Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem vagyok elég felvilágosult,...

Nem vagyok elég felvilágosult, ezért kérek segítséget. Mi köze van a pajzsmirigy rosszulműködésének a teherbeeséshez?

Figyelt kérdés
Nehezen megy a teherbeesés? Elvetélek? Már volt egy vetélésem, de senki nem tud róla, hogy gondom lenne a pajzsmiriggyel. Ha mégsem működik jól, és teherbeesek, mit tehetek? Nem tudom, van-e köze hozzá, de a ciklusaim 1-2 napos eltéréssel pontosak, viszont az alaphőm mostanában 36.8-37.4 között ingadozik. Milyen tünetet figyeljek még magamon, ami összefüggésben lehet a pajzsmiriggyel?
2009. ápr. 15. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A menstruáció gyakran rendszertelenné válik. A pajzsmirigy-túlműködés gyakoribbá, az alulműködés ritkábbá teszi a menstruációt. A teherbeesés esélyét mind a túl-, mind az alulműködés csökkenti, s terhesség esetén mindkét irányú változás növeli a vetélés kockázatát. Mivel minden hormonért a pajzsmirigy a felelős, belenyúl a tesztoszteronba ( férfi nemi hormon, nagyon megemelheti) , prolaktin ( ezt is megemelheti, és ekkor azért nem esel teherbe, mert a szervezeted azt hiszi, hogy terhes vagy) Járulékos betegség a pcos. Ha van ilyen gyanúd, vagy az orvosodnak, mindenképp érdemes egy ide irányulú vérvizsgálatot csináltatni.
2009. ápr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

háát... ilyen gondjaim nem igazán vannak. nincs prolaktin-gondom, rendszeres a menzi, és az első terhesség is azonnal összejött. Sokat dolgozom, nem igazán van időm utánajárni, orvoshoz is csak oda megyek, ahova muszáj. Szombaton nőgyógyásznál voltam, ma kora reggel toxo és citomegalovírus miatt vérvételen. Kifogytam a pénzből, ráadásul jövő hónapban már próbálkozni akarunk a babával. Csak zavar, hogy ilyen magas az alaphőm...


Köszi a gyors választ

2009. ápr. 15. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Magasabb hő túlműködésre, alacsonyabb hő alul működésre utal.
2009. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Na igen a pajzsmirigy működése sok mindent befolyásol. De a pajzsmirigyet a jódbevitel szabályozza. 7 évig nem estem teherbe, aztán elolvastam minden weboldalt a pajzsmirigyről, elkezdtem februárban jódot szedni és a következő mensi után terhes maradtam :-). Bár előtte sose voltam pajzsmirigy vizsgálaton és a mostani leletek is jók voltak. ...

2009. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én mindkét típusán átestem, a túlműködésemet elkezelték, és átment alulműködésbe. Ennek köszönhetően elvesztettem 11 hetes babámat. A túlműködés nálam szapora szívveréssel, fogyással, remegéssel, izzadással jelentkezett, és állandó hőemelkedésem volt. Az alulműködésnek sajnos nem ilyen szembeötlőek a tünetei, sunyi betegség. Mindenképp érdemes lenne megnézetned, legalább kicsit megnyugszol.
2009. ápr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!