Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tüszőérlelő injekciót hogy...

Tüszőérlelő injekciót hogy kell beadni magamnak? (Merional)

Figyelt kérdés
Ha jól láttam, van benne egy tabletta szerű dolog, meg egy ampullában folyadék. Vettem hozzá fecsit meg tűt. Hogy kell ezt pontosan beadni?
2009. márc. 26. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Biztos vagy benne, hogy magadnak kell beadni?

Nekem az orvos adta be UH után.

Én bőr alá kaptam a hasamba. Az én szurim már felszerlve volt csomagolva, csak ki kellett bontani és benyomták! Az otthon beadósakat, már általánban tollal kell beadni.

2009. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A Merional 75 NE üvegében található port az oldószerrel fel kell oldani és az injekciót a bőr alá, vagy az izomba befecskendezni. Izomba történő beadást csak orvos vagy nővér végezhet. A Merional-t Ön is beadhatja a bőre alá! Amennyiben öninjekciózás mellett dönt, azt csak részletes tájékoztatás és oktatás után végezze el, betartva a kezelőorvos utasításait!
2009. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor ha jól értem, abban a kis üvegcsében kell összekeverni, amiben a "tabletta" van!? Majd felszív és szúr :)

Nekem a doki annyit mondott, h váltsam ki és csütörtöktől adjam magamnak minden nap. Bőr alá. De szerintem mindenki magának adja, én legalábbis nehezen tudom elképzelni, h valaki minden nap elmegy a dokihoz és vár 2 órát azért, h beadják neki a szurit..

2009. márc. 26. 14:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Jogos! :) Nem olvastam el elég figyelmesen, azt hittem tüszőrepesztő szuri, de rájöttem, hogy még érleljük.

A neten találtam meg neked a leírását, azt másoltam be. Nem adatak hozzá valami kis tájékoztató leírást?

2009. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Adtak, csak gondoltam, érthetőbb, ha valaki olyan írja le, aki csinálta már. Azért köszi :)
2009. márc. 26. 17:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Én csináltam már. :) Kell hozzá egy nagy tű, meg egy legkisebb vékonyka, és egy 4 ml-es fecskendő. Letöröd a kupakját az ampullának, felszívod a nagy tűvel. Ezek után leszeded a lila (vagy kék) kupakját amiben van a kristály és belenyomod a löttyöt. Érdekes, azonnal feloldódik. :) Ezek után ugyan azzal a tűvel felszívod az anyagot, leszeded a tűt, felteszed a másikat, megpöckölgeted hogy ne legyen benne levegő és kissé megnyomod a fecskendő alját, hogy a tű hegyén kijöjjön egy kis lötyi. Ezután lefertőtlenítitek a hasadat, 45 fokban beleszúrjátok a tűt, picit visszaszívjátok, mert ha vérzik, akkor érbe ment a szuri, ha nincs vér akkor lassan elkezded belenyomni a gyógyszert. Kihúzod a tűt, megtörlöd a hasad és másnap friss tűvel és hozzávalókkal megismétled. :)
2009. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a leírást! Sikerült :) Mondjuk nekem csak 1 pici tűm van, de megoldottam :)
2009. márc. 27. 12:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem ezt az injekciót mindig a dokim asszisztensnője adta be, reggelenként, munka előtt a klinikán. Én ezt a "variócát" választottam...

Ági

2009. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hű, az nekem nagyon messze és nagyon korán lett volna! De már profi vagyok :)
2009. márc. 30. 13:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy már profi vagy! : ) És sok sikert a továbbiakban!

Ági

2009. márc. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!