Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyakori vizelési inger,...

Gyakori vizelési inger, menzesz késés, falánkság - a terhesség előjelei?

Figyelt kérdés
Július 17-én együtt voltunk a barátommal - "megszakításos" módon. Kicsit kevesebb mint egy hét múlva gyakori vizelési inger jelentkezett (biztos, hogy nem felfázás vagy a hideg miatt, mert még télen sem szokott ilyen lenni), aminek akkor még nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget, de miután a menstruáció késett (öt napot, és ez abszolút nem jellemző), így elkezdtem gyanakodni terhességre. Mivel "megjött", így kissé megnyugodtam, de azért még mindig kétségek között vagyok. Csináltam terhességi tesztet, először a menzesz előtt két nappal, majd a menzesz megérkezése után egy nappal. Na már most az az érdekes helyzet állt elő, hogy az első teszt amolyan "félpozitív" volt (már ha van ilyen), ugyanis egy nagyon halvány csík jelent meg, a másodiknál viszont semmi. Azt olvastam, hogy már halvány csík esetén is baba van a dologban, viszont akkor hogyan fordulhat elő, hogy legutóbb semmi sem volt? Clearblue nevű terhességi tesztet használtam, márpedig állítólag ez a legérzékenyebb. A vizelési inger mellett egyébként úgy veszem észre, mintha "falánkabb" lennék az utóbbi időben, illetve van még egy elég furán hangzó dolog: kissé fárasztó, ha behúzom a hasam (vékonyka vagyok, szóval nem azért húzom be, mert duci vagyok :) ). Megköszönném, ha írna, akinek volt hasonló tapasztalata, vagy aki csak hasznosnak mondható tanácsszerűséggel tudna szolgálni.
2011. aug. 7. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbálj egy másik tesztet /a Lilly nekem bevált/. A menses amúgy normális volt? időre megjött, addig tartott, ameddig szokott és olyan intenzitással, ahogy szokott?


A "hasbehúzás/ összefüggésben lehet a felfázással. Attól, hogy nem szoktál felfázni, ez bármikor megeshet bárkivel.

2011. aug. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Késett öt napot, eddig normálisnak tűnik. Viszont a megérkezése előtt napokkal többször is voltak a megérkezésre utaló jelek, olyan jelek, amik közvetlenül a megjövetel előtt szoktak lenni. Ehhez képest semmi sem volt, és ez két-három alkalommal is előfordult.


Köszi, elképzelhető, hogy megpróbálom azt a Lilly-t!

2011. aug. 7. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Jól van, inkább tesztelj többször, több félével, mint félidőben derüljön ki a meglepi :)

Amúgy tervezitek a babát?

2011. aug. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tervezzük, de nem esnék annyira kétségbe, ha jönne egy baba. :)
2011. aug. 7. 17:52
 5/9 A kérdező kommentje:
Te hány százalékot adnál a terhességre a leírtak alapján?
2011. aug. 7. 18:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha meg is jött, és a Clearblue is nega, akkor elég kicsi rá az esély!
2011. aug. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából én azt nem értem, hogy lehet az, hogy először van halvány csík, aztán nincsen, mert azt olvastam, hogy ha már van valamiféle csík, akkor már nagy valószínűség szerint terhességről van szó.
2011. aug. 7. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ám biztosra venni a halvány csíkot.

Tippelni nem szeretnék, de a minap olvastam egy nagyon jó hozzászólást, miszerint ha szeretnétek babát, akkor az esély a terhességre 1%, ha nem szeretnétek, akkor 99%. Szóval most legyen okos az ember :D


Mindenképp tesztelj egyet, az a tuti!

2011. aug. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, meg fogom próbálni szerintem nemsokára újra a tesztet. Volt egyébként valaki, akinek volt halvány csík, de nem lett baba? Csak mert engem tényleg az zavar, hogy sokan azt írják, hogyha csak halvány a csík, akkor is terhességről van szó.
2011. aug. 8. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!