Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? Tanácsokat...

Hozzátáplálás? Tanácsokat szeretnék kérni.

Figyelt kérdés

Babám 6,5 hónapos, eddig kizárólag anyatejet kapott. Viszont múlt héten elkezdtük az almalevet de enyhén szólva nem ízlett neki így gondoltam megpróbálkozunk a barackkal. Egyszerűen imádta, már 3 napja kap 2x egy nap. Holnaptól a sütőtöklevet szeretném elkezdeni adni pár napig.

A kérdésem az lenne, hogy a püréket mikor adhatom neki? És melyikekkel érdemes kezdeni? Mit készítsek és hogyan? Köszönöm a válaszokat.


2011. febr. 22. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem anno azt mondta a védőnő,hogy ekkora babánál,rögtön mehet a püré....nem is volt vele gond...először persze fintorgott kicsit,de csak meg kell szoknia a sűrűbb állagot :-)
2011. febr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 6 hónaposan kezdtem, bele közepébe (alma, baracck, baánán, szilva, körte, szőlőlé) 2-3 -at összeturmixoltam és habzsolta befelé.

A zöldségeket viszoont csak később ette, nem is erőltettem, elvégre az anyatej is édes.

2011. febr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ezek szerint nem kell ennyire túlaggódni?!

Jó lenne pürét adni minél előbb mert kezdem kevésnek érezni a tejem. Egyébként már 9kg, havonta 1 kg-ot hízott tehát imád enni, remélem a püréket is majd habzsolja:)

2011. febr. 22. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Almára annyi tippem van, hogy esetleg főzd meg és ugy turmixold össze. Az enyémek csak igy ették meg.
2011. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

második

én nem aggódtam túl

7 hónapos koráig még a déli gyümi után is ccizett, második étkezés csak 8 hónaposan lett bevezetve

Akkor lett adéli kajából főzelék és délután kpat a gyümölcsöt.

(továbbiakban is 2 hónap múlva vezettem be kaját: regglit 10 hónaposan, vacsorát 1 évesen)

2 éves lesz és még cicizik.-)))

2011. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!