Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyiben befolyásoljon a...

Mennyiben befolyásoljon a család a harmadik baba vállalásánál?

Figyelt kérdés

Szóval van kettő gyermekem, egyik ovis a másik szeptembertől lesz ovis. Kezdjük ott, hogy mindig is 3 gyereket szerettem volna, ez a kiindulópont.

Viszont 1 éve próbálok munkát találni, gondoltam a 3-dik ráér majd ha sulisok lesznek. De sehol nem találok 2 kicsi mellett, pláne, hogy nincs segítségem aki vinné vagy hozná őket oviból. Apa munkája miatt van, hogy napokat nincs itthon, szóval ő teljesen bizonytalan. 6 előtt egyébként se ér haza, de hajnalban 5 fele már megy.

Így gondoltam akár elkezdhetünk "gondolkozni" harmadikon, ha már úgyis akartam.

A család viszont ellenezné, egyrészt mert dolgozni kéne már másrészt azt hiszik nem fogok bírni 3-al. De ha kettővel bírtam, egyik kicsi másik pici volt,nem hinném, hogy két ovis mellett nagy gondot okozna. A kettő mellett is megálltam a helyem, mindennap főztem, takarítottam, orvoshoz hordtam őket, füvet nyírok, télen favágás stb. szóval elég terhelhető vagyok. Természetesen volt amikor segítség kellett pl ha egész délelőtt orvoshoz mentem ahova őket nem vihettem..

Anyagi oldalról nézve, tényleg jó lenne ha dolgozhatnék, végülis hónapról hónapra élünk az emelkedő lakáshitel miatt. De a gyerekeknek megvan mindenük, a kicsit magándokihoz hordjuk a nagy edzésre jár ami elég drága de kifizetjük. egyedül akkor szorulunk anyagi segítségre ha mindkettő lebetegszik és mondjuk 10 ezer a kettő gyógyszere vagy több. És ez hónap vége fele történik, akkor kölcsön kell kérni.

De hiába akarok már 1 éve dolgozni, semmi nem jött össze. Vagy a gyerekek miatt vagy a munkaidő miatt.

Család szerint ráér a harmadik, férjem úgy érzem belevágna, én meg kétségek közt vagyok. Hisz azt sem szeretném, ha nem várnák a mamák az unokát.

Ti mit tennétek, vagy aki volt ilyen helyzetben, hogy cselekedtetek?


2011. júl. 30. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ilyen gazdasági helyzetben ilyen anyagiakkal (amikor már plusz 10 ezer Ft már megingatja a családi kasszát) lakáshitellel nem vágnék bele egy harmadikba. Inkább megpróbálnám annak a kettőnek megadni amit tudok és elmennék dolgozni.
2011. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.


Bár sokan fogják azt írni, hogy három gyerek nem kerül többe, mint kettő, sőt, na de a lakáshitel nő, kettővel is hónapról hónapra éltek, és ahogy nőnek a gyerekek, úgy a kiadások is...szerintem te is nagyon szomorú lennél, ha pl. a nagyobbik edzését be kellene szüntetni mert nem telik rá..

2011. júl. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Mikor megtudták a rokonok, hopgy a 3.-at árjuk, nem volt üdvrivalgás, tüzijáték. Mindenki azzal jött, hogy van 2 és egészége, minek kisértem a sorsot. De MI ketten a párommal így döntöttünk, akartuk és ehhez senkinek semmi köze. Megszületett a 3., és nem élünk rosszabbul, mint előtte. Pedig van lakás-és autó hitel, én gyeden, a párom dolgozik. Nehéz kijönni, de vannak 3 gyerekkel kedvezmények.

És most figyelj! Igen, szeretnénk 4.-et is. Sőt, valószínű, hogy már úton van hozzánk. A családnak nem mondtuk, minek? MI akarjuk, MI döntöttük el, MI neveljük. Próbálunk nekik megadni mindent a lehetőségekhez képest.

