Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ikerterhesség esetén mekkora...

Ikerterhesség esetén mekkora méreteltérés "normális" még a Babák között?

Figyelt kérdés

Lombikbébi programból 9 hetes ikerterhes vagyok! Két embriót ültettek vissza (mindkettőt a 2. napon 4 és 6 sejtesen), az első UH vizsgálatkor azt mondták 1 petezsák van, a másik "össze van esve". Rá két hétre mindkét embriónak volt szívhangja, de az egyik mindig kisebb! A kérdésem, akinek ikrei vannak, mekkora méret eltérés normális a terhesség elején? A mai napon (9+0 vagyok) a "nagyobb" 25 mm (9+1), a "kisebb" 21 mm (8+4 a gép szerint). A nagyobb 9 mm-t, a kisebb 7 mm-t nőtt 8 nap alatt. Normális, hogy nem egyformák? Van esély rá, hogy ahogyan nőnek egyre kisebb legyen köztük a különbség? Persze tudom azt is, hogy még nem 100%, hogy mindketten megmaradnak, de nagyon bízom benne!

Akinek elment az egyik Baba, az hányadik héten történt?

Nekem már volt 4 vetélésem, még sose jutottam el ilyen "sokáig", nagyon remélem most minden rendben lesz!

Köszi előre is a válaszokat!


2011. szept. 29. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Meg termeszetesen fogant babaknal is lehet ilyen kulonbseg. Ne aggodj miatta. Vszinu, h az is kozrejatszik, h nem egy helyen vannak es az UH mashogy fogja a jeleket. Ha egyszerre volt a beultetes es a szivhang is, akkor minden rendben. Szurkolok, h ez ezutan is igy legyen!
2011. szept. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én már nem igazán hiszek a méregetésben...

Terhességem feléig mindig egyformák voltak a picik, utána azt mondták, egyikük kicsivel kisebb... szülés napján 2 kilóra saccolták. Nos, egyikük 2240 lett, másikuk 1490, pedig állítólag egypetéjűek! Ezt nevezik különbségnek! Ez persze fokozatosan csökkent, ahogy növekedtek, mára már csak fél kiló van köztük, látszatra nem is tűnik fel.


Egyik ismerősömnek beültetése volt, ott kerek egy kiló volt az újszülöttek között.


Drukkolok, hogy ne legyen gond nálatok! Ne adj minden véleményre, és ha aggódsz, több dokit is kérdezz meg! Jó egészséget kívánok!

2011. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem végig azt mondták, hogy egyformák, alig volt különbség, vagyis inkább egyáltalán nem.

Aztán szültem egy 3,2 kilós lányt és egy 2 kilós fiút:-)

Pedig az utolsó pillanatig állítólag egyformák voltak...

6 hetesen azt mondták, hogy nincs a petezsákban embrió nincs, 7 hetesen meg megvolt mind a két szívhang:-)

2011. szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem 8+3 hetesen 16 és 18 mm-ek, 9+2 hetesen meg 19 és 21 mm-ek voltak. Aztán 24. héten még a B baba volt a nagyobb, utána már A baba. Aztán azt mondták hogy 32 és 35 hét között nem nőttek semmit, csak A baba feje lett nagyobb, és a nagyobb max 2 kg. 3 nap múlva megszülettek 2 és 2,5 kg-mal. Ennyit az uh-ról.

Nyugi, ekkora különbség nem számít, 1 hét bőven belefér, nálad meg még ennyi sincs.

És amint látod, később fordulhat a kocka, mint nálam is, hogy a kisebb lesz a nagyobb.

Boldog babavárást!

2011. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nagyon kedvesek vagytok, meg is nyugodtam kicsit, csakhát én a 4 vetélésem miatt, az átlagnál jobban ráparázok a terhességre!

Most próbálok nyugodt lenni, mert tudom, hogy az idegeskedés is árt a Babáknak!

2011. szept. 29. 23:23
 6/9 anonim ***** válasza:
szia! Majd megírod, hogy vagytok? Engem érdekel, drukkolok. :)
2011. okt. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja, második voltam
2011. okt. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia Második!


Köszi az érdeklődést! Pont ma voltam UH-n, ma vagyok 11. hetes! A méretek jók: CLR 42 és 45 mm! Annyira édesek voltak, kalimpáltak kézzel lábbal!

Másfél hét múlva megyek az Istenhegyire a genetikai UH-ra, remélem ott is minden rendben lesz a Babócákkal!


Ja és köszi a válaszod is!

2011. okt. 13. 17:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennek örülök, további jó egészséget nektek! :) Meglátod, most már minden rendben lesz!
2011. okt. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!