Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvíz vétellel kapcsolatba...

Magzatvíz vétellel kapcsolatban szeretnék tanácsokat kérni? Nagyon aggódom

Figyelt kérdés
18 hetes vagyok,és ma kaptam meg az eredményemet.A Down kór eredményem pozitív lett.A 12. heti laborom negatív,tarkóredő 1.4 volt.31 éves vagyok,első baba és 6 évet vártunk rá.Teljesen kikészültem és nagyon aggódom.Akinek volt ilyen vizsgálata az leírná nekem,hogy zajlott és mit kellett utána tenni,mire kellett vigyázni?Köszönöm
2010. aug. 23. 12:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
családban volt, igazából szinte veszélytelen eljárás, csak rosszul hangzik......a kiscsaj teljesen egészséges lett, szóval felesleges is volt! neked is csak ezt tudom kívánni!
2010. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
az afp-d lett pozitív? mert az sokszor ad téves eredményt. quartett tesztet nem lehet még csináltatni mielőtt egyből magzatvizet vesznek?
2010. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne izgulj! Én voltam magzatvíz vizsgálaton, és egyáltalán nem fájt, nem is görcsöltem utána sem. Aznap és a rákövetkező napon sokat pihentem, feküdtem, meg 1-2 hétig nem emeltem semmi nehezet. Én is nagyon féltem előtte, mert folyton mindenki csak riogat ezzel a vizsgálattal, hogy milyen rémes és veszélyes. De hidd el, a folytoinos aggódás és bizonytalanság rosszabb. Engem végül olyan anyukák nyugtattak meg, és győztek meg, hogy nyugodtan vágjak bele, akik maguk is átestek már ilyen vizsgálaton. A kívülálló rémisztgetőkre nem szabad hallgatni.

2010. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
igen, én is ezt akartam kérdezni, h vérvizsgálatot csináltak már? bár fizetős, de ugyanúgy kimutatja a gondokat, mint a magzatvíz, de csak vért kell venni hozzá!
2010. aug. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen vizsgálat eredményed lett rossz?

Csináltattál már integrált illetve kombinált tesztet?

Nekem is kellett volna mennem magzatvízvételre de én féltem tőle és megcsináltattam az integrált és a kombinált tesztet és mivel azok negatívak lettek így úgy voltunk vele nem csináltatjuk meg. Nekünk a genetikai uh-on 3.1 tarkóredőt mértek.

Most már 10 hónapos "nagy"lány és makk egészséges.

Szerintem nincs gond a tarkó vastagsága is jó!

2010. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

12:54-es válaszoló vagyok.

Nekem az első terhességemnél alacsony lett az AFP, ezért elküldtek a Sote genetikára. Mivel még épp 30 alatt voltam, és tökéletes volt az UH, nem javasolták a magzatvízvételt. Egsézséges lányom született.

A második babámnál már volt az ingyenes kombinált teszt. Az pozitív lett. Sajnos több vérmarker is eltérő lett a normálistól (például a HCG duplája a normálisnak). Azzal nyugtattak, hogy várjuk meg az AFP-t, majd az jó lesz, de én sejtettem, hogy nem lesz jó, mivel már az elsőnél is alacsony lett. Úgy is történt, hajszálra ugyanannyi lett az AFP, mint az elsőnél. Ráadásul a HCG szintem csak tovább növekedett (arányaiban) AZ teljesen tökéletes UH ellenére sem tudtam megnyugodni, mivel maga a genetikus doktornő mondta, hogy sajnos az UH csak a Down beteg babák egy csekély részét tudja kiszűrni, mert magzati korban sokszor nincsenek látható jelek. Én ezért vágtam bele a magzatvíz vizsgálatba, mert nem bírtam a bizonytalanságot, a folyamatos sírógörcsöket, stb.

Végül kiderült, hogy teljesen egészséges a második kislányunk is. Úgyhogy én most már így utólag tudom magamról, hogy nekem alapból eltérőek az értékeim. ((Mondjuk a sok HCG-nek "köszönhetően" brutál hányós is voltam végig)

2010. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm,kicsit megnyugodtam.

Az eredményem:

AFP:28.7 mom:0.95

HCG:99 mom:3.87

uE3:7.7 mom:0.81

Tripla teszt eredmény alapján várhatóan 93 hasonló adatokkal rendelkező terhes nő közül egynél fordul elő 21-triszómia és 92 esetében normál terhesség.Feltűnő a magas HCG érték!

Megkérdeztem,hogy nem e lehetne előtte mással megvizsgálni,de azt válaszolta a doktornő,hogy akkor nem ide küldenének.Már szerdán reggel megcsinálják.

2010. aug. 23. 13:05
 8/25 anonim ***** válasza:
Az én barátnőmnek is rossz lett az afp-je.A down koros 1/72 lett neki.Amúgy a genetikai ultrahangon nem láttak nála sem semmi gondot. Éppen ma 2 hete vettek tőle magzatvizet.Ő is nagyon félt, de azt mondta nem fájt, inkább csak kellemetlen volt. 4 hetet kell várni az eredményre, de elvileg ha máig nem hívják (ma telik le a 2 hét), akkor nincs baj. DE nem is lesz. Csak pozítívan állj hozzá te is. :) Dolgozik ott egy ismerősünk s azt mondja, az esetek döntő többségében semmi gond nem szokott lenni, ha az ultrahangon nem volt eltérés.Minden jót kívánok Neked.
2010. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
A 12. heti vizsgálatnál is magas volt a hcg-m de akkor az írták rá,hogy negatív.
2010. aug. 23. 13:08
 10/25 anonim ***** válasza:

Na, megint 12:54-es vagyok. Az előző írásommal csak azt akartam érzékeltetni, hogy nem mindig megoldás a vérvizsgálat. Az is rengetegszer ad hibás eredményt, általában álpozitívat. Ugyanis átlag értékekkel számol, és ha valakinél alkatilag mások ezek az értékek, akkor újra meg újra pozitívat hozna ki. Mint példásul az én esetemben, a kétszeres HCG miatt az integrált tesztem is ugyanúgy pozitív lett volna.

Egyébként még elég újak ezek a tesztek, és persze mint új, és forradalmi eljárás sokan bíznak benne, de valójában ez is csak ugyanolyan statisztika, mint a sokat szidott AFP. Ezek az újabb vizsgálatok is ugyanúgy rengeteg anyukát ijesztenek meg feleslegesen.

2010. aug. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!