Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nálatok, amikor elhatároztátok...

Nálatok, amikor elhatároztátok a gyerek kérdést, akkor az anyagiakon elgondolkodván: milyen fizetésre mertétek bevállalni? Milyen havi bevételre merjek vállalni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 14:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Mi nem gondolkodtunk az anyagiakon, mert nem állunk rosszul, úgyhogy nálunk ez nem volt szempont.

De ami nagyon fontos szerintem, hogy csak akkor vágjatok bele, ha van félretett pénzetek! Vagy ha mindent megkaptok szinte kölcsön vagy örökbe. Még használtan is sokba kerülnek a babacuccok, arról nem is beszélve, hogy ha fizetsz a szülésért, és magándokihoz jársz. Szóval fontos a tartalék.

A havi fizuval kapcsolatban, szerintem ha annyi fizetésetek van amiből ketten gond nélkül kijöttök úgy, hogy a hónap végén nem kell filléreskedni vagy kölcsön kérni, és minden hónapban jut 1-2 plusz dologra (pl. mozi, színház, utazás, étterem, fodrász stb.) az alap dolgokon kívül, akkor szerintem nyugodtan. Ha nem álltok olyan jól akkor majd ezekről a plusz dolgokról le lehet mondani a baba érdekében. Egyébként az első időszakban ha van tejed, akkor szopik és tulajdonképpen a gyógyszertári cuccokon kívül amiket a doki ír fel és ami pár hónapig elég, csak pelenkára és popsitörlőre kell költeni. Legalábbis nálunk. Persze az is elég drága.

2011. jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Hát nálunk nem ilyen egyszerű a helyzet.Én munkanélküli lettem,most bébiszitterkedek de ez nem bejelentett.A férjem pedig 120 körül hoz haza.Mi szállón lakunk,ami olcsóbb mint az albérlet,de ígyis épphogy kijövünk.

Én amit a babára kapnék az nem olyan sok 35ezer havonta kb,a családival együtt.Viszont ami könnyebség,hogy van már cumisüvegkészletünk,egy pár baba ruhánk,pihenőszékünk,és utazó gyerekágyunk.Ami plussz,az az hogy fizetünk nekem egy egészségbiztosítást,ami 300.000 ft ot fizet ha megszültem.Te erre a helyzetre mernél vállalni?

2011. jún. 17. 15:08
 3/29 anonim ***** válasza:
Ez a dolog engem is érdekelne, mert tervben van a baba, de nem tudjuk, hogy mire számítsunk a kiadásokkal kapcsolatban.
2011. jún. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Hány évesek vagytok?te és a párod?mivel foglalkoztok?
2011. jún. 17. 15:11
 5/29 anonim ***** válasza:

A férjemmel ebben hasonlóan gondolkodtunk !Meg akartuk teremteni az alapvető körülményeket!

Férjem 160 ezret keres (plusz kajajegy, üdülési csekk), én 90-et. Van egy házunk és egy kocsink hitel nélkül! Mi most döntöttünk úgy,hogy erre már vállaljuk a babát!


13 hkm

2011. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Hát a az embernek nincs hitele az már fél siker.Grat nektek.jó egészséget
2011. jún. 17. 15:16
 7/29 anonim ***** válasza:
50%
Hát necces. A cumisüvegkészlet nem életbevágó (főleg ha nem is kell neki), a pihenőszék sem. Pár babaruhánál azért jóval több kell egy gyereknek. A 300. 000 Ft meg nem olyan nagy összeg, és nem tart a végtelenségig. Mi kb. közép szinten élünk a férjemmel, van ház, autó, hitel nincs, kettőnk havija kb. 350.000, jó, hogy gyeden vagyok, kevesebb lesz, de így is nehéz kijönni 2 gyerek mellett. Szerintem gondold meg. Családoddal hogy állsz? Segítenek?
2011. jún. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

15:13-as vagyok!

Köszi!

Igen a hitelnélküliség fél siker, csak az a gond (most már belelátok), hogy elég sok a kezdő csomag.

Már számolgattunk, és csak a gyerekszobába a festék és tapéta anyag kb. 40-50 ezer! Ha már csinálom,akkor úgy akarom,hogy jó pár évig ne kelljen hozzányúlnom. Ha nem sztk-s dokihoz méz (nálunk két nyugdíjas van, csapnivalók),akkor már eleve a terhesgondozás és a szülés kb. 100-150 ezer forint. Ha nincs szerencséd, és nem kapsz babakocsit akkor az is (olcsóbb kategóriát nézve) legalább 40 ezernél kezdődik! Mi az is belekalkuláltuk,hogy a fűtésszámlánk is megemelkedik majd a baba miatt. És ezután jönnek esetleg a ti igényeitek,hogy de jó lenne a nyáron pár napra akár belföldre elmenni, vagy nagy ritkán étteremben kajálni, moziba menni stb. Szóval jól át kell ezt rágni.

2011. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Hát a család az bizony nehéz ügy.a férjem szülei munkanélküliek,az enyémek meg 1 éve váltak el-ott csak apu tudna segíteni,ha akarna-de vele sem olyan a viszonyom mint régen-újra megnősül:-( ezzel szerintem mindent elmondtam.

Úgyhogy a szülői segítségünk mondhatni off:-(, viszont a babaruhában lenne segitségünk,meg a babakocsiban....Nekünk még nincs gyerekünk, de ezen az elsőn is másfél éve próbálkozunk eddig sikertelenül:-( el kéne már mennem a nőgyogyimhoz.

2011. jún. 17. 15:24
 10/29 anonim ***** válasza:
83%

Nézd.

Bennem ezzel kapcsolatban kettős érzések "dúlnak".


Egyrészt az,hogy ha mindig mindenki akinél necces,hogy anyagilag belefér-e egy gyermek azt választaná hogy nem szül,akkor nem sok gyermek születne. Én anno amikor már nagyon szerettem volna babát,albérletben laktam kevés fizetéssel megtakarítások nélkül,de annyira erősen vágytam a babára hogy nem érdekelt volna ez.


A másik felem pedig azt mondja,hogy ilyen helyzetbe én nem vállalnék gyermeket.

Már van egy kislányom,egy másik kapcsolatba született sok évvel később,stabil anyagi körülmények közé.

Mi most jól állunk (bár ház vásárlás miatt jelenleg nincsenek tartalékaink,de éveken belül lesznek),de még így is sokszor gondolok arra,hogy ha még ezt vagy azt megengedhetnénk magunknak akkor a gyermeknek milyen jó lenne az.

És nem csak papolás,amikor valaki azt írja,hogy néha nagyon váratlan és nagy költségek is szóba jöhetnek,mert tényleg így van.

És mi még nem is tartunk a beiskolázásnál!!

2011. jún. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!