Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretném tudni, hogy kb...

Szeretném tudni, hogy kb 10-14 nappal egy esetleges baleset (pl: egy elszakadt gumi) után után milyen lehetőségek vannak/ mit lehet tenni, a nem kívánt terhesség ellen? Ilyenkor már csak az abortusz maradna?

Figyelt kérdés

Hello, szeretnék egy kicsit kérdezni, ha kérhetem ne írjatok olyat, hogy milyen hülyeséget csináltam, mert csak kérdezni szeretnék arról amiről még nem annyira tudok sokat, de már 18 éves vagyok.


Szeretném tudni, hogy kb 10-14 nappal egy esetleges baleset (pl: egy elszakadt gumi) után után milyen lehetőségek vannak/ mit lehet tenni, a nem kívánt terhesség ellen? (Ha nem használt a lány soha fogamzás gátlót.)


-Csak az abortusz maradna ilyenkor igaz?

-Kell hozzá szülői beleegyezés, vagy jelenlét a korházban?

-Mikortól és meddig végezhető el az abortusz? A terhesség hanyadik hetétől, hanyadik hetéig?

-Mennyibe kerül egy ilyen beavatkozás, ha legvégső soron erre kerül sor?

-A folyamata az, hogy bejelentkezek egy kórházba, felveszik az adataimat, aztán pár nap múlva bemegyek újra, elvégzik a műtét-et, 1 óra alatt, utána pedig hazamehetek rögtön? Elaltatnak ott, vagy nem ennyire kellemetlen a beavatkozás?

-Van valami kockázata ennek? (A meddőséggen kívül ami később majd bekövetkezhet.) A vetélés is eljön az abortusszal?

Valamint utána ugye rendesen visszaáll a menszesz is?



Elég sokat kérdeztem tudom, de


nagyon szépen köszönöm a válaszokat, még annak is aki akár csak egy kérdésemre is válaszol.


2009. ápr. 3. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Biztos vagy benne már, hogy terhes vagy?Teszteltél?Voltál orvosnál?Először ezeket végezd el, majd aztán gondolkozzál az abortuszon :( !

L, 18

2009. ápr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Ugy hallottam, 30 e Ft körül van az ab.

Be kell jelentkezni a családsegítőhöz, vagy mihez, hogy milyen alapon is akarsz te abortuszt kérni?

Az együttlét után 3 napig még a sürgősségi tabletta megoldás lehet, utána viszont csak az abortusz, az is a 12. hétig, utána csak orvosi utasításra lehet, ha az anyát vagy babát veszélyezteti a terhesség!

Kb. így ennyit tudtam segíteni, de előbb tényleg tesztelj!

2009. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Előszőr tesztelj!

Magyarországon elvileg csak az abortusz marad, hiszen az abortáló tabletta (mellékhatásai miatt) nincs engedélyezve.

Nem mehetsz haza, altatnak, másnap engednek haza. Ha nagykorú vagy, akkor természetesen nem kell szülői beleegyezés.

Azt ne értem, hogy mit akartál kérdezni azzal, hogy "A vetélés is eljön az abortusszal? "


Először tesztelj, menj el a dokidhoz, beszéld meg vele a dolgokat.

2009. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

1. igen,ha nem akarod semmikepp megtartani

2. ha elmultal 18 nem kell szuloi beleegyezes, de nem art ha megy veled valaki a korhazba (megerto, barat pl) nemcsak mert nehez nap, hanem mert szukseged lesz a segitsegre. utana valoszinuleg el leszel gyengulve, jo ha van melletted vki h segitsen kijelentkezni, ha kell hivni orvost, stb.

3.ha jol tudom a 3. honapig

4. pontos arat nem tudok, korhaztol is fugg (pl maganklinika,stb) parszaz euro

5. nem megy epp ilyen gyorsan, ha jol tudom altatassal jar. felebredsz, utana par orat benntartanak. de estere otthon vagy ha minden jol ment

6. szervi gondok, meddoseg.

7. ha nem is 1bol, de idovbel visszaall a menzesz


remelem tudtam segiteni. 1 par dolgoban en sem vagyok 100%ban biztos ugyh ha valaki pontosabb adatokkal tud szolgalni....

2009. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Igen, a sürgősségi tabletta után már csak az abortusz maradt, én is úgy tudom, hogy előtte be kell jelentkezni a családsegítő központba. 5 évvel ezelőtt 30 ezer körül volt egy ilyen műtét, barátnőmnek csinálták, most nem tudom milyen árban van, és ez a kórházi támogatott betegellátásban, klinikákon ez jóval drágább.
2009. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Ne haragudj,de amikor azt olvasom, hogy mettől meddig lehet abortuszra menni... Nem érdemes húzni, halasztani! Ugyanis a babának,már 6 hetes korában dobog a kicsi szíve. Ajánlom a Néma sikoly című kisfilmet,de csak erős idegzetűeknek! Engem annyira felkavart,hogy miután megnéztem, remegtem, mint a kocsonya.
2009. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! Az eseményi utáni tablettát ilyenkor már nem tudod igénybe venni, de nem biztos hogy teherbe estél, bár nagy rá az esélyed! Nekem 2-3 hét után elkezdtek előjönni a tünetek... pl: mellfeszülés, hirtelen meg is nőttek, és vékony kis erek jelentek meg rajtuk, gyakran kellett pisilni menni, és mindent össze vissza ettem... Hányinger és rosszullét csak 1x 2x volt. Aztán csináltam egy tesztet, és pozitív lett... Most fogok menni orvoshoz, hogy mik a további teendők. Nem tudom megtartani a babát, nem is szeretném. Még fiatal vagyok, és a körülmények is eléggé rosszak. Sajnos így jött össze, pedig mi is védekeztünk, de sajnos kilyukadt a gumi... :S Lelkileg nagyon megvisel a dolog, de szerintem akkor lesz igazán rossz, ha már túl leszek az abortuszon... :( Ha nem vagy még nagykorú, akkor kell hozzá szülői beleegyezés. Én is még csak 17 éves vagyok.
2010. márc. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bár a kérdés régi, a válasz talán még érdekes lehet másoknak: az Aviva-tornát is meg lehet tanulni s.o.s., van, aki "fogamzásgátlásra" használja, ami persze erős eufemizmus, mert ha "működik", akkor gyakorlatilag korai vetélést idéz elő, ha valaki az esedékes menstruációja előtt vagy annak idején csinálja. De legalább nem műtéti úton történik.
2014. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!