Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló mellékhatása...

Szanka kérdése:

Fogamzásgátló mellékhatása lenne talán?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ismét kérdéssel fordulok hozzátok!

Három hete hagytam abba a fogamzásgátlót, mert babát szeretnénk. Két évig szedtem a Cypromix-et, rendszeresen jártam ez idő alatt nőgyógyászhoz (rákszűrés).

Nos amóta abbahagytam, megjött természetesen, amit a gyógyszer váltott ki, kicsit egy két nappal tovább is volt meg, de nem foglalkoztam vele, mivel gondoltam hogy a tabletta nemszedése miatt van. Utánna teljesen felpuffadtam,egy-két pattanás is előbukkant az arconom, de ezt is ráfogtam a tablettára, és körülbelül egy héten belül el is multak a tünetek. Tudom, hogy idő kell mire rendesen visszaálla hormonja egy nőnek. De mégis mennyi?

Most ismételten visszajött a puffadás és a jobb petefészkem nyilal, olyan mintha fel lennék fázva, de mégse, de már olyan szinten, hogy görcsöl.Meg kicsit a nemiszervem mintha duzattabb lenne, de szemmel nem látható, csak érzem, de sztem a gyulladás miatt. Sűrűbben abszolút nem járok Wc-re, nem is fáj ha pisilek.Ez is a gyogyszer miatt lenne?

Ha nem mulnak a tünetek orvoshoz megyek hétfőn!


2011. szept. 7. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyan ezek a tüneteim voltak,én másfél évig pucolódtam a gyógyszertől(nőgyógyász mondta),mert nálam lassabb volt a tisztulási idő.Menj el nyugodtan a dokidhoz és szerintem ugyan ezt fogja mondani.
2011. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem nem voltak ilyen tüneteim a gyógyszer abbahagyása után,pedig 11 évig szedtem folyamatosan.persze,okozhat egy csomó mindent,a fejfájástól a pattanásokig,de ha fáj a petefészked,beszedhettél egy jó kis fertőzést is akár,vagy gyulladást.Inkább keresd fel a ngyógyászod,ha baj van kezeljen ki mihamarabb,ha meg nincs gond,Te is nyugodtabban vágsz bele a babaprojektbe.Mgamból kiindulva nagyon hajlamos vagyok a fertőzésekre,ha idegen Wc-re csak ránézek,már mehetek a patikába ,vagy a dokihoz.terhességem alatt is vagy 4-5x kezeltek gombával,pedig igyekszem vigyázni.de ha csak kicsit több édességet eszem,vagy antibiotikumot kell kpjak,titu kijön.most is babát várunk,a 40fokban férjem pancsizott a lánykánkkal,én meg csak néztem őket kintről,és felforrt az agyvizem,nehogy megint baj legyen.1 szó,mint 100,keresd fel a dokid,az a biztos
2011. szept. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: Kaptál rá vmi gyógyszert?Vagy mégis mitt mondott? Bocsika de idegesít és legközelebb csak hétfőn rendel orvos a k9zelbe.


Második válaszolónak: Az a baj, hogy én is eléggé ilyen vagyok, hogy ahogy írod, kilincset megfogom már egyből bajom van, munkahelyen Wc-re nem merek elmenni szinte,de annyira fáj most is, orvosm eg csak hétfőn rendel. Vmit szedjek addig.

Régen felfázásra Urogint szedtem, recept nélkül lehet kapni,megpróbáljam?

És ha véletlen már terhes vagyok? nem lesz baja tőle? habár ha gyulladás van akkor kizárt hogy az legyek!

2011. szept. 7. 19:25
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok Ha felmerülhet a terhesség,akkor nem igazán kéne beszedni semmit sem.más dokihoz nem tudsz menni??vag telefonon segítséget kérni tőle??
2011. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok.nem tudok okosat mondani mert ha teres vagy,szinte semmit nem lehet,amit vény nélkül kaphatsz.amit nekem a védőnő ajánlott esetleg fertzés elején/megelőzésére,hogy teafaolajat csepegtetek a tisztasági betétemre-1 cseppet.menstruálnod mikor kéne?teszt nem mutatná ki már,ha terhes vagy?
2011. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: Én nem kaptam rá semmit,annyit mondott ha megint begörcsölne a petefészkem akkor vegyek be egy enyhe görcsoldót,de csak egy szemet mert az másnapra elmúlik.

De ha ilyen könnyen felfázós vagy és érzékenyebb,akkor tényleg jó a dokival találkozni hétfőn.De addig se idegeskedj.

2011. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha babát vársz urogint biztos, hogy nem ihatsz!
2011. szept. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Nekem pl. peteéréskor nyilall/görcsöl a méhemnél, és duzzadtabb a puncim is.
2011. szept. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

2 válaszolónak!

Az a baj, hogy az orvosi rendelőt most ujjítják fel, ahol lakom, a közeli városokba sincs magánrendelés, az már a mai délutánnal el múlt. Most voltunk anyunál, és ha minden igaz holnapra kerít nekem orvost, mert nővére takarít az orvosirendelőbe. Kaptam tőle urogint, de nem szedem.

Holnap veszünk egy tesztet, elvileg jővőhéten kellene megjönnie,két hete voltunk a legelső próbálkozásunk a gyogyszer abbahagyása óta, sőt majdnem három.

De holnap már sokkal többmindent tudok mondani, h mire jutottunk.

2011. szept. 7. 21:13
 10/15 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon jól esik, hogy ennyire készségesen válaszoltatok mind a ketten!
2011. szept. 7. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!