Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek 19évesen butaság...

Szerintetek 19évesen butaság gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem már készen állok az anyaságra, mindig is hamar érő típus voltam. Már 4éve vagyok együtt a párommal és 1éve eljegyeztük egymást. Ő 25éves és nincs ellene a babának. Lakásunk már van, tehát ez nem gond!
2011. aug. 12. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten akarjátok, van hol és van miből eltartani, akkor vállaljatok.
2011. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én szintén 19 évesen szültem. Azóta a lányom már 10 éves nagylány.

Imádtam minden pillanatot amit átéltem vele és soha de soha nem cserélném el ezeket a pillanatokat/érzéseket.

DE: amikor várandós voltam rózsaszín ködben úsztam, azt hittem örökre együtt maradunk a párommal stb. stb.

Nem így lett, a lányom 3 éves volt amikor elváltunk, azóta nem is kiváncsi ránk. Gyereknevelés mellett főiskolán tanultam, dolgoztam, elláttam a háztartást és foglalkoztam a kislányommal.

És bizony sokszor volt hogy arra gondoltam mennyivel könnyebb a velem egykorúaknak, élik világukat, csak annyi gondjuk van hogy hétvégente melyik buliba menjenek. Nekem gyakorlatilag nem volt fiatalságom, én nem éltem ki magam, nem láttam világot, nem tanultam nyelveket, nem élhettem át azokat amiket a velem egykorúak. Sokuknak még mindig nincs gyereke, nekem meg már itt van egy kiskamaszom.

Akit mindezzel együtt imádok és boldogan nevelem. Csak néha-néha eszembe jutnak ilyen dolgok is...


Mindenesetre jól gondold át, mert óriási felelősség.

2011. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Inkább tanulj,és élj kicsit felnőttként,h belerázódj.Igaz,h 4 éve vagytok együtt,de meglátod majd,h az "igazi" életben tényleg tartós-e a kapcsolatotok.Babát később is szülhetsz,de sok dolog van amit addig kéne megcsinálnod/kipróbálnod/megtanulnod amíg nincs baba.Ahogy az előző írta.
2011. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sumergo ***** válasza:
49%
Ha tervezett a baba, akkor legalább addig dolgozz, amíg a különböző juttatásokra jogosult leszel. ( kb.2 év)Aztán ha úgy látjátok, hajrá!
2011. aug. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
szerintem nem korai akkor szülsz babát amikor úgy érzed itt az ideje én most vagyok 18 éves és úgy nézki terhes!nekünk mondjuk tervezet volt igaz még nem ilyen hamar de ha van nem vetessük el!Elgondolkodtató amiket mondanak de mi se téged se a pároddal a kapcsolatotokat nem ismerjük hogy ezt megtudjuk mondani!szerintem ha úgy érzed készen álltok egy babára és már nem vágytok bulizásra és biztosak vagytok abba hogy egymással akarjátok elélni az életeteket akkor vágjatok bele!
2011. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ha anyagilag megtudjátok neki adni azokat amikre szüksége van akkor nyugodtan. Gondolom szeretetben nem lesz hiány, szóval azt nem is említem. :)
2011. aug. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Én 19 évesen lettem várandós bár már betöltöttem a 20-aat, nemsokára megszületik a kislányom. Nem bántam meg, hogy így döntöttem bár a Mi babánk nem volt tervezett. De még így is azt mondom, hogy korai ebben az életkorban gyermeket vállalni. Vannak olyan lányok is akiket már 16 évesen elkap ez a vágy, hogy ú milyen jó lenne babát vállalni, mert egy kisbaba olyan édes és cuki és stb. de az az igazság, hogy egy kisbaba nem csak ennyiből áll. :-) Rengeteg felelősség, türelem, erő és feladat ... Ezt onnan állítom ilyen "tapasztaltan" mert a legkisebb tesóm nagyon kései gyerekként érkezett a családba (most 3 éves) így láthattam, hogy mivel is jár egy baba, kisgyermek. Természetesen ettől függetlenül egy csoda, de attól ha később vállalsz gyermeket nem maradsz le semmiről, hidd el. :-) Tanulj, romantikázzatok a pároddal, utazgassatok ha megtehetitek, bulizz még a barátaiddal, tökéletesítsd magad a háztartásbeli dolgok terén (persze ha már minden megy akkor ez nagyon jó:-)) tehát még fedezz fel dolgokat, amiket eddig még nem. Szerintem a legideálisabb kor a gyermekvállalásra az 24-30 év között van, de ez csak az én véleményem. A többi a Te döntésed! :-)

2011. aug. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minél előbb, annál jobb! Ha mindketten akarjátok, akkor hajrá és legyen sok gyereketek! :)
2011. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!