Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnék kisbabát de...

Nagyon szeretnék kisbabát de akadályai vannak! Türelmesebbnek kell lennem?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretnék már babát,de a párom sajnos még várna vele kb.2 évet,de mivel már 2 időpontot is tolt,ezért bizonytalan vagyok,mi lesz,ha 2 év múlva se akarja majd,és csak az én nyugtatásomra mondja.Viszont én egyre türelmetlenebb vagyok,most töltöttem a 30-ik életévemet,és már borzasztóan szeretnék anyuka lenni!

Szerintetek,legyek türelmesebb?


2011. okt. 20. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ne várj már vele, ha már meglesz a baba, ő se fogja azt mondani hogy nem ;) Nálunk így volt az első hogy én vártam volna,de a férjem nem, és mikor összejött már késő :D Most szeretnénk a 2.-at! Ne légy türelmes,eleget vártál! Mielőbbi babázást!

16 hónapos kislány anyucija

2011. okt. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
mi 2005-ben jöttünk össze.2008-ban volt az esküvőnk.Úgy gondoltuk,utána fél évet várunk a gyógyszer után.Nos,2011-et írunk és sajnos még mindig nem jött a baba (3 műtét után).Ezek nem voltak komolyak,csak azért írtam,mert sajnos,nem biztos,hogy rögtön akkor fog jönni a baba.ezt nem tudod így megmagyarázni neki?Mondjuk eleve furcsa,hogy már 2 időpontot is így eltolt.Sztem ő 2 év múlva sem akar majd.
2011. okt. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem akarlak megbántani, de hova akartok várni????és mire???? mert ha 20 évesek lennétek az okés! De 30 évesen??? semmi esetre sem!!!!
2011. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam vele megbeszélni,hogy ne várjunk,mert lehet nem fog elsőre sikerülni,ő váltig állítja,nekünk elsőre összejön.

Én már sírtam,érveltem,mindent megtettem,de ő hajthatatlan,még nem akar és kész.Azt mondta nyugodjak meg,lesz babánk,de mikor?4 éve vagyunk együtt,a kapcsolatunk egyébként jó,ezt a gyerektémát leszámítva!

Már nem tudom,hogyan hassak rá,tanácstalan vagyok,szeretem és várok,de mi lesz,ha 2 év múlva se akarja majd,ettől nagyon félek!

Ő azt mondja,már agyamra ment a téma és belebolondultam.Hát lehet,de mit tegyek,ha ennyire szeretnék már gyereket?Sokszor nagyon elkeseredett vagyok és tehetetlen az ügyben!

Az anyukája is azt mondja legyek türelmes,mert 2 éven belül biztos akarja majd a fia,ő könnyen beszél,ennyi idősen 2 gyermeke volt.

Szóval nehéz ügy!Nem tudom,hogyan tudnám meggyőzni!

2011. okt. 20. 14:39
 5/12 A kérdező kommentje:

Én 30 éves vagyok,ő 28 éves,lehet ő még a kora miatt se akar,mert fiatalabb.

Én már nem várnék egy percet se,de ő még igen,azt tudja,most még semmiképp nem akar gyereket!:(((

2011. okt. 20. 14:42
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Miért nem akar, mi az ellenérv??? Ha szeret akkor akarjon,igenis 4 év után!!!! Még ha 'csak' 28 éves is! Az én férjem 24,de felnőttebben gondolkodik mint akár ki!

Szerintem semmiképp se várj vele,mert tényleg minél idősebb vagy,annál nehezebben jön össze... A párod meg hiába mond akármit, nem nőtt még fel, és úgy nézem nem is akar :( Akkor nem tudom mit vár az élettől? így is 48 éves lenne, mire a fia/lánya 20... :( El vagyok keseredve milyen férfiak vannak.

Mondom ÉN ezt lassan 22 évesen :)

2011. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

És van vmi értelmes indoka, hogy miért akar még várni? Ha nem tudja normálisan megindokolni (pl. anyagi okok, várható külföldi munka, stb), akkor 2 év múlva sem akar majd.


