Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A hazahozott bacikat hogyan...

A hazahozott bacikat hogyan védhetném ki?

Figyelt kérdés

Van már egy iskolás gyermekem. Ha babát tervezünk, akkor miként vigyázzak, hogy a suliból, innen-onnan hazahozott megfázást stb. kikerüljem?


Ne egyek utána, ne puszilkodjunk stb.


2009. ápr. 18. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát sztem ne vond meg a gyerekedtől a bújást apuszikat...mindnekinek van ellennálló képessége meg szedsz majd vitaminokat meg ő is..sztem minden legyen úgy mint eddig, nehogy szegényt megbántsd vagy visszautasítsd
2009. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Ezt nem kérdezhetted komolyan. Mármint, hogy ne puszilkodj a saját gyerekeddel...

Nem is értem, régen, a tanyákon hogyan születtek/maradtak életben az emberek...

Ha ez komolyan foglalkoztat, akkor rakj magadra szájmaszkot.

2009. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem se kerüld a pusziszkodást, lehet összekapcsolja, majd a kistesót azzal, hogy anyu nem nagyon szeretget és nehogy ez még lelkileg rosszul essen neki. Inkább szedjél sok vitamint! Amikor én azt érzem, hogy kerülget valami, akkor az 1000 mgC vitaminból (amiből általában naponta szedek 1-et) kétóránként bekapok 1-2-őt és volt, hogy el tudtam kerülni a torokfájást (pont mikor megszületett a lányom és még a kórházban voltam).
2009. ápr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sehogyan! Tartsd be az általános higiéniai előírásokat, haza érsz mossatok kezet stb. De ne vond el magadtól és a tesótól ha meg lesz a gyereked. Felesleges és hülyeség is. Nekem a nagy óvodás és alig hozott haza valamit az oviból. Pedig skarlát, bárányhimlő járvány is volt és minket elkerült.

Túlzottan nem szabad féltened, mert még féltékenyebb lesz a nagy testvér. Főleg ha más akkor elkezdesz plánikolni és intézkedni mikor még meg sem fogant.

2009. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Imádom a kisfiamat mielőtt még leharapná a fejemet bárki is... mindennapi puszi van, ölelgetés stb. de hajlamos vagyok arra, hogy amikor vírusos hasmenése volt én is infúziónál kötöttem ki, ha torokgyuszi, akkor az... stb. Tehát KÖSSSZ, a szájmaszkot azért nem próbálnám ki.


Én komolyan kérdeztem és a komoly válaszokat KÖSZÖNÖM!!! Mert segíthet.


Ja, és negyven fele megyek, nem a 20-as éveim felé. Hülye volt a kérdés?

2009. ápr. 18. 14:41
 6/12 A kérdező kommentje:
Hátha még megírtam volna, hogy a szájrapuszi finoman a szokás... Ezért is megvettek?
2009. ápr. 18. 14:43
 7/12 anonim ***** válasza:

14:30-as vagyok, aki nem akar rosszat, csak falra mászik a végletektől, mert értelmetlenek. A szájrapuszi a másik véglet- mármint terhesen.

Figyeljetek arra, hogy mindenki első útja a kéz- ÉS ARC!-mosáshoz vezessen, ha haza érkezik. Cipőt le- millió baci van rajta. Felmosás fertőtlenítős vízzel, átöltözés utcaiból otthoniba.

Ennyi, de ezeket az alapokat akkor is megtesszük, ha nem vagyunk terhesek. A szájrapuszit kerüld, persze, de a többit nem kell, gondolj arra, hogy a gyereked lelke hogy élné ezt meg?

Nyilván nem lehet elkerülni mindent, nem is szabad törekedni rá, mert a felesleges aggodalom mérgező:)

Sok C vitami, gyümölcsök, és rendben lesz az immunrendszeretek, ami annál gyatrábban működik, minél jobban óvjátok. Na, ezért nem jók a végletek. Jó egészséget!

2009. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Látod, teljesen igazad van, ezt eddig is betartottuk. Igényes anyukának tartom magam.

A vitamin jó ötlet, a Gravida szépen hatott annakelőtte. De a tavalyi év katasztrófa volt betegségek terén.

A mandulagyulladástól a hasmenésig, mindig hozta a manóm valahonnan... én meg hát utána...

2009. ápr. 18. 14:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem túlzás,de ha úgy érzed nagyon érzékeny vagy azokra a vírusokra amiket hazahoz. Annak ellenére,hogy szedsz vitamint immunerősítőt. Tényleg meg teheted,hogy az akut szakban első 1-2 nap szájkendőt használsz. Pl akkor ha hányós hasmenéses a hányást hasmenést takarítani, hogy a levegőben szálló kórokozók ne fertőzzenek téged. Ugyan ez a helyzet a nagyon köhögős köpködős betegségekkel. Ilyenkor beszéld meg vele,hogy anya nem azért veszi fel mert fél, hanem mert meg szeretné óvni magát attól,hogy nagyon beteg legyen. Mert ha anya is olyan beteg lesz mint ő akkor ki fogja szeretgetni ápolni.

Ez nem olyan nagy túlzás, mint az,hogy eltiltsd magadtól.

2009. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Persze, szó nincs arról, hogy eltiltanám magamtól, sőt, KI SEM BÍRNÁNK a bújást, öleléseket, szóval azért köszönöm.

Vigyázok továbbra is... kicsitt jobban...

2009. ápr. 18. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!