Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron eredményem 2,2 a...

Progeszteron eredményem 2,2 a 21. napon. Milyen gyógyszert adnak, vagy hogy tudom helyrehozni? PCOS gyanú miatt vannak a vérvételek. Ciszta nincs, viszont az FSH és az LH arány 1,9. És most a progeszteron sem jó. Hogy lehet helyrehozni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Miután ilyen alacsony a progeszteronszinted a 21. napon, ez azt jelenti, hogy nem volt peteérésed egyáltalán. Erre kaphatsz clostybegyt tablettát + tüszőrepesztőt. Viszont ha pco gyanús vagy, akkor nyilván csinálnak neked terheléses inzulin és cukor vizsgálatot és ez lesz majd a lényeg! Ha pco-s vagy, akkor IR-es is. Ha IR-es, akkor annak súlyosságától függően kapsz gyógyszert, ditáznod kell és sportolnod. Az esetek nagy többségében ettől már rendbe is jön idővel a ciklusod, és spontán peteérésed is lesz, amitől spontán teherbe is eshetsz. De ha nem, akkor erre még mindig rá tudnak gyógyszeresen segíteni. És az alacsony progeszteront is pótolni fogják, ha szükséges.
2011. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Cukorterhelésen is túl vagyok, 2 havi clostilbegyten is, de azt nem tudom mire fel írták fel minden vizsgálat nélkül. Az első hónapom volt hogy nem szedtem clostilbegytet. A terheléses cukrom 120 perces 6,4 lett. Inzulint nem néztek, szóval nem tudom mi a helyzet. Remélem egyszer minden oké lesz.
2011. júl. 20. 15:35
 3/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem a cukor, hanem az inzulin a lényeg. Az mennyi volt 120 percnél? Ha magas, arra adnak cukorgyógyszert (metformin), diétázni és sportolni kell, ahogy az első írta. A closti pedig egy finom hormonturbó, ami meghozza a peteérésedet. Kár volt nem beszedni. Bár PCOS-soknál nem igazán hatásos, mert a cukoranyagcserezavar miatt sérülnek a petesejtek és a méhnyálkahártya sem olyan összetételű lesz, amilyennek lennie kellene, nem tud rendesen beágyazódni az embrió. Már ha egyáltalán sikerül peteérést összehozni.

2011. júl. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Manka68 ***** válasza:
Azt lefelejtettem, hogy a progeszteront az összeesett tüsző maradványa (a sárgatest) termeli, és az, hogy a progiszinted alacsony, csak a peteérés elmaradásának a következménye. Ha van rendes peteérés, szép magas lesz a progiszint is. Ennek ellenére szoktak adni progeszteron pótlást, ha gond van a teherbeeséssel, de sajnos az is ritkán segít, de biztosan nem árt, ezért adják.
2011. júl. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Inzulin szintet nem néztek. Azért nem szedtem, mert a doki 2 havit írt fel, azt mind a kettőt beszedtem, többet nemis kaptam. De azért lehet még babám ugye? Nagyon elkeseredtem.
2011. júl. 21. 07:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem néztek inzulint, akkor nézesd meg, mert ez nagyon fontos! Ha IR-ed van, azt kezelni kell, mert ha nem, akkor cukorbeteg leszel egy idő után. És az IR meddőséget és vetélést is okoz, úgyhogy én nem kockáztatnék. Ha kezelnek, betartod a diétát, sportolsz, rendeződnek az értékeid lehetsz babás akár spontán is, úgyhogy ettől ne félj! Fel a fejjel és ne kenődj el!
2011. júl. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Inzulint mindenképpen nézetek, csak beutalót kell a dokitól kérnem, ahova jövőhétre van időpontom, akkor tudok csak kérni. Persze próbálok nyugodt maradni, remélem minden oké lesz, helyreraknak. Azt mondták ha baj is van még kezdődő, ami kezelhető.
2011. júl. 21. 11:48
 8/9 Manka68 ***** válasza:
A nődoki nem tud neked ilyen beutalót adni, csak az endokrinológus. Hozzá menj.
2011. júl. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, mindenképpen elmegyek endokrinológushoz. Köszi a segítséget, én még csak most járom ezt az utat, köszi a tanácsot.
2011. júl. 22. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!