És végül: szerintem semi, de semmi (legyen az diploma, autó, ház...) nem ér fel azzal, ha valakinek testvére van, ha valaki nagy családban él. Ha arra vártam volna, hogy jó munkahely, egzisztencia, ház, stb., soha nem vállalnék gyerket, mert olyan úgysem lesz, hogy minden klappol. Nézd meg azokat, akik ezt hajszolják. Mindig ráfogják valamire, amiért nem mernek bevállani gyerket. Aztán 40 -50 évesen kapkodnak.

Ha úgy érzitek, hogy szeretnétek, ne hallgass másra, csak a szívedre!!!!!

2011. júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor következzen egy másik vélemény:

anyagi oldal: 3 gyerekkel több családi, ingyen tankönyvek, kedvezményes ebéd, sokkal magasabb adójóváírás a férjednél. Anyagilag jobban jössz ki 3 gyerekkel. Ha ruhák maradnak, az nem hátrányx. Lgefeljebb nem magánorvoshoz fogtok járni, hanem a körzetishez. A gyerekek már nagyok, szóval könnyebb lenne, mint 2 picivel. -munkát taqlálni nagyon nehéz, főleg 2 gyerekkel. Akkor érteklmesebben telik az időd otthon, ha egy picit nevelsz, ha elmúlik 3 és nem lesz utána sem munkád, léegfeljebb otthon maradsz, mint főállású anya, az is 30.000 Ft/hó, de több a semminél, mintha csak simán otthon ülnél munka nélkül.


De ezt neked kell eldönteni.

2011. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A családod elsősorban te vagy, a férjed és a gyerekeid!

A ti döntésetek, vágyatok, hogy szeretnétek-e 3. kisbabát, vagy sem.


Én sosem hagynám, hogy a szülők, nagyszülők befolyásoljanak.

Senki nem tudhatja jobban, nektek mi a lehető legjobb.

Ha szívetekben úgy érzitek, szeretnétek még gyermeket, akkor rajta.

2011. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogyha 10 ezer forint plusz ennyire megterhelő a családi kasszának, és elgondolkodnék rajta, jó ötlet-e.

Később persze ha javulnak az anyagiak, simán be lehet vállalni :)

Bár a döntés a tiétek!

2011. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindent leírtatok ami bennem van. A pro és contra vélemények ugyanúgy zubog bennem.

1, rettentően szeretnék 3-at, jó, szívem mélyén egy kislánynak nagyon örülnék a 2 fiú mellé, de ha fiú lenne se adnám vissza :) akkor tuti nem kéne semmit venni, ruhát se meg játékokat se egy jó darabig. max cipőt

2, félek mert mi van ha megszorulunk, ne adja isten váratlan nagy kiadás és a családhoz kell fordulni, vagy munkahely elvesztés vagy akármi. akkor megkapnám, hogy "én megmondtam"

3, vagy épp gyerekfelügyeletet kéne megoldani és bekavarnék neki, akkor is odavághatják, a megmondtam szöveget

4, ami végülis szerencse a szerencsétlenségben, márpedig ugye rossz, hogy mindenki messze lakik, de jó is, hisz nem mindennapos a nemtetsző arc látványa. meg tényleg nagyon ritkán kérek segítséget, így nem függünk tőlük. Tény néha hoznak ezt azt (húst pl) amikor egy hónapban egyszer jönnek...nagy segítség ez is.

5, ettől tartok, hogy nem találok munkát és tényleg csak a családi marad, 3 gyereknél egy darabig jár a gyet, és ha találnék közbe munkát az csak jó, ha nem akkor is lenne ez a plusz.

6, nem tudom 3 gyerek neveléséhez elég e 160 ezer ft. ebből fizetjük a rezsit és a kaja is ebből megy. Az én pénzem a hitelé jelenleg.

Köszi, hogy írtatok....

2011. júl. 30. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!