Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok nekem olyan ételeket,...

Írnátok nekem olyan ételeket, amiket egy 9.5-10 hónapos baba a család menüjéből is ehet?

Figyelt kérdés
tízóraira, ebédre gondolok. Kenyérrel ti mit adtok pl.? májkrém? felvágott? virsli? ebédre főzelék? ami nem tejes persze, mondjuk én sokat tejföllel készítek. csak darabos lehet, a pépessel már körbekacag :)
2010. jún. 13. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
mar ehet mindent, amit a csalad, leveseket, foziket, husit aprora vagva, koreteket, szoszokat
2010. jún. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha már esztek joghurtot, simán adhatsz neki a tejfölös főzelékből!

8 hónapos korától adtam neki joghurtot, 9 hónaposan már minden féle tejterméket, kajába tejet is lehet, csak magában nem!

Reggelire vajas, vajkrémes kenyeret, májkrémes kenyér bár nálunk nem szereti, mackó sajtos kenyér.

Kenyér darabkák mellé sajt sonka virsli felszelve, paradicsom héját lehúzva magjait kiszedve feldarabolva. Gofri palacsinta, péksütik.Kuglóf.

Ebéd bármilyen főzelék, nálunk kedvenc a tök.

Töltött paprika, paradicsomos gombóc, spenót tésztával, paprikás krumpli virslivel, spagetti, rakott kelkáposzta,rakott karfiol. Fasirt burgonyapürével.

2010. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és amiben tojás van?mert ugye a fasírt is ilyen. vagy a gofri, kuglóf stb.
2010. jún. 13. 22:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól leirta az előttem válaszoló az ételek sorát,amiket ehet a babád,de látom te a tojással vagy gondban.Igazából tojássárgáját már ehet és a fehérjét is lehet adni már neki úgyhogy nyugodtan adj abból az ételből is a picidnek,amiben van tojás!
2010. jún. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom,h a K-betüs ételeket nem érdemes egyéves kora elött adni,mert azok nagyon puffasztanak!pl:kelkáposzta fözelék vagy a rakottkarfiol!szóval a K-betüseket még kerüld egy darabig,ha lehet
2010. jún. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
már jól leírták,mit adhatsz.próbáld meg a K betűseket is,előszőr csak keveset,de ha nem lesz nyűgös,akkor adhatsz neki rendes adagot is.nálunk jó sok tejföllel a rakott kel volt ilyen idős korban a kedvenc.krumplifőzit is imádja tejfölösen.a tojásosakat is adhatod már nyugodtan.a fasírtban az az egy tojás eloszlik,mi már 11hósan tojásrántották reggeliztünk 2tojásból,pici hagymával,virslivel,azóta is imádja.már 17 hónapos és nyitja a hűtőt reggel,veszi elő a tojást,ha azt akar enni. :)
2010. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A K-betűsök is mehetnek nyugodtan, nem kell 1 éves korig várni. 7-8 hónapos korától eheti. A fiam pl. imádja a karfiolt. A minap a mi rántott karfiolunkból kórencsált (prézli nélkül), rizi-bizivel volt, rendesen megette, pedig még 1 foga sincs. Már eszi a krumplifőzeléket (tejföllel habarva), rakott krumpliból a krumplit és a tojást is, kolbászt nem, de csinálhatod virslivel, és akkor az egész mehet neki is.

Mi még csak 8,5 hónaposak vagyunk, ezek amiket eszik a miénkből...

2010. jún. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem azért ennél óvatosabbnak kell lenni.

A dietetikus szerint nem tanácsos tojásfehérjét adni az első szülinap előtt, a tojássárgája mehet 8 hónapos kortól.

Viszont

A hüvelyesekkel, és a karfiol, brokkoli félékkel érdemes óvatosnak lenni, hiszen puffasztanak,és csúnya hasfájós éjszakátok is lehet tőle - igaz, baba válogatja, van,a kinek nem okoz gondot. De elsőre csak keveset adj neki, és figyeld, nem fáj-e a hasa. Érdemes ezeknek a zöldségeknek a főzőlevét leönteni, úgy kisebb az esély, hogy puffaszt.

Van egy csomó olyan étel is, amit csak sokkal később szabad adni, pl:


Egyéves kortól kaphat a baba: spenót, cékla, tojásfehérje, citrusfélék, teljes kiőrlésű gabonafélék, tejföl, nyers zöldségek (reszelve)


Másfél éves korig várni kell azonban a következőkkel: aprómagvas gyümölcsök (kivi, ribizli, szeder, málna, eper) kefir, túró rudi, kecsketej.


Csak 2 éves kora után kínáljuk az alábbiakkal: olajos magvak, csonthéjasok, száraz hüvelyesek (ezekkel akár 3 éves korig is várhatunk) gomba, zsíros felvágottak, szalonna, kolbász.

2010. jún. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

amiket írtál 1 éves kortól azokat kifejezetten javasolta a gyerekorvosunk, cékla, narancs,spenót, sóska heti 1x stb. a tojásfehérje kivételével 6 hónapos kortól. Hogyan lehet itt kiigazodni?

2010. jún. 17. 20:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Cékla, narancs az nálunk is mehet már 5 hónapos kortól. Sóska, spenót, csirkemáj és társai pedig 6 hónapos kortól, de csak heti 1szer. Tojássárgája nálunk 8-9 hónapos kortól mehet, fehérje 10-11 hónapos kortól. Védőnő, gyerekorvos és gasztroenterológus javaslatával. Úgyhogy kedves kérdező, jól tudod.

K-betűsök pedig szintén 8 hónapos kortól, de van olyan, ami bébiételben már hamarabb megtalálható.

2010. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!