Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Férjem hormonvizsgálati...

Férjem hormonvizsgálati eredménye jó?

Figyelt kérdés

Sehol nem találok olyan oldalt, ahol a férfiak ideális hormoneredményeit lehetne megnézni. Esetleg, ha tudtok ilyen oldalt, linkeljétek be!

A férjemé:

LH 4,8 mIU/mL

FSH 2,2 mIU/mL

Prolaktin 9,1 ng/mL

Tesztoszteron 393,7 ng/dL


2011. szept. 10. 11:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Szia! Én ezt találtam,én is itt nézegettem : [link]
2011. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

köszi,ezt megtaláltam, de csak a prolaktinról ír.

vagy csak nem tudom, hol lehet megnézni a többit?

2011. szept. 12. 14:04
 3/29 anonim ***** válasza:
Az a vicc hogy már én sem találtam meg a többit,de keresgélek még....:)
2011. szept. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
gondoltam megnézzem a mi eredményünket,de vannak különbségek az egység megadásában így még azt is hiába írom pl. a testosteron 9.80-55.23 a referencia tartomány a mi leletünkön. Nektek másban van megadva....
2011. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

köszi a segítséged, a keresgélésed!

a női hormonokról irtó sok oldal van, a férfiakéról semmi.

pedig a terhesség létrejöttéhez 2 ember kell :)

2011. szept. 12. 17:48
 6/29 anonim ***** válasza:
ez igaz :))))
2011. szept. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szerintem azért nem találunk semmit erről, mert nem nagyon szokták ezt nézegetni férfiaknál. Spermatogramm, aztán kész.

Elvégre neked kell majd kihordani a babát, ezek a hormonok nálad lesznek fontosak, a párodnál csak annyiban, hogy milyen a spermaképe. Ha jó, a többi nem számít. :-)

Azt nem nézték neki?

Miért kellett a hormonjait megnézni, ha megkérdezhetem?

2011. szept. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

megvizsgálták a spermáját, s kiderült, hogy rossz minőségű, s keresik az okát. az egyik ok lehet hormonális eredetű.

ezért vettek tőle vért, s vizsgálták a hormonszintjét.

velem minden rendben van, s kihordanám én a babánkat, ha sikerülne teherbe esnem...

2011. szept. 13. 07:06
 9/29 Manka68 ***** válasza:

Értem.

Egyébként azon az oldalon, amit az első belinkelt, én megtaláltam az összes hormoneredményt férfira is, csak éppen nayon sok van, és ABC rendben, minden más vizsgálattal együtt.

[link]

2011. szept. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyivel leszel okosabb, de mivel az én férjemnek is most kaptuk meg az eredményeit, ezért leírom a feltüntetett tartományokat...


LH 1,7 - 8,6

FSH 1,5 - 12,4

Prolaktin 4,04 - 15,2


Testosteron 9,9 - 27,8 nmol/l

tehát itt a mértékegység más... Amit még találtam, hogy 1nmol/L = 28.843 ng/dL, és ha ez az átváltás jó, akkor 13,64 nmol/l a férjed eredménye, ha jól számolok :)


Nekem első ránézésre ezek alapján az FSH tűnik fel, hogy az alsó határérték közelében van, de lehet ez nem baj, nem tudom.


Remélem segítettem egy kicsit :)

2011. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!