Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet probléma teherbeesésnél/...

Lehet probléma teherbeesésnél/terhességnél ha valaki nem kezelteti a pajzsmirigy betegségét?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem pár éve kórházba került, mert baj volt a pajzsmirigyével. Azt mondták, hogy ki kell vizsgáltatnia. Nem tette. Most elkezdtek babával próbálkozni és nem hallgat rám, hiába győzködöm, hogy nézesse meg magát.
2011. júl. 18. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, ez nem játék. Az egy dolog, hogy a saját egészségével azt csinál, amit akar, de a leendő magzatért is felelős. Kezelni kell, akár alul, akár túlműködése van!


[link]

2011. júl. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Részlet a fenti cikkből:


"A magzat fejlõdésének korai idõszakában (11. hétig) a méhlepényen átjutó anyai pajzsmirigy hormonok felelõsek a megfelelõ fejlõdésért, késõbb a magzat saját, már kifejlõdött pajzsmirigye termeli a szükséges hormonokat(16. héttõl).


Több fejlõdési rendellenesség lép fel az alacsonyabb hormonszintek mellett, mintha emelkedettek az értékek (utóbbiak egyéb, fõleg szívmûködéssel kapcsolatos szövõdményeket okozhatnak)


Alapjában véve bármilyen pajzsmirigy mûködési rendellenesség mellett kihordható a terhesség, ha bekövetkezik… Nehéz a teherbeesés pajzsmirigy túlmûködés és alulmûködés eseteiben. Ismételt spontán abortuszok esetén pedig a pajzsmirigy krónikus autoimmun gyulladására is érdemes gondolni."


Fejlődési rendellenességek, vetélés. Szerintem ha ezt a két fogalmat meghallja, rohanni fog az endokrinológushoz. Legalábbis REMÉLEM!

2011. júl. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem is fog tudni teherbe esni, ha nem jól működik a pajzsmirigye. A kolléganőmnek alulműködött és azt mondta a nőgyógyásza, hogy így nem lesz babája...
2011. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem csökkent pajzsmirigy működésem van,gyógyszert szedek amióta kiderült a betegségem(kb.12éve)már évek óta jók az eredményeim.De a terhességem alatt is végig szednem kellett a gyógyszert.Azért nem ártana megnézetnie mielőtt még terhes lesz.
2011. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 16.18-asnak nekem is csökkent pajzsmirigy működésem van.És van egy 16hós.egészséges kislányom.
2011. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nekem is volt vetélésem és mondtam neki a vetélés veszélyét és hogy nem kívánom senkinek, csak hümmögött:(
2011. júl. 18. 21:20
 7/8 A kérdező kommentje:
nem tudom alul vagy túlműködik-e, de kórosan sovány és nem is tud hízni
2011. júl. 18. 21:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha sovány akkor túl működik,nekem csökkent ezért én híztam.De a pajzsmirigy az hormon ha nem kezelteti nem biztos hogy teherbe tud esni.
2011. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!