Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elmesélné valaki, hogyan...

Elmesélné valaki, hogyan működnek a dolgok egy meddőségi központban? Vizsgálatok, mennyibe kerül, stb.

Figyelt kérdés
Na és persze,h összejött-e a baba és mennyi idő múlva?
2011. aug. 16. 13:08
1 2
 1/11 Grófházy ***** válasza:

Én a tapolcai Pannon Repr.Intézetről tudok nyilatkozni.

2 év sikertelenség után mentünk.Februárban megjött a mensim,telefonáltam,adtak időpontot márc.13-ra.Elmentünk.

Első konzultáción felvették az adatokat ,kikérdeztek bennünket külön külön betegségekről,családon belüli bajokról....

Apucinak akkor kellett produkálni egy adagot,2 hét múlva még egyetkelltt vinnünk.Nálam volt manuális vizsgálat,kenetvétel,mellvizsgálat,különféle leoltások.HIV,AIDS teszt,Hepatitis mindkettőnknél nézték. Megvizsgálták,tenyésztteték őket...

Én vittem friss 3.napi,21.napi vérvételi eredményt,HSG eredményt,immunológiát,genetikát.

Ezzel kb fél évet nyertünk :)

1 hónap múlva voltak meg az eredméynek.Elmondta adoki a véleményét,kilátásokat,és a következő hónapban már kezdtük is.

Mivel 32 voltam akkor,így inszemmel kellett kezdtünk,mivel ismeretlen eredetű meddőség lett a diganozis.május,június,július sikertelen inszem.Augusztusban+ lett a tesztem,de valami gond volt,úgyhogy kaparás lett.

3 hónap pihi.

Mivel leteltek a leletek érvényessége,újra megcsináltak minden vérvételt,spermavizsgélatot januárban,és február 1.én kezdtük az első lombikot.Sajna nagyon beteg lettem,nem sikerült.Májusban visszaültették a 2 fagyasztottat.+ lett a teszt,de 1 hét múlva erős görcsök és vérzés.Sajnos vetélés lett.De annak "örültem"(máramennyire lehet),hogy nem kellett kaparni,mert kiürült rendesen a méhem.

Júliusban volt a 2. lombikom,és úgy néz ki,hogy most jól vagyunk :)

Igaz 2 petezsákkal indultunk,de 1 hét múlva már csak 1 volt,de neki már hallottam a szívverését.Remélem ezúttal minden rendben lesz.Már nagyon várjuk őt.

Szorítsatok

Nektek meg sok sikert,csináltass meg mindent vizsgálatot előre,amit csak lehet.Időt nyertek.Ilyenkor szörnyű a várakozás.1-2 hét hónapoknak tűnik.Hajtsátok a dolgot!!!

ÉS NE ADJÁTOK FEL.SOHA!

2011. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg attól függ, hogy melyik központot választod. Én a BMC-be jártam és félév alatt jött össze a baba. Érdemes úgy odamenned, hogy eleve viszed a leleteket (rákszűrés, Aids teszt stb.) mert nekem hónapok mentek rá, hogy minden vizsgálati eredményemet elkészítsék, ráadásul mivel a cukor és máj értékem nem volt jó elküldtek terheléses vércukorra, gyomor ultrahangra (amire egy hónapot vártam) és emiatt ment így el az idő. A végén megtalálták, hogy mi okozza a meddőséget nálam és rögtön mehettem lombikra.

Az viszont jó hír, hogy akikkel egy szobában voltam mindenkinek elsőre összejött a baba (egy lánnyal nem találkoztam lehet hogy neki nem). Mindegyikünk első lombikos volt és mindenkinek más volt az orvosa, azért ez így jó statisztika. :-)Nagyon ügyesek a dokik a BMC-ben. Ráadásul egyikünk sem volt egyszerű eset (az egyik lány pajzsmirigy gyógyszert szedett, a másik cukorbeteg volt és még valami baja volt, a harmadikat a doki megműtötte, mert cysta-ja volt stb.).

Amit tudnék Neked tanácsolni ezzel kapcsolatban az az, hogy szóról-szóra tarts be mindent, amit az orvos mond, ha valamiben bizonytalan vagy, akkor hívd fel. A másik szerintem fontos dolog, hogy olyan orvoshoz menj, akiben megbízol. Akit nekem először ajánlottak egyáltalán nem volt szimpi, ezért átmentem másvalakihez, aki szintén nem a kedvességéről híres, de annyira ügyesen vizsgált meg és odafigyelt minden részletre, hogy mire műtétre megyek előtte minden rendben legyen, hogy maximálisan megbíztam benne.

Kérdezted, hogy mennyibe kerül. Ez is intézménytől függ, hogy hova mész és attól, hogy mennyi ideig kell injekcióznod magad, inszem-re vagy lombikra kell-e menned.

Remélem, hogy tudtam segíteni, ha van még bármi kérdésed nyugodtan írd meg.

2011. aug. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek csajok és gratulálok!

Én Kaposvárra szeretnék menni,1-2hónapon belül. Addig ezek szerint be kell szereznem vizsgálati eredményeket...

Férjemnek is kelleni fog? Mert ő nem rajong ezért az ott hagyni anyag mintát dologért.. :(

2011. aug. 16. 17:25
 4/11 sumergo ***** válasza:
82%
Sajnos minta nélkül nem megy a vizsgálat sem, az inszemináció sem, és a lombik sem. Úgyhogy jobb, ha megbarátkozik a dologgal!
2011. aug. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Köszi a gratulációt. :-)

Asszem senki nem rajong a fiúk közül a leadásért, de nélküle nem fog menni. :-)) Egyébként, ha már ott vagytok nem lesz olyan kellemetlen, legalábbis én mindent sokkal rosszabbnak képzeltem, mint valójában volt.

Reméljük jó fejek lesznek az ottani meddőségi központ munkatársai, az sokat számít.

Hajrá Nektek is! :-)

2011. aug. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megbarátkozott a gondolattal. Remélem valóban én is bemehetek vele anyag produkálásáért.. :D
2011. aug. 17. 10:33
 7/11 Grófházy ***** válasza:

ha Kaposvárra fogtok járni,akkor ajánlom Dr.Török Attilát

Én hozzá járok Tapolcán,és ha jól tudom Kaposváron is rendel.

Imádom,csak jókat tudok róla mondani.Mind emberileg,mind szakmailag.Nagyon alapos és kedves.

N

2011. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Nem értem miért mentek meddőségi központba? Minden vizsgálatot el lehet végezni anélkül is. Én is elküldtem a férjem kivizsgálásra, az ondómintákat én vittem be reggelente.

Megalázónak érzik a pasik. Mesélj neki milyen a nőgyógyászat, na az se leányálom

2011. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Csupán azért,mert 2 vetélés és 3 év sikertelenség után most már szeretnénk mi is szülők lenni...az itteni orvosok pedig nem foglalkoznak velünk...
2011. aug. 17. 13:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat én csak azért írtam, mert nálunk a párommal volt a gond. És nem egy bonyolult vizsgálat, még meddőségi központ kihagyása nélkül is meg lehet csináltatni. Minket is ilyen központba akartak küldeni a megállapított meddősség után, de nem lett rá szükség mert találtunk rá megoldást.
2011. aug. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!