Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mik lehetnek az...

Szerintetek mik lehetnek az okai annak, hogy sok nőnek alig akar összejönni a bébi, illetve hogy mennyi meddő nő van?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az hogy kitolódott az első szülések kora,(sajnos tudjuk a miérteket)a nagy átlagban,viszont biológiailag még mindig a húszas évek eleje az optimális,akkor a legtermékenyebbek a nők.Bár nekem első babámra "csak" 6 hónapot kellett várnom,kistestvére pedig rögtön jött hogy eldöntöttük.Én egyébként a környezetemben ezt nem tapasztaltam,viszont a korai-vetéléseket annál inkább,rengeteg ismerősömnél(én is sajnos)
2011. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31 és 34 évesen szültem az lemaradt.
2011. júl. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tudós, és orvos sem, sőt, még ők sem tudják erre a pontos választ, így csak találgatni lehet.

A tippjeim: a mai bizonytalanság (anyagi és érzelmi), a sok stressz mind mind megviseli a szervezetet. Nem is beszélve arról, hogy a gyermekvállalás időpontja igen csak kitolódott. Még anyáink korában 18-25 év között szülték az első babát, addig manapság már 30 és a feletti kor a gyakori. Múltkor mondta a nőgyógyászom, hogy én 29 évesen manapság már fiatalon szülő anyukának számítok, mert sok páciense 35 évhez közel szüli az elsőt. A szervezet ilyenkor már nem fiatal, kevesebb az egészséges petesejt is talán? Másrészt az élelmiszerek tele vannak tartósítóval, ízfokozóval, mesterséges, engedélyezett enyhe "mérgekkel". Arról nem is beszélve, hogy a csapvízzel együtt jó sok hormont és gyógyszert megiszunk. Aztán sokszor hallom még 30-35 éves nőktől, hogy ők még mindig bizonytalanok, hogy akarnak-e egyáltalán gyereket már(!). Individualista lett a világ, és önzőek is vagyunk. Hát szerintem ezért. De ez csak egy vélemény, nem tudományos értekezés :)

2011. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A választ én sem tudom, de nekem is két év kellett ahhoz hogy megszülessen a babánk, pedig én 20 éves voltam amikor elkezdtünk próbálkozni, és előtte volt egy vetélésem is. Bele sem merek gondolni mi lett volna, ha mondjuk csak 30-40 évesen döntünk úgy hogy gyereket szeretnénk!?

2011. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelmûen a stressz és a kitolódott babavárás.

Nekem azt mondta a nôgyógyászom, hogy ketyeg a biológiai órám, ha babát szeretnék, uccu neki, mert a petesejtjeim sem lesznek fiatalabbak és egyre kisebb lesz az esélye, hogy megmarad a baba és egészséges lesz...

35/N

2011. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen a sok stressz meg a bizonytalanság. De a meddőséghez még hozzátenném a fogamzásgátlót. Én 6 évig szedtem, tavaly decemberben hagytam abba, eddig semmi. Kivizsgálás kivizsgálás hátán, és a doki azt mondta hogy felborította a hormonháztartásom a gyógyszer. És most reménykedhetek hogy helyrejön egy kis segítséggel, és lesz babánk!
2011. júl. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sumergo ***** válasza:
Akiknek nem sikerül a baba, ott nem mindig a nővel van a probléma!!! A sikertelenségért majdnem 50 %-ban a férfiak a felelősek! Pontosítva, az összes sikertelen pár 30 %-ának, nem is tudják mi az oka, egyik részről sem. A maradék 70 %-nak pedig fele a nő, fele férfi, és esetenként akár mindkettő is lehet együtt az oka.
2011. júl. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyet értek az elôzô hozzászólóval!

Egyik ismerôsünknél is a férj "katonái" voltak a hibásak, amiért nem sikerült évekig a babásodás.

Sajnos a pasik sokszor hiúságból nem mennek el kivizsgálásokra, és inkább a nôt "okolják".

2011. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!