Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy az inzulinreziszte...

Lehet, hogy az inzulinrezisztencia miatt nem esem teherbe?

Figyelt kérdés
2 éve próbálkozunk a babával,de nem sikerül.Most voltam teljes kivizsgáláson és a hormonjaim tökéletesen rendben vannak.Csak a terheléses vércukor és inzulin értékem lett nagyon magas.
2011. jún. 29. 15:54
 1/10 Manka68 ***** válasza:
Elég jó esély van rá, hogy amiatt nem sikerül. Én is IR-es vagyok.
2011. jún. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az IR meddőséget és vetélést is okozhat. Tehát igen, mindenképp kezelni kell. Szintén IR-es. TSH-dat nézték?
2011. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Manka68 ***** válasza:

Én vagyok erre az éló példa : nem jött a baba, a meddőségis doki annyit mondott, adjak le pár kilót. Három hónap kemény cukros diéta : pozi teszt. Fellélegeztem, nem mertem diétázni (még nem tudtam az IR-ről) : vetélés a 7-ik héten, de már előtte sem úgy fejlődött, ahogy kellett volna. Akkor derült ki az IR. Onnantól cukros diéta tovább, + cukorcsökkentő gyógyszer : pozi teszt, minden rendben a 7-ik héten. Kicsit lazítottam a diétán, azt hittem, a nehezén túl vagyok, mivel a 12-ik hét után abba kell hagyni a cukorcsökkentő szedését, néha ettem krumplit is. 9-ik héten missed ab.

Most már tudom, hogy szigorúan kell diétázni tovább is, de azóta nem jött össze sajnos.

2011. júl. 1. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom,ami veled történt.Igen, nézték a Tsh-t is,ami 2.10 lett múlt héten.2 hónapja csak 1.34 volt,nem értem mitől ment feljebb.Tegnap írt fel a doki Metformint,2*850 mg.Ti mit szedtek rá?
2011. júl. 1. 08:04
 5/10 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigyre 50-es L-thyroxint.

Az IR-re meg elméletileg 2x500 Merckformint. Viszont azt egyenlőre nem bírja a szervezetem, így az egyik gyógyszert még felezem. Második voltam.

2011. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Manka68 ***** válasza:
Nekem nem hatott a merck, így lecserélték eucreas-ra. Jövő hónapban megyek megint terheléses vérvételre, hogy most milyen.
2011. júl. 2. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mennyi idő kell a Metforminnak,hogy hasson? 1 hónap múlva megint csináltassak terheléses vizsgálatot?
2011. júl. 2. 08:59
 8/10 Manka68 ***** válasza:

Egy hónap múlva még nem érdemes. A met hat, de a szervezeted még ugyanúgy reagálhat a szénhidrátra. Legalább annyira fontos a diéta betartása, mint a gyógyszer. Ez nem csak azt jelenti, hogy kevesebb szénhidrát bevitel, hanem fontos az is, hogy naponta elosztva kell bevinni, hogy ne terheld meg az inzulin termelő sejtjeidet. Ha ezt sikerül tartani, akkor szerintem olyan 3 hónap múlva érdemes újra megnézetni. Addig kitartás! És ha közben pozit tesztelsz, ami ilyenkor már lehetséges, akkor még fontosabb a diéta!

Mielőbbi babásodást kívánok! Nagyon drukkolok neked!!

2011. júl. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Annyira aranyos vagy! Nagyon szépen köszönöm!Neked is minden jót kívánok!
2011. júl. 3. 10:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Igen, jól írja Manka, 3-4 hónap egy újabb terheléses kontrol. Előbb nem érdemes.
2011. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!