Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól eheti azt a levest...

Mikortól eheti azt a levest és főzeléket egy baba, amit a család többi tagja?

Figyelt kérdés
Eddig még csak kiszedtem belőle neki, de már lassan adnék neki simán a miénkből, de nem tudom biztosan, hogy lehet-e. természetesen csak a neki való zöldségeket tartalmazó ételekre gondolok.
2010. szept. 7. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
8-9 hósan levest is.
2010. szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A baáknak a mi kajánkban lévő só mennyiségével van a probléma, ha egyébként mindent ehetne a kajából, akkor is. vagy egyáltalán nem sózod és eheti, vagy főzz neki külön.
2010. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos kórtol adtam neki mindent.
2010. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 7 honapos es most mar eszik a mi kajankbol is. Pl ma vadasmartast evett marhahusival. Tegnap meg tegnapelott rakott karfiolt ( a fott tojas feherjet kiszedtem neki belolle a tobbit megette, a tejfolel sem volt nallunk gond). Azelott sult csirke combrol szedtem le neki a husit es krumpli prevel ette ahogy mi (csak mielott a krumplipurebe tettem volna egy kis tejet kivettem neki egy adaggal). Levesbol adtam neki eddig cukorborso levest, huslevest, karfiol levest, vegyes zoldseg levest. Na persze ha csilis babor fozunk akkor egyertelmu nem kap de ha mondjuk fozeleket, husit, zoldsegeket, halat... akkor en mar nem fozok neki kulon.
2010. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Elsősorban a rántás-habarás miatt kérdeztem. Ő már 10 hónapos, eléggé változatosan étkezik már, csak eddig inkább külön főztem neki főzelékfélét.

A húst, levest én is úgy szoktam, ahogy írtátok. Mindig mindenből kiszedem a nekivalót, és azt kapja.

2010. szept. 7. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom ugyan még csak 6 hónapos és még nem adtam neki ilyeneket, de éppen tegnap volt nálunk a védőnő és ő azt mondta, hogy már használhatok lisztet a sűrítéshez. A tejről pedig azt mondta, hogy úgyis fog enni 8 hós körül már joghurtokat, tejes dolgokat. Csak a tehéntej adását nem ajánlotta.
2010. szept. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14:50-es valaszado vagyok. Nekem is azt mondtak, hogy nyugodtan adjak neki fozeleket amibe liszt van, tejszint, tejfolt is lehet. Sot ha a fozelekbe van pl tej az sem gond csak nem ihatja a tehen tejet pl. reggelire pohar szamra stb. Igy en adok neki a fozelekunkbol. 6 honaposan meg nem mertem de amiota 7 honapos mar megeszi a rendes fozeleket amibe rantas vagy habaras van gond nelkul. En egyedul tehentejet inni nem adok neki es meg nem adtam tojas feherjet de a tobbit igen. Mi nem nagyon sozunk alapbol sem igy ezzel sincs nagy gond, mert tudom sokan ezt is ellenzik. Allitolag megterhei a vesejet, ugyhogy ha ettol tartasz sozzatok utanna a tenyerba magatoknak. De szerintem mar nyugodtan eheti a ti kajatokat. :)
2010. szept. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!