Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kb mennyi idő alatt keletkezik...

Kb mennyi idő alatt keletkezik 20 millió spermium?

Figyelt kérdés

Kérdezném ezt azért, mert a doki az andrológiai eredményem alapján kevesli a spermiumszámom, magyarán az "előírt" 20millió alatt van sajnos. Viszont meg szeretném tudni, hogy kb. hány nap alatt termelődhet annyi, hogy elég legyen a pármonak a teherbeesésre? Egyébként az eredmény alapján 50%-osan életképesek és ebből 36%-nyi az amik nagyon gyorsan mozognak. Erre azt mondta a doki, hogy ez jó eredmény, csak kevesen vannak(3,2Millió).

Annyit még hozzátennék a pontosabb képhez, hogy ez az alacsony szám az én hibámból jött ki, ugyanis "felkészületlenül" ért a mintavétel(eredetileg a páromat mentünk kivizsgáltatni, de a doki le akarta ezt is tudni) így bőven nem volt meg a 4 nap. (Jó ha másfél volt :S :D)

Tehát összegezve, ti ez alapján hány nap várakozást mondanátok egy-egy összebújás előtt, hogy nagyjából elérje a spermiumok száma a 20 milliót?


2009. ápr. 7. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
72 óra kell a spermiumok újratermelődéséhez, tehát nem véletlen szokták mondani a 4 nap szünetet előtte. Nem is értem a dokidat hogy ezt miért nem vette figyelembe? Vagy nem is mondtad neki? Szerintem kérj egy újabb vizsgálatot 4 nap önmegtartóztatás után és az lesz a valós eredmény. Nehogy kapj valami hormon gyogyót és közbe nincs is rá szükséged!
2009. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság, hogy nem mertem mondani neki.:D Olyan hirtelen is jött, hogy akkor csináljunk rajtam is vizsgálatot. Természetesen lesz újabb vizsgálat, csak most 2 hétig antibiotikumot kell szednem, mert találtak valami gyulladást nálam, és a 3. hétre meg lesz megint a mintavétel, de addigra már természetesen kivárok annyit, hogy elég legyen. De egyébként akkor az aktussokkal is mindig 4 napot kéne várnom, hogy elegen legyenek?:) Csak mert már olvastam itt 2 napot is...
2009. ápr. 7. 16:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak a valós eredmény miatt fontos kivárni a 4 napot, hogy mindent pontosan kitudjanak számolni, százalékokat, átlagokat,stb. De otthon már elég a 2 nap.

De egyébként egyetlen 1 szuper-terminátor sperma is elég a megtermékenyítéshez!!!!! Úgyhogy akár a mindennapos aktus is belefér. A napi több az már vaktölténnyel való lövöldözés.

2009. ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia érdekes volt amit irtál, nálunk ugyanez van, a páromnak is kevés a szám de a minöség nemn rossz, mi 28. honapja probálkozunk, antibiotikum szedése is lecsökkentheti a számot, elöször 18 majd a gyogyszer után 6 millio lett. most clostyt szed már 3 honapja utána megnézik megint.. amikor volt mintavételen, akkor elötte 4 napig nem lehetett együtt lenni, akkor a spermaszámot nézték, de mikor azt nézték a spermábol hogy van e benne baci, amire kell gyogyszer akkor nem kellett megtartoztatás.. lehet az elsönél ezért nem mondták hogy várni kell 4 napot mert azut nézték, nincvs e prosztatagyull-d. irj majd mi van.. akár emilt is.. olyan kevés az a fiu, aki igy leirja a problémáit, és nekeünk is kellene tanács, vagy kis biztatás. szurkolok.
2009. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát valószínűleg több lesz a spermád, ha kivárod a 4 napot (5 nap után elvileg romlik már a minősége), de ha most ennyi, szerintem 4 nap alatt sem fogja elérni a 20 milliót. Sajnos otthon vagyok a témában, mi is ezzel a problémával küzdünk :(
2009. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kedves utolso.. ti is ilyen problémával küzdötök.. sajnálom, mi is.. mennyi nálatok? vagy milyen kezelést kaptok?
2009. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!