petének segítsen de hogy mit?????

2009. márc. 18. 13:47
 3/9 anonim ***** válasza:
az lesz az.segíti a sárgatest termelődést és ezáltal a beágyazódást. Azért kell a ciklus végéig szedni, és ha megjön akkor meg a 3. vagy az 5. naptól a Clostyt.
2009. márc. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

de ha most sikerül a baba akkor is el kell kezdeni a clostit???

Ha ő azt mondta tegnap hogy ma van a peteérés mutatta is videón jó nagy volt a megérett petém:)akkor miért azt mondta hogy tegnap is meg ma is legyünk együtt ?mit csinál utána a pete?ilyenkor reped meg?Ezt még nem annyira értem.HA esetleg ma nem tudunk együtt lenni akkor a tegnap estiből még jut mára?élnek?

2009. márc. 18. 14:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Utrogestanba progesterone hormon van. Ha megtermekenyult a petesejt akkor a szervezetednek nagyon nagyo szuksege van erre a hormonra. Sokan ennek a hormonnak a hianyatol elvetelnek. Segiti a beagyazodast es nemcsak, hogy segiti hanem meg is tartja a magzatot ha netan hormon hianyod van. Szedd csak nyugodtan mert artani nem art es bizony nagyon hasznos tud lenni. A dokid azert irta fel valoszinuleg mert rendszertelen volt a mensid es attol tartott, hogy allhat a hatterbe ptrogesterone hormon hiany.

Ha osszejott a baba akkor szerintem a clostyt nem kell mar szedni. De errol majd inkabb vard meg mit irnak a tobbiek vagy kerdezz ra a dokidra.

Nyugi, a kiskatonak elelnek tobb mint 48 oraig. Jut meg belolle mara ha nem tudtok egyutt lenni. Ha mar megvan erve a pete akkor nemsokara kiszabadul es megtermekenyitheto. Azt senki sem tudja pontosan megmondani mikor szabadul ki de azt mondjak, hogy ha mar megerett akkor ra kb. 24-36 orara. Aki homerozik az meg tudja mondani mert allitolag valozik a ho de ehez nem ertek. Szerintem meg mara van eleg elo kiskatona de holnap mar mindenkeppen legyetek egyutt! Mert a kiszabadult pete is el meg kb 24 orat de 14 oran belul jo ha megtermekenyul mert utana mar oregedesnek indul es gond lehet az osztodasnal ha oreg a pete es nem marad meg az embrio.

Sok sikert neketek a babohoz!!!

2009. márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a részletes választ:D

olyan létezik hogy nem tud megrepedni?Az mitől van?ha nekem igy lenne azt mondta volna az orvos látta volna?

2009. márc. 18. 14:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen sajnos van olyan, hogy nem tud megrepedni a tuszo es nem szabadul ki a pete. Azt tudom, hogy nagyon sokan ezt a homereozessel veszik eszre. Valahonnan tudjak, hogy kiszabadult mert valtozik a ho de en nem homerozom, igy ezt nem tudom pontosan. Igy csak remenykedhetunk, hogy nallunk ki is szabadul a megerett pete. Azt tudom, hogy azoknal a paroknal akik sokaig probalkoznak es a doki latja, hogy minden honapba van erett petejuk kapnak tuszorepeszto szurit, hogy mindenkeppen kiszabaduljon a pete. Ezzel tudnak segiteni, ha ilyen gond lenne. De nem olyan gyakori eset ez ugyhogy ne felj. Remelem osszejon ebbe a honapba mindkettonknel a baba! :)
2009. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

én is nagyon remélem:))általában kiknél nem reped meg?nekem elég rendszertelen volt eddig de az orvos azt mondta peteérési problémám van de akkor repedéssel remélem nincs bajom:((

Hát nagyon szorítok mind a kettőnknek:)

2009. márc. 18. 14:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Én mind a kettőt hónapok óta szedem.

Azt javaslom, hogy két hét múlva tesztelj! Ha pozitív, ne hagyd abba az Utrogestant, ha negatív, akkor pedig gyorsan állj le vele (mert különben nem fog megjönni)! Majd, ha megjött, szedd a Closty-t!

2009. márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!