Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Első lombik beültetés? Mennyi...

Első lombik beültetés? Mennyi az arány hogy sikerül? Valakinek sikerült már először, vagy sokadikra?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek elsőre sikerült, rögtön ikrek lettek. Ő nem azt mondta, hogy lombikozni mennek, vagy próbálkozni, mindig azt mondta, hogy -megyünk ,betesszük a babákat, és várandós leszek, kész, máshogy nem lehet. Úgy is lett, elsőre összejött nekik. Példát vettem a magabiztosságáról, és igaz, én spontán, de első hónapban bebabásodtam :)
2011. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Rokonomnak elsőre sikerült. Pozitívan állt hozzá, rengeteget pihent és szerintem ez sokat segített neki.


Ne görcsölj rá és légy pozitív, bármi is történik!


Sok sikert :]]]

2011. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. júl. 4. 19:01
 4/14 anonim ***** válasza:
3 közvetlen ismerősöm van, akiknek lombikbabájuk van. Egyiknek elsőre sikerült, 1 kislány. Másiknak 2. alkalommal, vegyes páros ikrek. Harmadiknak csak 5. alkalommal sikerült, ott is egy kiscsaj van.
2011. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem válaszolni kérdezni szeretnék ezért ne haragudj!

Nekem is lombikra kell majd mennem és azt szeretném kérdezni ti hová jártok és mennyit kellett várnotok?

Nem tudom még hová menjünk és bár sok vizsgálatra nem lesz már szükségünk mert laparon kiderült,hogy nem átjárhatóak a petevezetékeim ezenkívül rendben vagyunk félek,hogy hosszú hónapokba telik mire el jutunk a bejelentkezéstől a beavatkozásig!

Nagyon magam alatt voltam mikor közölték,hogy csak a lombik segíthet és tanácstalan vagyok azóta is!Te nem éreztél olyat,hogy"selejt"vagy amiért nem lehetsz segítség nélkül terhes(feltéve ha nem a pároddal van gond)

Tudom hülye vagyok de ez nekem nagyon fáj és folyamatosan ezt érzem és nem tudom magam túl tenni!

Kívánom,hogy mindjárt elsőre sikerüljön mert tudom mit érzel!

2011. júl. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem a kérdező vagyok, ezért teljes mértékben nem is tudom átérezni a helyzeteteket. De azt szeretném mondani, hogy egyáltalán nem vagy selejt ezért. Mikor végigolvastam, amit írtál, 2 dolog futott át a fejemen, ami ellentmond a rossz érzéseddel. A természet rengetegféle-fajta embert, állatot, élőlényt alkot. Kisebb-nagyobb hibákkal. Amik nem selejtté teszik a hordozójukat, hiszen attól még ugyanúgy teljes értékű ember vagy (ráadásul valószínűnek tartom, hogy több érzés, több emberség szorult beléd, mint egy átlagemberbe). A másik dolog, ami átfutott az agyamon, ami egy kicsit negatívabb szemléletet sugároz: a mai világban egyáltalán nem lepődök meg azon, hogy egyre több párnak nem jön össze természetes úton a baba. Ez elszomorító, hogy ilyen világban élünk, hogy ide "fejlődött" a világ. Szerintem te tisztában vagy ezekkel az okokkal, nem kell részleteznem. Ez pedig nem a te hibád egyáltalán, igazából nem is nagyon lehet felelősöket keresni és találni... Hirtelen ennyi jutott eszembe. Egy szó mint száz: egyáltalán nem vagy selejt!!!!! És nagyon sok sikert kívánok neked is és a kérdezőnek is a lombikbabához! Attól még, mert kicsit segíteni kell, ugyanúgy a ti babátok, ugyanúgy meg fogsz szenvedni (jó értelemben) a terhesség minden kínjával, bajával, ugyanolyan öröm lesz, mikor kibújik és a karotokban tarthatjátok!!!! :)
2011. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia utolsó válaszoló!

Én írtam előtted amire reagáltál.Köszönöm a bíztatást igazad van sajnos nem ritka a mai világban,hogy segítség kell a fogantatáshoz.Négy év alatt amióta szeretnénk babát nagyon sok ismerősömről derült ki,hogy hasonló gondokkal küzdenek!Az,hogy selejtes vagyok akkor jut eszembe mikor nagyon padlón vagyok mint most is aztán újra össze szedem magam és már csak az van előttem,hogy hamarosan végre én is anya lehetek(32 évesen négy sikertelen év után)Bízom benne,hogy a kérdező nem küzd ilyen buta gondolatokkal és tényleg csak azt látja maga előtt,hogy sikerülni fog és hamarosan a kezében tartja aki a világot jelenti egy nőnek és akiért annyit küzdött!

Igyekszem én is ezt tartani szem előtt mert a siker alapja a HIT!!!

Kedves kérdező:Sikerülni fog elsőre csak bíznod kell magadban!!!

2011. júl. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi négy évig vártunk a gyermekáldásra.

Ez év márciusában voltunk először konzultáción, májusban beültetés és már június első napjaiban pozitív lett a vérvétel.

Én mikor megtudtam, hogy lombikra lesz szükségem, azt éreztem, hogy végre megérkeztem, legalább történik már valami. Négy évig csak vártam de semmi. Végig hittem a sikerben és bíztam az orvosomban, meg a petesejtjeimben.

2011. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ismerősöm 5 év próbálkozás után elkerült a sote-ra, újra csináltak minden korábbi vizsgálatot, meg még újakat, februárban derült ki, hogy nem átjárható a petevezetéke, egyből elkezdték injekciózni, leszívás, beültetés (kettőt kapott vissza). Most 10 hetes kismama két lurkóval a pocakjában.


Másik ismerősömnek is első lombikra kettőt ültettek be, neki egy maradt meg.

2011. júl. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem most derült ki, hogy a 4. beültetés sem sikerült. Elvagyok keseredve. DE már a harmadik stimuláción jár az agyam!

Sok sikert neked!

2011. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!