Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tud segíteni valaki? Nagy...

Tud segíteni valaki? Nagy probléma! Tegnap voltam a védőnőnél és ő és az orvos is összekiabált, hogy mennyi sokat híztam 84-ről 100-ra 163 cm magas vagyok) most vagyok 28 hetes.

Figyelt kérdés
(Tudom igazuk van, össze is van dagadva a lábam) A fogadott orvosom azt mondta, hogy 1500 kcal-ás diéta kell nekem (ez jó lesz? ) ha valaki tud segítsen nekem egy ilyen diéta összeállításában! (nincs véletlenül egy diétás nővér, vagy dietetikus itt? ) Ha augusztus 13. -áig nem produkálok fogyást, akkor befektetnek a kórházba!
2009. júl. 31. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A neten rákereshetsz: 1500 kcal-ás diéta, ki fog adni a kereső egy csomót.

Egyébként az 1500 épp egy felnőtt rendes napi kalóriabevitele, egy olyan napé, amikor van 3 fő és 2 kiegészítő étkezés, sütik, csipszek, csokik nélkül. Ezeket zárd ki teljesen, mint ahogyan a felvágottakat, szalámikat, sült húsokat, tésztákat, sült krumplit. Egyél párolt, főtt vagy grillezett húst, zöldséggel. Sok-sok friss zöldet és minél több levest - ezeknél is kerüld a habart, besűrített leveseket. Sokat segít a kefir és a natúr joghurt is, utóbbiba tehetsz friss gyümölcsöt. Cukor helyett fogyassz mézet, nekem pl. bevált: nem azért, mert kevesebb benne a kalória, hanem mert természetes cukrot tartalmaz és segít megszabadulni a finomított cukor-függőségtől (allergiával legyél óvatosabb a mézzel, bár nekem van parlagfű allergiám, viszont se nekem, se lányomnak nem lett baja a méztől). A fogyasztó szerekből legfeljebb ananászlét fogyassz és délelőtt ihatsz zöld teát.

2009. júl. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne félj,nem lesz semmi gond!Ne nassoljál,igyál sok folyadékot és egyél napjában 5-6x keveset és mozogj sokat!Feltéve,ha nem vagy veszélyeztetett terhes!Egyél rizst párolt zöltségkörettel,de csak 1 merőkanálnyit egyszerre!A rizsdiéta nagyon jó,szerintem,volt,hogy attól fogytam 1 hét alatt 1,5-2 kg.Ja,és jó még a székelykáposzta,de kevés kenyeret egyél hozzá!

Sikeres fogyókúrát!És ne görcsölj a fogyáson sokat,mert annál nehezebb lesz!Kitartás!:)))

2009. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2009. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először jól kiháborgom magam, ha nem baj :)

Azt gondolom, ha egy orvos/védőnő diétára utasít, akkor az a minimum, hogy elindít egy úton. Pl. felhívja a figyelmed, hogy mit ne egyél, mit egyél és mondjuk az sem lenne rossz, ha dietetikushoz irányítana és/vagy mintamenükkel látna el.

Háborgás vége.


A macosz honlapján (magyar cukorbetegek országos szövetsége) rengeteg recept van, amiknél általában a szénhidrát mellett a kcal is fel van tüntetve:

[link]


Itt találsz 1300 és 1500 kcal-os mintaétrendet:

[link]


Itt van egy heti 1400 kcal-os mintaétrend, bár itt ki van hangsúlyozva, hogy ez zsírégető (na, ezért sem lenne mindegy, hogy randizol-e egy dietetikussal):

[link]



Itt az 1500 kcal-osra az van írva, hogy férfiaknak (???):

[link]


A lányoknak való csak 1200 kcal-os:

[link]



Igazából nem értem, hogy miért akarnak kórházba dugni, ennél sokkal többen (pl. én anno) sokkal többet híztunk, valami másnak is kell ott lennie, nem? Ezért sem lenne mindegy, hogy netről töltögetsz le mintaétrendeket vagy dietetikus állítja össze egyénileg neked. Szerintem.


Sok sikert!

2009. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!!
2009. júl. 31. 13:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Áhhh, basszus, én meg 12 kg-ot híztam, nekem is le lett ordítva a fejem az orvosom által és nekem is diétázni kell. De nekem legalább mondták, hogy hogyan.

Szóval husi ebédre csirke, pulyka párolva, főve és halacska (halsaláta{isteni finom!}:olajos hal, teljesen lecsepegtetve!, paradicsom, fokhagyma, citromlé, mellé pirítós kenyér, vagy 2xsült, az arányokat rád bízom, ízlés szerint, de kb 3om halhoz, 2 pari, 3om foki). Reggelire max egy zsömi, párizsival, sonkával vagy sajttal. Alma, barack, dinnye, narancs mehet, de szőlő és banán kizárva!

Vacsira 0%-os joghurtok, max kefir, bele gyümölcs, vagy zöldség, vagy ezekből saláta. Ne egyél tészta félét, kenyeret, csak amihez nagyon muszáj, péksüti kizárva, de kenyér helyett kifli és zsemle(inkább, ha szükséges).

Köztesen alma, dinnye barack, minden mennyiségben, de azért ne kilószámra (azért írom így, mert nekem is így mondták!;)). Anyum dietetikus, míg el nem felejtem, és ők a kórházban szoktak a kismamáknak gyümi napot is tartatni, akkor meg egész napra (reggel) egy zsömi+sajt, majd egész napra 6db alma! Komoly mi?!

Ennyit tudok írni..remélem segítettem ezzel is egy kicsit! Tudom milyen szörnyű érzés lehet, én bőgve jöttem ki a rendelőből! Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a védőnői mérlegelés utáni nap voltam a dokinál, és aznap 3-om mérlegen is megmértem magam és mind 70 kg-ot mutatott. De azért is lefogyok! Csak a Picinek ne legyen baja, szóval Neked is sok-sok vitamin!!!

Nagyon sok sikert és kitartást kívánok!

Üdv.:30 hetes km

2009. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!!
2009. júl. 31. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!