Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha egy ciklusban nincs peteéré...

Ha egy ciklusban nincs peteérésem, akkor a havim sem fog megjönni? Vagy az megjön ugyanúgy, mint amikor peteérésem van?

Figyelt kérdés
Valószínűleg ebben a hónapban nem volt peteérésem (eddig ilyen még nem fordult elő velem). Ilyenkor minden ugyanúgy történik mint máskor vagy nem jön meg vagy késik. Volt olyan akinek nem jött meg?
2011. júl. 9. 18:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
mindig egy időben kelek, csak nem mértem most ebben a hónapban. Azt nem gondoltam, hogy az alaphő változik. Több hónapon át folyamatosan mértem, egy időben és mindig 36,6 volt az alaphőm. Az szerintem nem változik. Persze tudom, hogy így nincs értelme a hőmérőzésnek, de legalább tudom hogy megvolt-e már a peteérés, mert utána 36,9 minimum a hőm. De max. egy hét múlva úgy is kiderül.
2011. júl. 10. 08:16
 12/12 Manka68 ***** válasza:

Peteérés után a sárgatest termeli a progeszteront, és ha nincs baba, elpusztul, leesik a progiszint. Attól jön meg a mensi. Ha nincs peteérés, elvileg a méhnyálkahártya sem vastagszik meg, és nem is fog leválni.

De van olyan, hogy a szervezet "emlékszik", hogy most mensinek kéne jönnni, ezért produkál valami hasonlót. És olyan is előfordul, hogy egész hónapban vérezget, pecsétel az ember lánya, ha nincs peteérés. :-(

Szóval többféle végeredmény lehet, biztosan csak uh-val, vagy hőmérőzéssel lehet megtudni, megvolt-e az ovu.

2011. júl. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!