Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az hogy derül ki hogy 2 ember...

Az hogy derül ki hogy 2 ember nem összeillő? Nem lehet közös babájuk?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy hívják amikor a nő szervezete megöli a spermákat? Van ilyen? Hogy vizsgálják és mitől van?
2009. márc. 22. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Immunológiai eredetű meddőség a neve. Előfordul, de nem túl gyakori meddőségi ok. A meddőségi kivizsgálás után amikor már minden más lehetséges okot kizártak akkor szokták ezt vizsgálni. (akció után kell menni, és azt nézik, hogy meddig jut el a sperma nő szervezetében)
2009. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Az első amin kiderülhet hogy nem lehet közös baba az a vér,mondjuk ha mindkettőtöknek B a vércsoportja de az eggyik negatív és a másik pozitiv az már vérösszeférhetetlenség.
2009. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha már voltam egyszer terhes a páromtól akkor biztos nincs ilyen immunológiai meddőségem? Vagy az közbe is kialakulhat? Mert ilyen vizsgálaton még soha nem voltam.
2009. márc. 22. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Mit akartál írni? Az, hogy az egyik fél rh negatív, a másik rh pozitív nem kizáró oka a teherbeesésnek! A fiam az élő példa!

Régebben olvastam egy cikket, miszerint ellenanyagot termelhet a női test a férfi spermájával szemben. Az okot, ami miatt ez kialakul, nem tudom pontosan, inkább nem írok hülyeséget. Viszont kezelésnek több hónapos szexmentességet javasoltak, amíg a nő szervezet "elfelejti" a tévesen rögzült reakciót. Lehet, hogy ez orvosilag nem állja meg a helyét, mert nem egy túl gyakran hangoztatott elmélet. Ha kérdésed vagy problémád van ez ügyben keress fel hozzáértő szakorvost, akivel el lehet erről beszélgetni.


Sajnos létezik egy olyan immunológiai betegség, ami a magzatra veszélyes. Ez azonban a nő saját betegsége, független a partnertől, és úgy tudom a teherbeesést nem befolyásolja.

2009. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha már voltál terhes, nem kell emiatt aggódnod.
2009. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo es 12:52-es valaszado. En ugy tudom, hogy ez a fajta meddoseg ugy alakul ki, hogy valahogyan a no veraramlataba bekerul egy sperma. A no vere ugy erzekelik mintha egy idegen test lenne es elkezdik ellene termelni az ellenanyagot, hogy elpusztitsak. Innettol kezdbe a no szervezete ellenanyagot termel es a spermat idegen testnek tekinti amit meg kell olni. Ilyenkor mar eleg az is, ha a sperma a meh akkar a huvely nyalkahartyajaval erintkezik mar felismeri a no teste es elkezdi termelni ellene az ellenanyagot. En igy tudom. De ez tenleg nagyon de nagyon ritka. Itt valamelyik nap irt egy nagyon erdekes valaszt egy valaszolo (mar nem emlekszem a kerdesre) de a lenyege az volt, hogy neki ugy sikerult teherbe esnie, hogy lekapott egy virust (natha) es az imunrendszere annyira legyengult, hogy igy nem tudta elpusztitani a spermat. :)
2009. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!