Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ez igaz lehet?...

Szerintetek ez igaz lehet? Soványság==>>péhiány?

Figyelt kérdés

Azt olvastam egy cikkben hogy azok a nők, akik nagyon soványak ( képeket is mutattak és nem is voltak azok. Szerintem simán csak csinosak voltak. pl: színésznők) azoknak elmarad a peteérés. Menstruációjuk ugyan úgy van, csak épp nincs peteérés.

Nos én nem tartom magamat soványnak (bár anyukám állandóan hízlalna) de a 165 cm-el és 48 kg-al nekem sincs pém.

Lehet ezért?


2011. júl. 13. 10:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
hát én nem vagyok valami jártas a témában, de annyit mondhatok hogy ha egy sovány nő képes teherbe esni(példa rá egyik ismerősöm) akkor kell legyen peteéérése,mert ha nem mivel találkozik a sperma...
2011. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Attól is függ mennyire sovány az illető, milyen az anyagcseréje, milyen a pajzsmirigy működése, milyenek az adottságai, genetikája...

Az egyik barátnőm a 170 cm-hez csak 42 kg, csont és bőr. A mensijével állandóan küzd, sokszor meg sem jön neki. Így nála az van, amit írtál. Azért nem hízik, mert a szervezete nem képes jól feldolgozni a táplálékot, a pajzsmirigy működésével is gond van, így a baba sem jön össze neki.

Egyes színésznőknél szerintem nem csak a soványság, hanem a stressz is szerepet játszik, úgy mint sajnos sok embernél. S még millió probléma állhat fent, ami miatt nem jön össze a baba.

2011. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát én magas & vékony vagyok... sajnos genetikailag és istennek sem tudtam eddig meghízni. Még csak 3 hónapos terhes vagyok és már felszedtem 5 kilót. És a legviccesebb hogy én ennek hihetetlen módon örülök mert végre egész jól nézek ki, nem úgy mint egy anorexiás :D

Szóval szerintem a vékonyságnak semmi köze a pé-hez... bár ez egyéni vélemény :)

2011. júl. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mi okozza a soványságot. Ha valami betegség, rendellenesség (nem kell feltétlen nagy dolgokra gondolni) akkor igen, okozhatja a peteérés-hiányát.
2011. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

És szerintetek, a peteérés vissza állhat magától?

Mert elvileg ha nincs semmi rendellenesség akkor mindezt az agy is leállíthatja nem?

Akkor ugyan úgy el is indíthatja nem?

ÁÁÁ ebben a melegben még normálisan fogalmazni sem tudok....

2011. júl. 13. 11:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 167 cm vagyok és 48 kiló 2 gyerekem van és a szülések előtt is ilyen vékony voltam(egész életemben). Szóval nekem van pé..
2011. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Így van, nem mindegy, mi okozza. Pl. ha inzulinrezisztencia, akkor nincs pé-d. Ha szimplán alkati dolog, ahogy mondjuk nálam, akkor van.
2011. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nem teljesen így van szerintem. Ez inkább a kórosan fogyzó anorexiásan vékony nőkre igaz. Ha alkatilg vékony az illető, de rendesen táplálkozik, akkor nem a vékonysága miatt nincs peteérése. Úgyhogy szerintem nálad is mással van a probléma. Orvosnál voltál, hogy ilyen biztosan állítod, hogy nincs? Ott nem derült ki semmi, hogy mi okozhatja?
2011. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

egyik barátnőm csont és bőr. szó szerint. a menzesze is elég későn jött meg. középsulis volt már bőven, mikor megjött az első!

ennek ellenére már 21évesen megszakításos módszerrel "védekezve" terhes lett. azóta már bővült a család újabb tagokkal. :D

Szóval nem jelenthető ki, hogy a soványoknak nincs peteérése. Lehet, hogy van, akinek emiatt nincs, de nem igaz mindenkire.

2011. júl. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ismerek egy pár igazán sovány nőt, akik alkatilag ilyenek, ettől függetlenül van gyerekük.
2011. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!