Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevállaljam a lombikot?

Ketteske kérdése:

Bevállaljam a lombikot?

Figyelt kérdés
Előzményeim: 27 hetes magzatelhalás, 1 évre rá üres petezsák, missed ab. müvi befelyezéssel, aztán 9 hónapig semmi, majd az első inszem sikeres, de spontán vetélés a 6. héten. Egyik vetélésnek sem tudják az okát, elvileg egészségesek vagyunk, átestünk az összes létező kivizsgáláson. Augusztusban volt a 4. sikertelen inszemünk, és a doki a lombikot javasolta. Én félek a beavatkozástól, ugyanakkor a sok sikertelen próbálozás lelkileg nagyon megvisel. 35 éves vagyok,záros határidőn belül döntenem kell, hogy mi legyen. írnátok nekem pro és kontra véleményeket? Ti mit csinálnátok?
2011. szept. 11. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
fogós kérdés
2011. szept. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valszeg egy picivel több szerencsére, és lazaságra lenne szükségetek. Szerintem lombik nélkül is jó esélyetek van, hiszen egészségesek vagytok, de azért lombikkal még nagyobb esélyt kaptok. Fel a fejjel, sok sikert. Első voltam.
2011. szept. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Hát én biztos nem várnék a csodára, sokkal nagyobb esélyed van babára lombikkal.


Viszont ennyi vetélés biztos nem véletlen, és azért már illene kivizsgálni az okát. Ha még nem nézték neked, akkor a pajzsmirigyedet nézeesd meg feltétlenül, az tud ilyen dolgokat produkálni, és sajnos még nem tartozik bele a normál meddőségi vizsgálatokba. Ezen kívül még inzulin rezitsztencia vizsgálatot is érdemes, az is gyakori, okozhat vetélést, és sokan nem is tudnak róla. Én ezek miatt vesztettem el két babámat, és azóta sem sikerül teherbe esnem, még lombikkal sem. :-(


A lombikról : nem kell tőle félni, nem olyan durva beavatkozás az, ahogy ijesztgetnek vele. Némi hormonturbó, kis kellemetlenség a szurik miatt, és kényelmetlenség a sok érő tüsző miatt (feszül az ember pocakja, mert mondjuk 10db egyenként kb 2 centis tüsző azért már foglal némi helyet), aztán a petesejt leszívás, amit altatásban csinálnak, de ne gondolj komoly hasi műtétre, utána két órával már lehet hazamenni. Én teljesen jól voltam utána, semmi fájdalmam nem volt. Az embrió beültetés pedig olyan, mint az inszem. :-)


Szóval én kivizsgálásra mennék először, aztán lombik babáig!

Majd írd meg hogy döntöttél.

2011. szept. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nem akartam a vizsgálataimat felsorolni, de tényleg mindent néztek, amiket írsz, azt is. Ez a szörnyü, hogy nem találtak semmi eltérést sehol.

Viszont a lombik sem garantálja nekem, hogy nem vetélek el, és akkor tök feleslegesen traktálom a szervezetem hormonokkal....:(

2011. szept. 12. 08:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz. Viszont a korodból adódóan minél előbb kellene döntened. Én a helyedben biztos belevágnék. Jelen helyzetben talán ezzel van a legtöbb esélyed. Sok sikert!
2011. szept. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos bevállalnám a lombikot. A beültetés után kapsz bőven olyan hormont, ami segít "megtartani" a babát, főleg ilyen előzményekkel. A stimulálástól ne félj, én semmit nem éreztem belőle, nem híztam el, nem voltam hisztis, nem voltak hőhullámok stb. Engem ilyenekkel riogattak :)

Ne halogasd, mert az évek múlásával a lombik esélyei is csökkennek!

2011. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Manka68 ***** válasza:

Valóban nincs garancia arra, hogy nem vetélsz el, de az alternatíva akkor csak az marad, hogy lemondasz a babáról, mert spontán is ugyanúgy elvetélhetsz. Tudom, nagyon rossz elveszíteni egy babát, már én is átéltem kétszer. :-(

De nem adom fel, mert mi van, ha a következő sikerülne, és én lemondtam róla a saját félelmeim miatt?

2011. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi lányok a hozzászólásokat. A lombik javára dőlt el a dolog. Valószínüleg pár év múlva bánnám, hogy nem léptem meg....
2011. szept. 12. 17:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismerősöm a hölgy,akiről tudom:

első babánál nem volt szívhang,ezért megszakították a terhességet.

2 illetve 3 babánál szintén gond volt és nem maradtak meg.

Ez 3éven belül történt,DE mostanra van egy egészséges 2éves kislánya.

Nem tudom az orvosi hátteret csak azért írtam le,hogy biztassalak!Ne add fel,neked is sikerülni fog!

2011. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást, aranyos vagy. :)
2011. szept. 13. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!