Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alacsony rizikójú HPV-m van...

Alacsony rizikójú HPV-m van és a barátomnak is. Nem kell semmilyen kezelés, csak immun erősítő vitaminokat szedünk. Ilyen esetben, ha teherbe esek lehet abból baj?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogyha mindkettőnknek ugyanaz van, akkor elvileg nem adhatjuk egymásnak oda vissza.Akkor az óvszerhasználat ilyen szempontból felesleges nem?
2009. ápr. 24. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem magas rizikoju HPV-m volt teherbeeses elott, fel evvel kezobb mar semmi. Ha terhessegkor mar nincsen, akkor nem lehet baj. A baj akkor lehet, ha a mehszajon atjut a fertozes, igy a magzat fertozodhet. A johir: ha sikerul belole kigyogyulnotok, ugyanazt a HPV fajtat tobbszor nem szeditek ossze egymastol sem. Szerintem felesleges az oveszerhasznalat, mert nem tudjatok egymast visszafertozni.
2009. ápr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! én úgy gondolom, hogy azért kellene gumi, mert mi van, ha mondjuk az egyikőtök már kigyógyult, a másik nem? akkor viszont újra oda-vissza fertőzitek egymást és egy örök körforgás lesz a dologból. de nyílván a nőgyógyászod pontosan meg tudná mondani...
2009. ápr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


Első válaszoló: nem teljesen értelek, teherbeesés előtt volt HPV-d és terhesség alatt, szülés előtt múlt el? Hogyan gyógyultál meg?

Mi van akkor, ha valaki nem is tudja, hogy van HPV-je és terhes lesz, akkor a baba hogy tud megfertőződni?Nem védi a magzatburok? Szülésnél meg császár és akkor nem kaphatja el.Ez nem így van?

2009. ápr. 24. 16:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is alacsony rizikòjù Hpv fertôzèsem van. Most voltunk a Kaàliban konzultàciòn ès a doktornô azt mondta ez nem akadàly. Sajnos ezzel tènyleg nem lehet semmit sem csinàlni a szervezet dolga ,hogy felvegye a harcot a vírussal.Jövô hònapban megyünk inszeminàciòra.
2009. máj. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Terhesseg elott volt HPV-m, ami fel ev mulva mar nem volt. Es ezutan lettem terhes.
2009. máj. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!