Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Késői Pé-kor mire számitsak?...

Késői Pé-kor mire számitsak? Vasárnapra nem várom, de most volt pé-em szerintem. Akkor elhuzódik a menzi is? Görbém csatolva

Figyelt kérdés

[link]



25-27 naposak a ciklusaim,most a 20-dik ciklusnapon volt PÉ-em???Akkor mikorra várjem,igaz nem várom a menzit???segitsetek!!


2009. ápr. 16. 08:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szia :)

én is így voltam később volt peteérés és húzódott

azt mondják ahhoz kell még 14 napot adni ,de azt is hallottam hogy nem feltétlenül van így ,de nekem húzódott!

remélem segítettem valamit:)

2009. ápr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
innentől számítva 14 nap , tehát 35 napos lesz a ciklusod, az még bőven normális, ha babát szeretnétek most is tessék együtt lenni:)
2009. ápr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat.De ugye jól látom hogy most volt pé em????Ilyen sosem volt velem ilyen késői,ÖREGSZEM:-))
2009. ápr. 16. 08:13
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia, honnan tudod, hogy most volt pé-d? Mert, ha egyedül a tojásfehérjére hagyatkozol, az bizony lehet becsapós. Ha fenn marad a hőd, akkor kicsit nagyobb a sansz...

A petesejt nem érik ilyen nagyon sokáig (ha most volt péd mégis...), azaz előfordulhat, de ez nincs rendben. Naponta átlag 1.5-2 mm-t nő, és 20mm fölött, de inkább 24-26 mm-es korában reped. A normális peteérés termeli a progeszteront, ennek a hormonnak alacsony szintje esetén nem tapasztalható a hőmérséklet emelkedése (hacsak más okból nem).

Ahhoz, hogy a megtermékenyült petesejt be tudjon ágyazódni, minimum 12 napos ovu utáni fázisra (luteális) van szükség, de progeszteron hiányában ez sem lehetséges...

Az én véleményem az, hogy nem volt ovulációd- és akkor a szokott időben fogsz vérezni.

2009. ápr. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

kedves utolsó,neked is nagyon köszönöm.

20-án nagyon fájt a petefészkem,és másnap is,ebből gondolom akkor lehetett,de ma tojcsi jött.

30 as éveimet taposom,és eddig sosem volt késői pé em,nem tudom miért van most ez.

Ha nem volt akkor sajnálom,de legközelebb lesz remélem.

Kiderül meg e jön vasáenap.

2009. ápr. 16. 08:18
 6/14 anonim ***** válasza:
A luteális (ovuláció utáni) fázis hossze egyénenként kb. állandó. Vagyis ha a korábbi ciklusaid alapján meg tudod becsülni, akkor annyi napot adjál hozzá a feltételezett peteérés időpontjához. Ugyanakkor a görbe alapján szerintem is elképzelhető, hogy nem volt peteérésed. Igazából biztosabbat akkor lehetne mondani, ha látnánk a korábbi ciklusaidat is. Általában normálisan fel szokott menni a hőd peteéréskor?
2009. ápr. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
pillanat és linkelem az előző havi görbémet.
2009. ápr. 16. 08:30
 8/14 A kérdező kommentje:

[link]


EZ AZ ELŐZŐ HAVI GÖRBÉM

2009. ápr. 16. 08:31
 9/14 anonim ***** válasza:

8:15-ös vagyok. Ha nem volt ovud most az egyszer az sem gáz- ilyen mindenkivel megesik. Én is 30 feletti vagyok, és nagyon szeretnénk már babát, a párom sem fiatal. 4 hónapon át nézegettem a görbémet, majdan eluntam, és a doki tüszőleső UH-val megállapította, hogy nem is akkor volt a pém (sosem) mint amikor én azt hittem.:)

Javaslom, vess be egy klassz orvost, aki UH-gal ellenőrzi a petéid növekedését, amivel jóval pontosabban be lehet lőni a repedés idejét, mint bármely más módszerrel.

A "korunkból" fakadóan is nagyon drukkolok Neked! :)

2009. ápr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Megint én. Előző havi görbéd, hűűűűha de sokszor szerelmeztetek! :)))

Egyébként nekem nem tetszik, hogy 25 napos volt a ciklusod ( a rövidebb luteális miatt). Hogy mikor volt ovu, azt nem biztos, hogy elhinném a programnak. Ennek alapján egyenesen javaslom, hogy beszélj egy orvossal.:)

2009. ápr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!