Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnék, de párom...

Babát szeretnék, de párom nem! Türelmesnek kell lennem?

Figyelt kérdés

Tudom milyen az vágyni egy babára,de elérhetetlennek tűnik.1 évvel ezelőtt megkérte párom a kezem,és akkor azt mondta márciusba vágjunk bele a babatémába,boldog voltam,madarat lehetett volna fogatni velem,mindenhol mondtuk,hogy ez lesz,és milyen jó.Márciusba viszont nem vágtunk bele,mert mondta párom,augusztusba változások lesznek a munkahelyén,és 2 ember menni fog,fél ő az egyik,így nehezen,de beletörődtem.Aztán az augusztusból se lett semmi,mert rájött ő még nem akar babát,belegondolt és még nem akarja.Gondolhatjátok mit éreztem.Most töltöttem a 30-at,dübörögnek az anyai ösztönök,és nem lehetek még anya.Azt mondta majd akar,de nem most!De akkor mikor??Ez nagyon rossz érzés!Most már beszélni se szeretek róla,mert csak vita van belőle,rossz hogy ez a téma csak feszültséget szül.Kicsit becsapottnak érzem magam,vártam,örültem és a rózsaszín lufi kidurrant!

Várok,mert szeretem a párom,de a babatervezés még messze van,úgy érzem!:((


2011. szept. 9. 09:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Két lehetőséged van. Vagy türelmes vagy, és kivárod, aztán vagy akar végül, vagy nem, esetleg továbblépsz. Nehéznek hangzik, de ha te nagyon vágysz babára, a gyermektelenség valószínűleg úgyis megmérgezné a kapcsolatotokat.
2011. szept. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem riogatni akarlak, de egy ismerősömék pont ezért váltak el most nemrég. Bár ott a lány, már jóval több,mint 30! A srác az esküvő előtt beígrte,hogy a gyerek úgy a gyerek, most meg két év házasság után mondta,hogy ő mégsem akar. Nem tudták megoldani, mert a srácot nem lehetett meggyőzni, a lány meg nem hajlandó beletörődni!

Próbáljátok megbeszélni. Egy kapcsolatban az nem működik,hogy az egyik eldönt valamit, a másik meg el kell,hogy fogadja!

Állapodjatok meg, akkor mondjuk max. egy évben. Hogy annyit még vársz, de ha akkor sem akar,akkor át kell gondolni a kapcsolatotokat! Meg kell értenie,hogy egy nőnek vannak biológiai korlátai a teherbeeséssel, szüléssel kapcsolatban!

2011. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják, vagy bele törödsz hogy késöbb de itt ott van a soha lehetösége is vagy egyszerüen lelépsz és még most keresel egy megfelelö partnert.


Persze azt is megteheted hogy vársz most még pár évet, de egyre rosszabb lesz majd a párkeresés minél idösebb leszel. Pl 35 évesen eszmélsz rá hogy elhagyod és keresel mást, akkor már sok elvált férfinak akár több nagyobb gyereke is van és nem akar megint bébi sírást hallgatni, akkor még nehezebb lesz párt találnod gyerekre.

2011. szept. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

a kor haladtával egyre kisebb az esély vagyis nehezebb teherbe esni, én is 30 vagyok mi 1 éve próbálkozunk de nálunk a párom is nagyon szeretné.

nagyon sajnállak, hogy el kell nyomnod az érzéseidet.

2011. szept. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mindig próbálom vele megbeszélni,hogy ebben a kapcsolatban,nemcsak ő van,én is itt vagyok,az én érzéseimmel mi lesz?Nem akarom ráerőltetni,mert az se jó,de már sokszor hisztérikának érzem magam,hogy ennyire szeretnék tőle gyereket,és ő ennyire nem!Időpontot se akar mondani,mert nem akar ígérgetni megint,de nem tudja megmondani mikor szeretne.Ez a bizonytalanság nagyon rossz.:(Nem akarom,hogy ez megmérgezze a kapcsolatunkat!Nem tudom,hogy kéne tennem,türelmes vagyok,de egy kis idő múlva akarva akaratlan előjönnek belőlem megint ezek a dolgok!:(
2011. szept. 9. 09:38
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Hát szerintem semmiképpen ne erőltesd. Leírom az én történetem. Már 6 éve vagyunk együtt, két éve eljegyzett. Tavaly már nagyon akartam babát, és sajnos túl sokszor mondogattam és elege lett. De nem kiakadt, hogy talált egy lelki társat magának, aki persze egyre többet akart tőle. Szex szerencsére nem volt köztük, de sajnos szerelem majdnem. Januárban közölte velem, hogy szakítsunk. Hozzáteszem decemberben még leszoktatott a cigiről a babaprojekt miatt, meg kiskönyvet vettünk, meg minden. Azt hittem belehalok, ilyen hirtelen, így legyen vége? Aztán felvettem a harcot a kis kur...a ellen és sikerült :) most boldogabbak vagyunk, mint valaha. Belevágtunk lakásvásárlásba és jövőre jön a babaprojekt. Persze azóta én nem mondogattam egyáltalán és most ő beszél a gyerekről, tervezget. Szóval erőltetni semmiképpen nem szabad.
2011. szept. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem szabad erőltetni. De mondjuk én nem tudom,hogy várnék-e éveket,ha már 30 lennék!

Ha akar találni lelkitársat, akkor fog is. Ha nem ezért,akkor másért!

Sajnos igenis mennek szét ezért emberek! Nem egy pár van a környezetemben,aki nem tudott ebben megegyezni.

De egy nőnek évekig elnyomni az ösztönt,főleg,ha már a korban is benne van, hát...

2011. szept. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Erőltetni én se erőltettem,mindig ő mondogatta,a 2 időpontot is ő mondta.Aztán hirtelen meggondolta magát,persze nem hagytam szó nélkül,és vita lett belőle.Ezt nem ilyen könnyű csak úgy lezárni,hogy oké,most így gondolod,holnap meg már teljesen máshogy.:(

Próbálok nem beszélni róla,eldöntöttem,nem is mondogatom neki,remélem ez beválik,de szerintem ha nem akar,nem azért nem akar,mert én mondogattam neki,hiszen előtte együtt terveztük.Próbálom lefoglalni magam,tornázok stb,és várok!

Utolsó válaszoló,örülök,hogy minden rendbe jött!Sok boldogságot!:)

2011. szept. 9. 09:57
 9/20 A kérdező kommentje:
Bocsi,utolsó előtti válaszoló!:)
2011. szept. 9. 09:58
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Meghát ha egy két év mulva is azt mondja a férjed, na jolvan drágám fogjunk bele a baba projektbe,mi a garancia arra, hogy rögtön sikerül?Nagyon rá lesztek hangolova és lehet azért nem fog sikerülni,ne így igy legyen de sokat lehet olvani hogy nehezen jön a baba ugyhogy mond meg neki próbálkozzatok nem biztos hogy elsőre sikerül ! és így hátha bele megy :))
2011. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!