Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5 hete szültem. Párom belém...

5 hete szültem. Párom belém hatolt óvszer nélkül és el is ment. Ha aktívan szoptatok és esetleg teherbe estem, akkor a szoptatás által vetélés is vérzéssel jár már nagyon az elején, vagy észre sem veszem?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 11. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Milyen vetélésről beszélsz? A szoptatás alatt teherbe lehet esni és egyáltalán nem hiszem, hogy a szoptatás miatt el lehetne vetélni. Rengeteg nő esett már teherbe szoptatás alatt. Egyébként nem ártana kivárni a 6 hetet, mert nem hülyeségből van a gyermekágyi időszak, mert van minek begyógyulnia belül és gondolom, hogy nem szeretnél fertőzést kapni. A szoptatás nem helyettesíti a fogamzásgátlást. Nem tudom, hogy kitől hallottad, hogy aki szoptatás alatt megtermékenyül, az biztos, hogy elvetél, de ez nem igaz. Egyébként sem lehet globálisan kijelenteni, hogy egy vetélés mikor és hogyan történik meg. Mindig védekezzetek.
2009. ápr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hallottam még szoptatás által vetélésről.Attól hogy szoptatsz,nem fogsz elvetélni.
2009. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha itt a GYIK-on beírom a keresőbe, hogy "terhesség alatti szoptat", kihoz rengeteg olyan kérdést, ahol azt válaszolják, hogy elvetéltek a szoptatás alatt. Nem tudom, azért kérdeztem. De ha a fele azt mondja okozhat, mert kétszer is előfurdult vele pl, a másik fele meg azt mondja, hogy végig szoptatta a terhességet, azért elgondolkodom.
2009. ápr. 11. 22:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás megterheli a szervezetet, de a szoptatás alatti vetélés nem általános jellemző. Szóval ezért kell védekezni. A szoptatásból nem következik, hogy elvetélsz.
2009. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A szoptatás nagyon ritka esetben okoz csak vetélést, általában olyankor, ha egyéb probléma is van. A szoptatás alatt is lehet peteérés, így terhes is maradhatsz..Én pl 3 hónapig szedtem a fogamzásgátlót és szoptattam is mellette (a szoptatós fog. gátlót akkor váltottam le normálra!!), mégis terhes maradtam, szerencsére teljesen egészséges a fiam. Ha nem akarsz ilyen korán kistesót, jobb, ha védekeztek, fő a biztonság!!!
2009. ápr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

a szoptatás méhösszehúzódásokat okoz és ettől van az hogy elvetélhetsz! É igen, ezért mondják azt is hogy szoptatás alatt nem vagy csak nagyon nehezen lehet teherbe esni! ha valaki teherbeesik szoptatás alatt, akkor abba kell hagyni a szoptatást, mert veszélyes lehet ez a pocaklakóra nézve! barátnőmtől tudom, akinek igy lett babája, és abba kellett hagynia a szoptatást!

2009. ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy a szoptatas nem ved meg a teherbeesestol!!! Azonnal vedekeznetek kell!!!

Ha esetleg meg nem is menstrualsz, az sem jelenti azt, hogy nem lehetsz terhes!

Most a szoptatas alatt is szedhetsz fogamzasgatlo tablettat, ami direkt szoptatas alatti idore van, vagy ovszerrel vedekezzetek. Gondolom nem akarsz megint babat, ugye?

Ilyen fontos kerdesben pedig az orvosodat kerdezd meg, irassal gyogyszert vele, ne itt a valaszok kozott bogarasszal, es csinald a statisztikat, hogy fele ezt mondta, fele azt!:) Menj dokihoz.

2009. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!