Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha teherbe esnétek kidobnátok...

Ha teherbe esnétek kidobnátok a kedvenceteket a házból?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos beoltott féregtelenített cicám a házba. Ha ti terhesek lennétek kidobnátok? Csak egy baj ki se tudnám rakni nincs hova és féltem is. Mit javasolnátok, veszélyes vagy nem macska a házba ilyenkor.
2011. júl. 16. 16:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Miért dobnám?

Ha a macska teherbe esik, akkor kidobna téged?

2011. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Miért kellene kidobni?Ez egy marhaság.Nekem 6 macskám volt amikor terhes voltam,és amikor a lányom megszületett akkor is megvoltak.Lesem tojták. Jó természetesen azt nem engedtem meg,az úszülött közvetlen közelében heverésszenek,de ettől függetlenül semmi probléma nem volt.
2011. júl. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Aki kidobna egy háziállatot, annak nem való gyerek...

Oltott, féregtelenített, szerintem nem lehet gond. Max. kerüld az együttalvást és a hasonló szoros kontaktust.

2011. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

nem kell kidobni szegényt !

nekünk is volt macskánk, benti macska, alomba végezte a dolgát, ezért a terhességem alatt a párom cserélte az almot, mert a macska ürüléke lehet szennyezett

de egyébként ugyanúgy éltünk vele mint máskor, simogattam is, kétszer néztek toxót, mindig negatív lett

2011. júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Meg vagyok nyugodva! Nem akarnám kirakni amúgy se nincs szívem hozzá olyan aranyos.

Csak azért kérdeztem meg mert mások azt rágják a fülembe hogy terhesen macska veszélyt okoz a babára nézve.

Örülök neki hogy ti másképp vélekedtek.

Köszönöm:-)

2011. júl. 16. 17:23
 6/18 anonim válasza:
59%
Nekem nem ez a véleményem. A macsak bármennyire is ápolt és oltva van, attól még betegségeket terjeszthet, amit egy ujszülött gyermek igenis könnyen elkaphat mivel nem elég erős a szervezete.
2011. júl. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
89%
*macska
2011. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Kezdjük ott,hogy nem tartanék lakásban állatot,és akkor most le lehet pontozni.

Igaza van annak a válaszolónak,aki szerint betegségeket terjeszt,és nem csak a kisbaba,hanem a magzat is veszélyben lehet.

2011. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Mikor teherbe estem volt kutyám, macskám. Azóta lett még egy kutyám és egy nyuszim is. A lányom 2 éves, együtt etetjük őket fésüli őket. A kutyákkal tanult meg járni. Annyi, hogy a macskaalmot ne te tisztítsd, míg terhes vagy, ezt nekem is mondta az állatorvos, orvos. Meg ha betegek az állatok vigyem el a babát is orvoshoz.

Én semmi pénzért nem adnám oda őket, és a lányom is imádja őket. Így legalább megtanul róluk gondoskodni.

2011. júl. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Atya ég..ekkora baromságokat írni!!!!

Ne haragudjatok már,de kérdezzetek már utána egy állat orvosnál mielőtt ilyeneket leírtok!!

Az igaz hogy betegséget terjeszthet,de ha be van oltva,féregtelenítve..akkor könyörgöm,mit adhat át a kismamának...!!!!!!!!

Nem jelent veszélyt,sem a babára,sem az anyukára ez az egyik!!

A másik,amilyen betegséggel megfertőződhetnél várandósan,azon már réges-rég túl estél,mivel a cica már minimum 2.hónapja nálad van!!

Amire pedig vigyáznod/figyelned kell,az mindössze annyi,hogy ne te takarítsd az almot!!!

Ezeket a tényeket mind állatorvos mondta,ugyanis nekem is van 2csivavám(akik velünk alszanak),és a szomszédban 2db cica..jah,és én is állapotos vagyok,így ki kértem az állatorvosom véleményét!!!

A kérdésre válaszolva:nem akarlak megbántani,de ha kidobnád szerencsétlen,magatehetetlen állatot az utcára..hát csak annyit kívánok,hogy pont egy állatvédő arra járjon...!!! Nem ő szeretett volna a te TÁRSAD lenni,arról meg végképp nem tehet hogy pont hozzád került!

De tényleg komolyan,nyugodj meg,nem lesz baj...de azzal nem ártasz ha konzultálsz a nőgyógyászoddal és az állatorvosotokkal!

Egyébként gratula a babához!

2011. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!