Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy éven belül 3 spontán...

Egy éven belül 3 spontán vetélésem volt, mindegyik az 5. hétben. A vérvétel nem utal alacsony progeszteron szintre. Lehet Pcos a vetélések mögött?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 07:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Lányomnál is igy volt, kiderült, hogy lisztérzékeny. Féléves diéta után sikerült a baba.
2010. júl. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A helyedben elmennék egy komplett kivizsgálásra. Ha ilyen szépen sikerült teherbeeseni akkor a "megtartással" vannak gondok. Ki kell derítnei! Remélem fény derül rá és nem soká babázhatsz!

Szerintem kezd a háziorvosnál vigyél minden papírt vagy válts nőgyógyászt! Ha nincskeress egyet aki jó.

2010. júl. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! A nőgyógyászommal nincs problémám, megkezdtük a kivizsgálásokat (ő először alacsony progi szintre gondolt) a 2. vetélésem után, vérvételig jutottunk, mert a vetélést követő 2. hónapban ismét teherbe estem. Attól függetlenül, hogy nem volt alacsony a progi szintem Utrogestant kaptam a baba megtartására, de az 5. hétnél így sem húztuk tovább. Lehet időt is kellett volna hagyni a szervezetemnek, hogy rendbejöjjön a korábbi vetélések után. Pcos-ra azért gyanakszom, mert 1 éven belül 3-szor volt félidős barnázásom, ami peteérésre utal, és ha ezt a pillanatot eltaláltuk sikerült teherbe esnem, egyébként ha ez a barnázás nem volt, próbálkozásaink ellenére sem estem teherbe. Aztán menzesz előtt mindig nagyon pattanásos leszek, zsíros a bőröm is, és minimálisan, de az orrom alatt (bajusz) enyhébb szőrösödés figyelhető meg, amit gyantázni szoktam, valamint az alkaromon is ez a helyzet. Lehet csak bebeszélem magamnak, de legközelebb megemlítem az orvosomnak.
2010. júl. 25. 08:09
 4/7 anonim ***** válasza:
3 vetélés után méhtükrözésre is szükség lehet! Egy sövény is okozhat ilyet!
2010. júl. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm örökletesen hajlamos a trombózisra. Neki is koraterhességben mentek el a babák (4), aztán jöttek rá, hogy trombózis hajlamos. Nem tudom, milyen gyógyszereket kapott, de már van babájuk. Ha volt a családodban trombózisos/trombózis gyanús beteg, feltétlen említsd meg a nőgyógyászodnak.
2010. júl. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 2x vetéltem, csak a 11 és 12.héten. PCO-m van és inzulinrezisztenciám, most várom a 3.babámat, hozzáteszem, eléggé félek, hogy megint megtörténik a baj. Rengeteg minden okozhatta, menj el egy meddőségi központba, mert például az inzulinrezisztenciát sok helyen nem nézik, és rengeteg nőnek van, valamint olyan pajzsmirigy hormonokat is néznek, amit egy normál klinikán nem, pedig szükség lenne a teljes kivizsgáláshoz.

Nekem ezeket néztek:

vas

TSH

fT4

thyreoidea-peroxidáz AAT

FSH

LH

ösztradiol

prolactin

tesztoszteron

2010. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm segítségeteket, úgy látom nagyon összetett, bonyolult dolog lesz kideríteni ennek okát, mert leírásaitok alapján számos oka lehet a spontán vetéléseimnek.

Mindenkinek köszönöm a segítséget, ezek alapján tájékozottabb lettem, így a dokimmal is könnyebben megbeszélhetem majd a további kivizsgálásokat.


Szép napot mindenkinek!

2010. júl. 26. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!