Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha teherbe esnétek kidobnátok...

Ha teherbe esnétek kidobnátok a kedvenceteket a házból?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos beoltott féregtelenített cicám a házba. Ha ti terhesek lennétek kidobnátok? Csak egy baj ki se tudnám rakni nincs hova és féltem is. Mit javasolnátok, veszélyes vagy nem macska a házba ilyenkor.
2011. júl. 16. 16:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Aki szerint betegségeket terjeszt, írjon mér néhány konkrét betegséget...esküszöm az első hetek babalátogatóitól több hülyeséget össze lehet szedni a megfázástól kezdve az influenzáig, mint egy tisztán tartott, féregtelenített állattól.

Nem dobtuk ki a MACSKÁINKAT, és a kutya is maradt, igaz ő az udvaron lakik. A fiam egy éves múlt, egészséges, imádja az állatokat. Most várjuk a második babát, talán a fiamat is ki kellene dobnom, nehogy valamit elkapjon tőle a baba?

Amúgy meg a lakásban nem tartanék állatot tábornak: sajnos nem mindenki engedheti meg magának a kertes házat.

2011. júl. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%

Én egész terhességem alatt együtt aludtam a hosszú szőrű csivavámmal és a baba megszületése után sem raktuk ki.

Amitől egy macska miatt lehet félni, az a toxoplazma fertőzés, ezt a 12. heti vérvételen szűrik is amúgy. Lehet, hogy már át is estél rajta, és nem jelent veszélyt rád. Gondolom nem nagyon jár ki a macska, tehát nem hord haza semmit sem, amúgy meg oltva és féregtelenítve is van, tehát nem sok aggódni való van itt én úgy gondolom. Az almot tényleg ne te takarítsd, azt meg fölösleges írni, hogy gyakran moss kezet, mert az meg alap én úgy hiszem. :)

Nem kell steril környezet, csak mert baba jön a házhoz. Apósom állatorvos, és ő is mindenkinek elmondja, hogy ha rendesen tisztán van atarva a háziállat, kevesebb gondot okoz, mint gondoljuk. Amúgy igaza van annak, aki írta, hogy a babalátogatók sokkal több nyavaját hoznak, mikor jönnek látogatni, én szívesebben kidobtam volna őket. :D

Holnap megyünk nyaralni és visszük a kiskutyánkat is, mindenhová jön velünk. 16 hetes múlt a babánk.

2011. júl. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%
Nekem francia bulldogom van, de soha semmi pénzért nem válnék meg tőle. Kutyaként él velünk, kölcsönösen tiszteljük egymást (én nem fekszem az ő helyére, ő nem fekhet az enyémre, én nem eszem az ő táljából, ő nem ehet a miénkből, és így tovább), imádom, a párom is szereti és a gyerek is fogja. Így kerek a világ.
2011. júl. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

az én történetem:


világ életemben voltak cicáim,családi házban nőttem fel.mikor elköltöztem a párommal a lakásunkba,akkor vettem meg csodaszép fajtiszta cicáimat, 3at.

egy perzsát, egy orientális(keleti) és egy kopasz szfinx cicát. csak lakásban tartott, folyamatosan oltott-féregtelenitett gondozott cicák. 5év után teherbe estem. mindenki kérdezte mi lesz a cicáimmal,mondtam is h hát mi lenne? semmi, minden ok lesz, lehet egyszerre állatot tartani és kisbabát nevelni...az utolsó napig ezt hangoztattam,annak ellenére h mindenki rossz szemmel nézte a dolgot, nem érdekelt.

aztán megszültett Ő.....s teljesen átértékelődött bennem minden...már a korházban sirva mondtam a páromnak h a cicáknak menniük kell...hazaértünk még 1estét voltak ott,aztán kivittem őket anyukámékhoz amig nem találtam nekik uj gazdit...a szivem megszakadt értük,de jó helyre kerültek. én mérlegeltem...a cica hiába tiszta állat és hiába gondozott (főleg a perzsámnak) hullik a szőre hiába fésülöm ki naponta...az alomból ki-be ugrál akarva akaratlanul kihordják a porát...meg attol is függ hol éltek. mi egy 2,5szobás lakásban, s állandoan figyelni az ajtókat h zárva legyen ne menjen a kicsihez a cica stbstb...szoval én nehéz szivvel de megváltam tőlük. lehet mondani h szivtelen vagyok, de én mint Anya ezt láttam akkor az egyetlen megoldásnak a gyermekem érdekében....

2011. júl. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

A macska toxoplazmózist terjeszthet, ami nagyon veszélyes a magzatra. Ha jól tudom toxoplazmózis ellen nincs védőoltás.

Én macskát nem tartanék terhesen.

A kutyákkal ellenben nincsen semmi gond, ha tisztán vannak tartva és be vannak oltva, féregtelenítve, na és persze megnevelve.

2011. júl. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A toxoplazmózis azokra a terhesekre veszélyes, akik közvetlenül teherbeesés előtt, vagy a terhességük korai szakaszában találkoznak életükben ELŐSZÖR ezzel a kórokozóval. Magyarország lakosságának kb 50%-a átesik ezen a fertőzésen anélkül, hogy tudna róla, vagy nagyon enyhe, megfázásra hasonlító tünetekkel. Az ép immunrendszerű emberek számára ez a fertőzés semmilyen veszéllyel nem jár.
2011. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mindenki rá van parázva a toxoplazmózisra és mellette elfelejtik, hogy mennyi minden más van, amire nem is gondolunk, és nem macskák terjesztik. Ha betartod az alap higiéniát nem kapod el a toxót. Nézzetek utána a Citomegalovirusnak. Na én erre teszteltem pozitívat. Álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyen létezik. Egy rémálom volt a terhességem 24 hetétől a 32. hétig. Volt, hogy gyerekként együtt aludtam a macskáinkkal, akik ki is mehettek az udvarra (akkor még nem paráztak anyáink mindenen) és a toxóm negatív lett. Nekem van a hosszú szőrű csivim. Mikor hazajöttem a kórházból, szegényt én is ki tudtam volna vágni, annyira idegesített, hogy jaj a szőrét lenyeli a gyerek, aztán szépen lassan összeszedtem magam és megoldottam a 1,5 szobás lakásban, hogy ne legyen semmi probléma. Mondjuk tény, hogy macska az alomtálcából ki tudja szórni az almot.
2011. júl. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Tényleg sokan aggódnak fölöslegesen, és jönnek az egyáltalán nem megalapozott népi bölcsességekkel. Engem azzal riogattak folyamatosan, hogy majd a cica ráfekszik a babára, mert tejszaga van, és majd megfullad a kicsi. Ezekre inkább nem is reagáltam. A babám 9 hónapos, a cica a mai napig tartja a 2 lépés távolságot, holott a bébi már szívesen ismerkedne vele. Én lapátoltam az almot is, míg terhes voltam, csináltak toxoplazma tesztet is, ami negatív (!) lett úgy, hogy gyerekkorom óta mindig volt velünk cica. Szerintem meg lehet oldani, hogy ha cica normális kaját kap, nem jár ki, macskaalom és vécé is van olyan, ami nem csinál se szagot, se port, utánajárás kérdése az egész. Egyedül a szőr zavart engem is, de erre pl. nagyon jó a mágikus henger és a porszívó gyakori használata. Remélem segítenek egy babás-cicás mama tapasztalatai :)
2011. júl. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!