Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki rughatnak a munkahelyemröl,...

Ki rughatnak a munkahelyemröl, táppénzen vagyok, mert végre kismama vagyok?

Figyelt kérdés
Holnap kellene aláírni az uj szerződésemet. 6 órára csökkentenék az óra számomat 8-rol. De én ezt nem akarom alá írni, mert így is kevés a táppénz , nemhogy 6 órába. Péntektöl el mentem táppénzre, mert azt tanácsolták, hogy talán így meg hadják a 8 órás munkaviszonyomat. Szerintetek? 10 éve dolgozom egyébként ezen a munkahelyen.
2011. júl. 31. 19:19
1 2
 11/15 sumergo ***** válasza:
Hát a megoldás elég egyszerű. Bemész a munkahelyedre, és megmondod babát vársz. Miután a táppénzt nem a munkáltatód fizeti, hanem a TB, így semmi érdeke nem fűződik a munkáltatónak ahhoz, h kirúgjon.(Legfeljebb majd mikor visszamennél, nem fognak visszavenni.) A munkaidő változtatást sem kell aláírnod, miután nem mész már dolgozni, ez úgyis teljesen lényegtelen.
2011. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszod!
2011. aug. 1. 18:22
 13/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ki küldték postán az uj szerződésemet. Beszéltem telefonon egy munkaügyis dolgozóval és ő azt mondta ha nem írom alá , akkor azonnal megszüntetehetik a munkaviszonyomat.

Szerintetek ha én el mentem táppénzre mielőtt le vették volna az órámat akkor az fog érződni a táppénzemen ha alá írom a szerződést. Mert attol félek ha kirugnak mire szülni megyek nem lesz biztositásom akkor aztán tényleg semmit nem fogok kapni, csak azt a25 ezret. Szerintetek a táppénzt azt órára adják? Nem az előző évi bekeresettem alapján? A táppénznél is van 8-7-6-5-4 órás külömbség.

Remélem tud valaki segiten!

Előre is köszönöm!

2011. aug. 3. 10:44
 14/15 anonim ***** válasza:
Ne írj alá semmit! Táppénzen vagy, várandós vagy! Nem rúghatnak ki. Jelentsd be, hogy babát vársz, és annyi. Egyébként ha levennének 6 órásra, a táppénzt akkor sem abból számolnák, hanem a korábbi béredből. Táppénz, tgyás, gyed, gyes ügyben kérdezd a csaladinet.hu oldalon, a Szakbarbár néven szereplő szakértőt. Profi. www.oep. hu oldalon magad is olvashatsz a táppénz kiszámolásáról, meg az összes többi ellátásról is. Kitartás! Ne hagyd magad! :))))
2011. aug. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Most jövök a nőgyógyásztol egyébként. És már 11mm-es a drágám. 7 hetes vagyok ma. Szépen van szív hangja is már.

2011. aug. 3. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!