Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 26 éves vagyok nagyon szeretné...

26 éves vagyok nagyon szeretnék egy kisbabát és a férjem is egyre többet mondogatja. Viszont albérletben lakunk, vannak hiteleink, félretenni nem tudunk még 5000ft-ot sem. Be merjek így vállalni egy babát?

Figyelt kérdés
Hogy tudunk akkor a Manónak dolgokat venni? Miből lesz kiságya meg babakocsija? A ruhát mivel úgyis hamar kinövi turiban venném, az is jó arra a 2-3hétre, amyg rajta van, de a babakocsi meg a kiságy már nagyobb tétel, valamint a pelus is. Ha az eszemre hallgatok akkor még várok, de nagon vágyom már egy babára.
2009. ápr. 18. 21:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja, amúgy fél éves munkaszerződésem van, ami májusban jár le. Úgy gondoltam, h kivárom meghosszabbítják e, és ha igen akkor belevágnék. Csak az a kérdés, hogy mivel ujabb fél év múlva lejár a munkaviszonyom, tuti hogy nem hosszabbítják meg, ha megtudják, hogy terhes vagyok, és akkor a tgyás illetve a gyed hogy alakul?
2009. ápr. 18. 21:22
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Ha úgy akarsz élni mint a cigányok akkor nyugodtan vállalj be kettőt is. De valljuk be, ha a legjobbat akarod a gyermekednek (mert biztos hogy azt akarod) akkor vársz még a gyermekvállalással...
2009. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Hát, ez jó fej választ adott!:-)

A szerződésed a gond, de ha van ismerősöd aki pl a szülés idejére bejelent, akkor kapod a gyedet szerintem, de én elmennék a mep-hez, meg a munkaügyibe és megkérdezném hogy lehet elérni, hogy kapd a tgyst, meg a gyedet, mert biztos van rá mód.

Egyébként meg mi garantálja, hogy 3 év múlva nem itt fogsz dolgozni, ilyen féléves hosszabbítgatásokkal?

Szóval és utána járnék és belevágnék!

Lehet, ha munkanélkülin vagy akkor is jár, mert elvileg a szülést megelőző 2 évből kell 180 biztosított napodnak meglennie.

2009. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem gondold át jól,mert nem sürget még az idő, és lehet jobb a helyzetetek később.Lehet mindent olcsón szerezni,akár kölcsönkérni is,de néhány dolgot muszáj megvenni(pl mellszívó,babaápolási cuccok.).Mi kb 50 000 ft-ot adtunk ki a szükséges dolgokra, pedig nem vettünk semmi csicsásat, drágát,csak ami kellett.Ruhákat én is szerzek, de a pelus, a babavíz, a bébiétel,a joghurtok neki, gyümölcsök,esetleg a tápszer-ha kell,nem kevés kiadás havonta-amikor már nagyobb a baba(az enyém 9 hós).Én azt javaslom, nézzétek át a lehetőségeiteket, miről kellene még lemondani,hol lehetne spórolni..ilyesmi, és úgy döntsetek.Egyébként okos beosztással ki lehet mindent gazdálkodni,tapasztalt anyukák tudnak adni tanácsokat.Jó döntést!
2009. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok megint.

Mi sem állunk túl jól, lányom most lesz 2 éves nyáron, de nem akarnak vissszavenni dolgozni (anyósék a cégükbe)pedig kötelező lenne, én határozatlan szerződéses vagyok, de már jön a 2. baba, csak még nem tudják. És én sem tudom még, hogy oldom meg, de megoldom. És nem élünk úgy, mint a cigányok, akik látnak azt hiszik tele vagyunk lével, pedig nagyon nem, volt, hogy 200 Ft-om volt 3 napra..., de akkor is végig csinálom valahogy.

2009. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Ezt a választ (a cigányosat :() nyilván ha olyan lennél nem tanakodnál ennyit! Mi is albérletben laktunk mikor a kistesót terveztük de úgy gondolom a gyerek ellen mindíg van jó kifogás, szóval mivel apának volt biztos állása és ki tudtunk jönni a pénzünkből bevállatuk!

És cseppet sem bántuk meg mert fél év mulva már saját házba költöztünk és azóta vettünk egy még nagyobb házat és bár nem vagyunk milliomosok ki tudunk jönni hitelek mellett is a pénzünkből a lányok ma már 13 és 10 évesek és azóta született még egy gyerköcünk ő három éves és májusban jön a kistesó, szóval sosem tudod előre milyen irányban változik az életed :)!

2009. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

az elsőnek üzenem, ha úgy élnék, mint a cigányok már rég 6gyerekem lenne és nem itt próbálnék tanácsokat kérni azoktól, akiknek már van tapasztalata.

A többieknek pedig köszönöm a bíztatást. Nem tudhatom mi lesz évek múlva. Lehet, hogy csak várok a jobbra, de soha nem lesz jobb. Max még várok fél évet, addig gyüjtögetek esetleg megpróbálok másik munkahelyet keresni határozatlan szerződéssel, de nem fogok csak várni és várni, mert soha nem lesz gyerekem ha mindig csak toporgok, hogy vajon jobb lesz e vagy sem.

2009. ápr. 18. 21:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez így van. Nekem ott vannak nővéremék már évek óta csak arra várnak, hogy jobb legyen. Már 30 éves és még mindig gyűjtögető életmódot folytatnak. Pedig nem állnak rosszul anyagilag, főleg hozzánk képest. Én elhiszem, hogy az ember szeretne mindent megadni a gyermekének, de az is fontos, hogy az a baba szeretetben és békességben nőjön fel. Mi sem tudunk félrerakni egy forintot sem és most fogunk költözni, újítani kell a lakást stb. De nem aggódom mert tudom, hogy mindig előfogjuk teremteni akár még a föld alól is a kajára valót meg a többit. Mondjuk nekünk szerencsénk van mert van segítségünk.
2009. ápr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Akkor minek tetted fel a kérdést, ha már tudod a választ? Megerősítés kell ismeretlen emberektől? 5k-t nem tudtok félre rakni biztos jó életetek lesz, amikor majd élből 150 rongyot kell költeni a babára születéskor + havi 20-30 ezer + nem számolom ha beteg lesz, stb! Én csak jót akartam a kérdezőnek!
2009. ápr. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi is albérletben vagyunk és bár jó a kerewsetünk de igy nem tudunk félre rakni.Mégis babát akarunk.Nekem van böven munkaviszony és én is ugy vagyok ha arra várok hogy jobb legyen sose lesz babám.Vállald nyugodtan.Majd lesz valahogy más emberek is felnevelik sokkal nagyobb szegénységben is.Én is nagyon nagy szegénységben nőttem fel de megtanultam megbecsülni amim van szerintem jobb is igy egy gyereknek mint nagy gazdagságban.Igy ha mást nem is de ennivalót meg szeretetet biztossan kap az a baba és nem pénzel váltják ki hogy szeressen valakit.Nyugodtan vállald be és ird majd meg mi lett.Sok sikert.Ja és ha össze jött akkor szólj és ha gondolod cserélgetünk majd dolgokat is én szivessen segitek.
2009. ápr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!