"Szerintem ne várj már vele, ha már meglesz a baba, ő se fogja azt mondani hogy nem "

Hát, aki ezt tanácsolta, annak gratulálok! Nagyon korrekt javaslat. Azért tán a férfinek is van joga dönteni, hogy mikor akar gyereket,nem?


Szóval nekem az a véleményem, hogy facsarj ki belőle egy épeszű indokot, hogy miért kéne várni, mert ha nem tud semmit mondani,akkor el kéne gondolkozni a kapcsolatotokon...

Nagyon remélem, hogy meg tudod győzni!!!!!!

2011. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

14.34-es vagyok

Én ebben azt nem értem, h honnan tudja, h 2 év múlva már akarni fog? Mert ha valaki akkor fejezi be a sulit vagy hasonló akkor azt meg lehet érteni! Nálatok is erről van szó, vagy csupán ez érzelmi oldal? mert akkor nem tudhatja most, h mit akar majd 2 év múlva, hogy fog gondolkozni stb. Amúgy lehet a kora is a gond! Tisztelet a kivételnek, de a legtöbb férfi olyan 30-35 körül kezd el ténylegesen megérni az apaságra!

Lehet, h fáj amit írni fogok, de én a helyedbe nem erőltetném rá a dolgot, ha ennyire elzárkózik tőle, abból jó nem fog kisülni! Én elgondolkoznék a kapcsolaton de nagyon, és lehet, h keresnék valaki mást! Nekem már van egy gyerekem, a férjemet is imádom, de egy férfi sem ér annyit mint egy gyerek!

2011. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az érve,hogy nem akar még babát:kettesbe akar még lenni velem,és nem akar,ezt értsem meg,nem és kész,ő erre még nincs felkészülve!Pedig 1 időpontot is megadott,amikor megkérte a kezem,az egyik az március,majd munka miatt az halasztva Augusztusra,és augusztusban be vallotta ő még nem akar,de kb.2 év múlva jöhet.A 2 időpontot is azért mondta,hogy nyugodjak meg,később ezt is bevallotta.Kicsit becsapottnak éreztem magam és ezért félek a 2 évtől is,mi lesz ha ezt is csak azért mondja,hogy szálljak le a témáról,én már nagyon nehezen bírom ezt a várakozást.Én nem akarom ráerőltetni a dolgot,de itt már rég nem erről van szó,és nem egyedül van a kapcsolatban!

Tehetetlenség!:(

Szeretem és tőle akarok babát,de ez a visszautasítás is fáj,amit kapok!

Remélem megváltozik a helyzet és másképp fogja gondolni!

2011. okt. 20. 15:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia!nálunk is hasonló volt a helyzet mint nálatok!hozzáteszem mi csak 22 évesek vagyunk és 6éve vagyunk együtt.mind két család nagyon katolikus és már 1 éve az esküvőről beszélnek!a vőlegényem minden áron elakart venni és nem fogta fel h én meg nem szeretném ezt a házasság dolgot mert én feszélyezve érzem magam emiatt.viszont én meg babát szerettem volna, a párom viszont ezt nem!Mikor a családban megszületett egy kisfiú most szeptemberben eldöntötte h neki is kell egy baba!előtte én is sokat könyörögtem neki, elmondtam az érveimet,de meg sem hallgatott.az én helyzetem nem olyan mint a tiéd, ez tény!de bennem is megvoltak azok az érzések amik most benned!30 éves vagy ilyenkor már nem minden terhesség "baj" mentes,ezt beláthatná a párod is!ilyenkor nem az Ő érdekeit kéne csak szem előtt tartania hanem a Tiédet is!remélem minden megoldódik hamarosan,de egy biztos én a helyedben nem várnék még két évet.(Ő egyébként szeretne majd babát!?)
2011. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!