Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulinrezisztencia lehet az...

Inzulinrezisztencia lehet az oka, hogy nem esem teherbe?

Figyelt kérdés

Értékek a következők:

Glükóz 5,3 mmol/l

Glükóz 60perces 7,0 mmol/l

Glükóz 120perces 6,5mmol/l

Insulin 20,3 mIU/l

Insulin 60perces 224,0 mIU/l

Insulin 120perces 210,0 mIU/l


2011. okt. 11. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
igen ,ez nagyon sok, nekem is IR-em van ,a dietetikus szerint a kezdő érték 10 körül elfogadott, és közel ennyinek kéne lennie a 60 és a 120 percesnek is. Nekem a kezdő kb azonos a Tiéddel, a másik kettő éppen 100 alatt van, így gyógyszert kaptam és 160 grammos diétát kell tartanom életem végéig. Csodálkoztak is, hogy hogy lehet két gyermekem, ráadásul gyorsan jöttek egymás után. Azt mondták, csoda, mert ilyen értékek mellett nem jöhetett volna össze. Pláne a Te értékeid... Biztos be fogják állítani, szintén gyógyszer és diéta segítségével, aztán ne búsulj, hamar kopogtat a baba is.
2011. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!nekem is IR-em van a 120 perces 82,0 mIU.Fél éve szedem a merkformint diétázom tornázom,de sajnos még nem jött össze a baba.Lehet azért mert néha megszegem a diétát? főleg menzesz előtt.
2011. okt. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Milyen diétát kell alkalmazni ilyenkor?
2011. okt. 11. 17:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Cukormentes diétát.Alacsony glikémiás indexű ételeket vagyis olyan szénhidrátokat amik lassabban szívódnak fel.
2011. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos lehet.

Én 1 évig szedtem metformint, mire terhes lettem, mondjuk közben kiderült hogy pajzsmirigy-alulműködésem is van.

Ha olvasol PCOS fórumokat, sok hasznos infóra lelsz.

2011. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezekkel az értékekkel tényleg csoda lenne, ha teherbe esnél spontán. Keress a neten inzulinrezisztenciával foglalkozó fórumokat, ott segítenek neked a diétával kapcsolatban is, meg ha bármi kérdésed van ezzel kapcsolatban (a hoxán - hoxa.hu - van egy jó fórum, ha érdekel).
2011. okt. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!