Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan nevű gyógyszert...

Utrogestan nevű gyógyszert írt fel a dokim (progeszteron tartalmú! Mire jó? Veszélyeztetett terhes vagyok, mert az első terhességem 14 hetében megszakadt! Most 5 hetes és 3 naposak vagyunk!

Figyelt kérdés
2008. jún. 8. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Sárgatest hormont tartalmaz,ami a babódat táplálja az első 12 hétben.

A legtöbb várandósság ennek hiánya miatt szakad meg.

Utána átveszi a szerepét a méhlepény.

Boldog babavárást!

37 hetes kismami

2008. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is azt írt fel a Dokim, mert elkezdtem barnázni. Már egy hete szedem és el is múlt, semmi váladék:-). Kedden kell visszamennem UH-ra. Remélem minden rendben lesz Mindannyiunknál. sajna nekem már kétszer is volt spontán vetélésem. de biztos vagyok benne, hogy most minden rendben lesz! Olyan intenzív tüneteim vannak, hogy ez csak jót jelenthet! Arra készülj fel, hogy beszedés után kicsit kába leszel egy darabig. Ilyenkor jobb lepihenni. Legalábbis Én ezt tapasztaltam.Azt hallottam, hogy a lombikosoknak is adják ezt a gyógyszert, mert támogatja a terhességet.

Drukkolok Nektek, hogy minden jól alakuljon és egészszéges babád szülessen!

Majd írj, hogy mi van veled!

2008. jún. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt hüvelykúp formájában használom a terhességem 7.hetétől, mert barnáztam, de azóta is előjött, most is van kicsi, és már egy hete. Félek, hogy velem is ez fog történni,mint veled az elsőnél. Most vagyok 14 hetes. Eddig szépen fejlődött a baba ,de mégis félek hogy baj lesz. Ha nem haragszol, írnál az első terhességed körülményeiről? Előre is köszi, egy aggódó kismami. Szorítok neked, hogy most minden rendben legyen!
2008. jún. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért haragudnék? Az első vetélésnél volt úgy , hogy elkezdtem barnázni. Nagy butaságot csináltam, nem mentem dokihoz, mert nem gondoltam, hogy baj lehet, azt mondták , hogy ez nem gond. De az lett... Nem is nagyon foglalkoztam a dologgal, mert nagyon kevés volt. A 8. héten kezdődött. Semmi gyógyszer, semmi pihi. Sajnos a 10. héten már vérezgettem, egyre erősebben. akkor már rohantam a Dokihoz, de már késő volt.Nem volt szívhang. Másnap meg is szakították a terhességet. Azt hittem nem élem túl! Rá 3 hónapra újból terhes lettem és gyönyörű kislányom született!!!

A 2. vetélés egész más volt. Tavaly mutatott két csíkot a teszt. Végig gyanus volt, mert furán fájdogált a hasam. Akkor már a 7. héten elmentem UH-ra, ami kimutatta a rendellenességet. Ott is műtét lett a vége.

Bármilyen furcsán hangzik, és bármennyire fáj a lelkünknek, így jobb. A természet tudja mi a dolga. Még mindig jobb így, minthogy fogyatékkal szülessen! Én már csak tudom, ilyen gyerekekkel foglalkozom. Imádom őket, de, hogy az enyém az legyen...?

de ne aggódj! Szerintem a 14. hétnél már biztosan nem lesz baj! Az Utrogestán nagyon sokat segít és pihizz, amennyit csak tudsz!

Vigyázz magatokra!

2008. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál! Sajnálom,hogy ez történt. Remélem minden rendben lesz. Te is vigyázz magatokra!
2008. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Segíti, hogy megmaradjon a baba. Én Utrogestan hüvelykapszulát és Progeszteron injekciót kapok. Abbahagyni nem szabad, mert akkor elvetélsz.
2008. nov. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!