Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A szoptatás akadályozhatja a...

A szoptatás akadályozhatja a teherbeesést?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan másfél éves lesz, még mindig szopik, főleg elalvás előtt (nem megy sajnos nélküle) s a nyügösebb reggeleken is. Próbálkozunk immár 5 hónapja mindeddig sikertelenül. Ha nem muszáj, még nem választanám el.
2011. jún. 7. 02:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
egyáltalán nem muszáj elválasztanod.Amíg van tejed, nyugodtan szoptasd meg. És ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond, mert fogsz itt kapni olyan válaszokat, hogy a füled kétfelé áll.:)Teljesen egészségesnek tartom, hogy ennyi idős gyerek még szopik, és az sem valószínű, hogy emiatt nem esel teherbe.Annyira még nem sürgős a kistestvér, hogy őmiatta megvond a már meglévőtől, ami neki jár.Ne aggódj, minden eljön a maga idejében.Jó egészséget mindnyájatoknak!
2011. jún. 7. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
56%
:,D
2011. jún. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

"és az sem valószínű, hogy emiatt nem esel teherbe."


Szerintem viszont igen. Amíg szoptatsz, addig nem esik le a prolaktin szinted, ami a tejelválasztásért felelős. A magas prolaktin viszont gátolja a peteérést. Ennek a biológiai magyarázata egyszerű: amíg szopó csecsemőről kell gondoskodni, addig nincs itt az idő az újabb terhességre - a tested szerint.

2011. jún. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen a szoptatás akadályozza a petesejtek érését , így a teherbe esést is . A természet így találta ki , természetes fogamzásgátlás.

Rendszeresen menstruálsz már , visszaállt a ciklusod a szülés óta?

2011. jún. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
biztos van kivétel, de többeknek nem sikerül
2011. jún. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
magam részéről, annyit tehetnék hozzá, hogy én ennek a tévhitnek köszönhetem az életemet.Édesanyámnak is azt mondták, hogy amíg szoptat nem esik teherbe.Így születhettem meg 11 hónappal nővérem születése után.
2011. jún. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tévhit! Az, hogy CSÖKKENT a teherbeesés esélye, nem azt jelenti, hogy kizárt.
2011. jún. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás egy természetes fogamzásgátló módszer, sok természeti nép alkalmazta és alkalmazza. Így sok ilyen népcsoportnál akár 3 éves korukig is szoptatják a gyerekeket. Tehát mellette csökken a teherbeesés valószínűsége, de nem nulla.
2011. jún. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Döntsd el mit szeretnétek!Kisebb százalékban vannak azok akik szopi mellett teherbe esnek!Ha voltál közben ultrahangon (azért célszerű egy kivizsgálás,ha újabb babát tervezel) ott úgyis látszik milyen esélyed van egy babára.pl.látható e peteérés,milyen vastag a méhnyálkahártyád stb..
2011. jún. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok a te embered:)

Nekem a lányom "véletlen" gyerek,terveztük,csak későbbre (megvolt mindenünk,közel a 30hoz,stbstb).Aztán most 22 hónaposan még szoptattam,de nem védekeztünk.Kb. 3-4 alkalommal voltunk együtt,sokszor nem is középidőben.Ehhez képest 9 hetes vagyok (leválsztottam utána,nehogy baj legyen,meg hát elég nagy is már).Úgy látszik,nekünk ez könnyen megy.Az első mennyi idő után sikerült?

2011. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!