Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért vonakodik minden orvos...

Miért vonakodik minden orvos attól, hogy a tervezett terhességet úgy is kezeljék? Az egészségüggyel van probléma, nem velünk!

Figyelt kérdés

Ha már tervezésről van szó, könyörgöm, ne küldjön el a 20. nőgyógyász is azzal, hogy próbálkozzanak csak min. 1 évig.

Igen. A tervezett terhesség álljon abból, hogy fontossági sorrendben kivizsgálás történjen. Nem véletlenül állunk az orvos elé, jelezve, hogy tervezzük, de ezt már akkor tesszük, ha minden különösebb gond ellenére nem sikerül...


Van aki elhajt, van, aki azt mondja poz. terhességi teszt ellenére, hogy nem vagy terhes, vki nem ír fel Utrogestant, mert csak...


Ezt nem értem! Ezért van ez a sok küzdő nő, akik szenvednek a sikertelenségtől, kudarctól.

Annyi feltételnek kell működnie a teherbeeséshez..., álljon a várakozás ideje abból, hogy igen, mindennek utánanézni, főleg, ha valaki fog.gátló gyógyszer után van vagy elvetélt stb.

Sokba kerül???


2009. ápr. 11. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit össze vissza írtál, de azért ne keverjük a szezont a fazonnal.


Ez a mai világ, hogyha egy pár gyereket akar, "Add meg Uram, de rögtön!". Nem így meg. Próbálkozni kell fél évig, ha soknak találod az egy évet, és az orvosnak azt mondani, hogy egy év (ilyet soha nem tennék, mert nem vagyok hazudós, de ha tényleg ennyire sürgős, akkor cél szentesíti, ennyit megtehetsz).


Hihetetlen gáz volt látni a negatív teszteket, a férjem is kérdezte, hogy benne van a hiba, őt ne vizsgáltassák ki? Mondom mégcsak 2-3 hónapja próbálkozunk, nem úgy megy, hogy rögtön, amint nem védekezünk, ezzel csak az anyáink rémítgettek.


Egy párnak havonta átlagos szexuális életet éve 10-20%-a van a babára, ami nem sok, és a hónapok múlásával nem adódik össze..

2009. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Igen sokba! egyre inkább ... jól mondod mindegyik elküld.

Én pl. mondom a dokinak h 1 év múlva majd szeretnénk babát. ( ha elöbb jön persez h nem gond ).Erre Oh akkor addig fogigátló... de könyörgöm épp azért nem szedem h rendeződjön a szervezetem mert azután elég nehézkesen akar megjönni 60-70 napokra. És akkor fogigátló a megoldás neki ?? ciklusrendezés céljából????


Amúgy sztm megejthetnél pl. egy kegyes kis hazugságot... monhatod h 1 éve próbálkoztok és semmi. Harcold ki a hormonlabort!!! az a biztos. + cukor és inzulinterhelést!!! Zárd ki a PCO-s lehetőségét is.

Mert igen én pl. elkezdtem ezt a folyamatot kb. hmmm augusztusba és most???? majdnem augusztus van. Az már 1 év... simán.Úgyh tökéletesen egyetértek veled. Én füllentettem és kértem a vizsgálatokat!!! Ne hagyd magad elhatani!! Igaz fizettem is nem keveset. De inkább igy mint a lombikprogram meg a hasonlók.


Sok sikert!!!!!

2009. ápr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Nem írtam, hogy van már egy gyermekem, tudom milyen várakozni hónapokig, tudom milyen amikor "félrekezel" egy orvos, tudom milyen, amikor "elküld", félrediagnosztizál, stb. Különbség, ahogy a kisfiam fogant nem tervezetten és mint most, amikor tervezNÉNK! Nagyon sok a negatív tapasztalatom és hagy ne mondjam, ikreket "veszítettem" mondjuk úgy a korrupt világ miatt...
2009. ápr. 11. 13:33
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm előttem szólónak... A szervezetemet úgy ismertem, hogy könnyen teherbe esnek. Na de jövőre leszek 35 éves. Tehát azt a káoszt a kérdésemben alig tudtam összefoglalni amit eddig megéltem. Csupán mert fog.gátlót írtak fel stressz okozta hormonfelborulásomra, már hiába ismertem a szervezetemet, ez már nem természet... Bizony közel fél évig próbálkoztunk, mire kiderült... csupán nincs peteérésem! Na de egyből kaptam peteérésserkentőt és hát igen újra az én megbízható szervezetem, nagyon jól reagált rá. Viszont az orvos elfelejtett UH-gal végigkövetni, így többes terhesség lett! A többi sok lenne...
2009. ápr. 11. 13:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én is pontosan ugyanúgy csináltam, mint az előttem szóló hölgy.

Hazugság ide, hazugság oda, én bizony azt mondtam, hogy májusban lesz 1éve, hogy próbálkozunk, közben a valós, tényleges próbálkozások száma 4-5 hónap volt.

Az előző nőgyógyásszal már elkezdtünk vizsgálódni, hogy vajon mi lehet a probléma. Mértem 3hónapig a hőmet, abból kiderült, hogy van ovulációm, tehát érik petém.

Most elment ez az orvos, az új pedig nem akar velem foglalkozni, mert hogy még csak májusban lesz 1éve a próbálkozásunknak.

De nem hagytam annyiban, elmondtam neki, hogy lehet, hogy én csak egy olyan nő vagyok a sok "ügyfele" közül, aki gyermeket szeretne, de én ÉN vagyok, és ÉN és a FÉRJEM - nem pedig ő - szenvedi végig, sírja végig, rágódja végig az adott hónapot a negatív eredmény után!


Ennek eredménye, hogy elküldött vérvételre,hormonvizsgálatra aminek kedden valószínű meg lesz az eredménye.


Elnézést ha hosszúra sikeredett a kommentem, de ettől a nemtörődömségtől ki tudok borulni.

2009. ápr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!