Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mekkora az esélye annak, hogy...

Mekkora az esélye annak, hogy anyatejes babám mellett ismét teherbe essek?

Figyelt kérdés

Babám kilenc hónapos, anyatejes. Úgy tudom, hogy szoptatás alatt nehezebb a teherbeesés, mivel az összehúzódásokat eredményez a méhben. Ez minden esetben igaz? Ha esetleg mégis teherbe esek, elvetélhetek a szoptatás miatt? Erre mekkora az esély?

Tapasztalat valakinek?

Tegnap kellett volna megjönnie, de arra gondoltam, hogy a terhesség és szülés után még nem állt vissza rendesen a ciklusom. Ez is lehetséges? Az lehet, hogy ilyenkor nem csak késik, de ki is marad nem terhesség miatt? Ötödszörre kellene megjönnie.


És légyszi ne gyertek azzal, hogy védekezzünk, mert védekezünk, de ugye semmi sem 100%-os.

Köszi!


2011. szept. 21. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Van rá esély. Szobatársam a 3. szoptatós hónapban esett teherbe, neki meg sem jött a menstruációja.
2011. szept. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Szoptatás alatt valóban kevesebb az esélye, hogy teherbe ess, de azért jóval nagyobb, mintha nem használnátok fogamzásgátlót. Nem vagyok biztos a pontos számban, azt hiszem 30%-al kevesebb esély van teherbe esni.

Szerintem ne vetesd el, ha mégis terhes leszel. Vagy újabb babát nagyon nem akartok már? Tudom, hogy írtad, hogy ne írjunk ilyeneket, de ha nem akartok babát, akkor védekezzetek, számos módszer van, amit lehet használni szoptatás alatt is, ha pedig akartok, akkor miért vetetnéd el?

2011. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ha van peteérées, akkor simán teherbe eshetsz,inkább csinálj egy tesztet, ha pár nap múlva se jön meg.

Én 2,5 éves zoptatok, több mint 2 éve havi rendszerességgel menstruálok, de nyár elején egyszer l késett 2 napot8 borzalmas 2 nap volt), végül megjött:-))

2011. szept. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
akarunk majd még gyereket, de nem most. még csak kilenc hónapja szültem első babám, és vele szeretnék még foglalkozni, babázni. persze ha most jönne egy következő, el nem vetetném, de be kell valljam nem igazán örülnék már most egy újabb terhességnek... le kellene szoknia babámnak az anyatejről, nem babusgathatnám úgy mint azelőtt... hát, reménykedünk. köszi.
2011. szept. 21. 11:03
 5/10 A kérdező kommentje:
jut eszembe, folyásom volt, akkor valószínűleg a vérzés is megjön?
2011. szept. 21. 11:16
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta az orvosom,hogy simán kimaradhat azután,hogy megjött.Szoptatás alatt bármilyen vérzés illetve gyakoriság elképzelhető.A szoptatás végeztével kell normálisan beállnia.Védekezés mellett szerintem nem lettél terhes,de legegyszerűbb egy tesztet venni.Attól függ minden,hogy van e peteérésed.Nekem szoptatás alatt volt menzim,de peteérésem (ultrahangos vizsgálat alapján) nem!Mi szerettük volna a kis tesót,de amíg szoptattam nem jött össze.Egyébként nem kell elválasztanod a nagyot,ha terhes leszel!
2011. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon korai lenne még egy baba, csak 1,5 év lenne köztük, szóval drukkolok, hogy megjjöjjön:-))))
2011. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 21 hónapja szoptatok, és már babát várok! :) Még 3* szopik a lányom, és nem zavarja a pocaklakót! :)

De én is frászt kaptam volna ha 9 hós korában esek teherbe!Mi terveztük a másodikat is rögtön fogant ő is! :)


Amúgy a szoptatás akkor fogamzás gátló (vagyis nincs peteérés) ha 6 óra nem telik el két szopi között!Ha ennél több idő telik el (akár éjjel is) akkor már lehet/van az anyának peteérése!


De azzal hogy teherbe esel nem kell abbahygnod a szoptatást! :)Én is nagyon féltem ettől, mert a lányommal veszélyeztetett voltam a 4. héttől! :(

De bíztatott a szopitanácsadónk is (és a dokim is) hogy merjünk belevágni a másodikba, mert kicsi az esélye hogy újra úgy alakulnak a dolgok!És igazuk lett!

Most ráadásul még a tesi tanári diplomám befejezését is elkezdtem!Igaz csak két mozgásos órám van, de povakbabi olyan erős hgy semmi gondja nincs! :)

Bírja a nővére szopijait, azt hogy emelgetem, és bírj aaz aerobik és kézikabda óráimat is! :)



Drukkolok, hgy úgy alakuljon ahogy tervezitek!


Ja még annyit, hogy nekem 9 hós volt mikor először megjött, de 16 hós koráig nagyon összevissza!Utána simán visszaállt olyanra mint volt de 7 hónap kellett a pontossághoz!

2011. szept. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!:) ma már a derekam is kezdett fájni...:)
2011. szept. 21. 16:15
 10/10 anonim ***** válasza:
a hugim akkor fogant, mikor én még szopiztam. :)
2011. szept. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!