Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha egy ciklusban nincs peteéré...

Ha egy ciklusban nincs peteérésem, akkor a havim sem fog megjönni? Vagy az megjön ugyanúgy, mint amikor peteérésem van?

Figyelt kérdés
Valószínűleg ebben a hónapban nem volt peteérésem (eddig ilyen még nem fordult elő velem). Ilyenkor minden ugyanúgy történik mint máskor vagy nem jön meg vagy késik. Volt olyan akinek nem jött meg?
2011. júl. 9. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van úgynevezett anovulációs ciklus, amikor pete nem érik és lökődik ki, de van menstruációs vérzés. Ennek oka lehet élettani, pl serdülőkorban még fejletlen a petefészek és menopauza előtt meg már kimerülőben van, de lehet hormonális probléma következtében is, valamint szoptatás alatt hormongátlás miatt. Nem kell megijedni, egyszer-kétszer olyannál is előfordul, ahol addig normálisan ment minden. Akkor van probléma, ha kétszer egymás után fordul elő.
2011. júl. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Végre valaki!Nekem nem szokott késni,most mégis már egy hete késik,tervezzük a babát,de a teszt még mindig negatív!Én is arra godoltam,hogy lehet most nem volt peteérés,hát nem tudom....
2011. júl. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ, akkor elvileg megjön ugyanúgy
2011. júl. 9. 19:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Volt pár anovus ciklusom tudom mert uh-on néztek minden hónapban, amikor nem repedt meg a tüszőm akkor a mensi megjött ugyanabban az időben , ahogy elő volt írva, de a mennyisége sokkal kevesebb volt, egy-két nap .
2011. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Megjön, mert a méhnyálkahártya akkor válik le, ha nem volt beágyazódás. És azt nem mérlegeli, hogy mi volt ennek az oka - így csak annyit érzékel (persze hormonális szabályozás útján), hogy nincs beágyazódás, így leválik.
2011. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy azokban a hónapokban kevesebb a vérzés amikor nem volt peteérés, de meg kell, hogy jöjjön ettől függetlenül is.
2011. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy megjön. Hónapokig éltem mneszi nélkül, mert nem volt pé-m. De persze olyan is van, akinek nincs pé-je és mégis van menszesze. Néhány nap múlva kiderül, hogy te melyik csoportba tartozol. Zárójelben megjegyzem, sokkal jobb, ha nem jön meg, mert így legalább lehet tudni, hogy mi lehet az akadálya a teherbeesésnek. Ha meg megjön, akkor az ember azt hiszi, hogy volt pé-je, aztán hőmérőzés során kiderül, hogy nem is.
2011. júl. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszát.


nem biztos hogy nem volt, lehet később volt, mivel ma kellett volna megjönnie de még nem jelentkezett, viszont krémes folyásom ebben a ciklusban kétszer is volt, melyet mindkétszer követett petefészekfájdalom is, bár most enyhébbek voltak, mint általában. A hőmet most nem mértem csak amikor elvileg már túl kellett volna lennem peteérésen, s mivel csak alaphőt mértem két napon át, így tudtam, hogy még nem volt meg a peteérés, viszont utána nem mértem, elkönyveltem, hogy ez most egy ilyen hónap lesz. (remélem ha nem is volt, azért legközelebb lesz, ahogy eddigis mindig) A hónap első felében reggel csalánteát délután meg lúgosító teát ittam, remélem nem ez borította fel a ciklusom. De úgy vagyok vele, hogy jövőhét hétvégéig várok utána meg majd kiderül ha addig megjön akkor ok, ha pedig nem akkor reménykedem, hogy esetleg hátha volt a második folyásomnál peteérésem, ami a ciklus 23. napja körül volt és hátha pont most sikerült a babó, majd akkor tesztelni fogok. (de azért reménykedem benne, hogy utóbbi lesz :-) )

2011. júl. 9. 21:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Te nem mindennap mérsz hőt? Akkor inkább ne mérd, mert az nem ad igazi eredményt. Minden hónapban változhat az alaphő mértéke, így egy-két mérés nem világít rá, h mi a helyzet.

Gonodolm nem minden nap ugyanakkor kelsz, h nem tudod méregetni. Sajnos a hőmérőzést olyan nőknek találták ki, akik minden nap kb ugyanabban az időben kelnek fel. Én régen 12 órás műszakokban dolgoztam, nekem totál nem volt értelme akkor csinálni. Most 9-től dolgozom, így mindig uabban az időben kelek, szóval szerét ejtem a rítusnak.

2011. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt, hogy nem jött meg, de akkor totál kiakadt a hormonrendszerem, úgy kellett gyógyszerekkel helyrepofozni. A múlt hónapban sem volt ovum, de akkor megjött.
2011. júl. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!